خودروتک |
۱ هفته پیش

آمار تولید خودروهای تجاری در 9 ماهه ابتدایی سال 99

آمار تولید خودروهای تجاری در 9 ماهه ابتدایی سال 99

طبق آمار اما تولید محصولات تجاری شامل مینی‌بوس، میدل‌باس، اتوبوس، کامیون، کامیونت و کشنده نیز در کشور طی ۹ ماه امسال افزایش یافت.

به گزارشخودروتکبه نقل از دنیایاقتصاد، طبق آمار منتشره از سوی وزارت صنعت،معدنو تجارت، در ۹ماه امسال در مجموع ۶۶ هزار و ۱۹۰ دستگاه انواع محصولات تجاری سبک و سنگین در کشور به تولید رسیده که البته بیشترشان وانت هستند.

با توجه به تیراژ ۴۸ هزار و ۹۲۵ دستگاهی تجاری‌ها در ۹ماه سال گذشته، تولید این محصولات در سال‌جاری بیش از ۳۵‌درصد رشد کرده است. با وجودرشدتیراژ خودروهای تجاری در ۹‌ماه امسال، این خودروها با توجه به تحریم‌ها و همچنین افت تقاضا، کماکان تولیدی زیر‌ظرفیت دارند.

بنابر آمار اعلامی از سوی وزارت صمت، تا پایان آذر امسال ۶۰‌هزار و‌۸۴۰ دستگاه وانت در خودروسازی کشور به تولید رسیده که در مقایسه با تیراژ ۴۵‌هزار و ۴۶۹‌دستگاهی ۹‌ماه سال گذشته، رشد ۸/ ۳۳ درصدی را نشان می‌دهد. بیشتر وانت‌های تولیدی در ۹‌ماه امسال سهمسایپااست که تیراژی ۴۷‌هزار و ۱۲۵ دستگاهی داشته و نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲۹‌درصد رشد کرده است.

وانت‌های تولید سایپا همان وانت پراید هستند که با وجود توقف تولید پراید سواری، کماکان تولید می‌شوند. در کنار سایپا، ایران‌خودرو نیز در واحد تجاری‌ساز خود‌ (ایران‌خودرو دیزل)، به تولید وانت آریسان مشغول است. این شرکت دو هزار و ۸۵۲ دستگاه وانت را تا پایان آذر امسال تولید کرده که نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته حدود دو درصد افزایش داشته است.

 

خودروتک


#‌اخبار
منبع: خودروتک


تبلیغات

مطالب مرتبط

زیرساخت انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث قانونی درحال آماده سازی است و به محض عملیاتی شدن سامانه های مربوطه فرایندهای آن به عموم مردم اطلاع رسانی می شود.

5 ساعت پیش

پس از درگذشت حجت الاسلام اژه‌ای، حجت‌الاسلام احمد واعظی به عنوان نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور انجمن اسلامی دانشجویان و دانشجویان ایرانی در اروپا منصوب شد.

5 ساعت پیش

محمود فکری پس از بازی امروز استقلال برابر سایپا در مورد پرسپولیس صحبت کرد که این موضوع با واکنش ابراهیم شکوری رو به رو شد.

6 ساعت پیش

آلن دلون ستاره سینمای فرانسه که سال ۲۰۱۹ دچار سکته مغزی

6 ساعت پیش

اگر کمی دقت کنیم میبینیم که همه عادات ما تحت الشعاع سختی کار و انواع بحران ها قرار گرفته است. شاید برایتان عجیب باشد ولی شما وقتی دچار بحران اقتصادی میشوید مجبورید بیشتر کار کنید،بیشتر رانندگی کنید و همه ی این ها به کنار؛ انسان با کار زیاد دچار خستگی بیش از حد میشود و دیگر رمق فکر کردن به چطور خوابیدن و چطور نشستن را ندارد در نتیجه دچار کمردرد میشود.

6 ساعت پیش

پرسپولیس این روزها با مشکلی که در میانه میدان خود دارد بیش از قبل حسرت جدایی ستاره های خود را دارد.

7 ساعت پیش

یک نماینده پارلمان اروپا در واکنش به ادامه تحریم‌ها علیه برخی کشورها از دولت جدید آمریکا انتقاد کرده و بایدن را ادامه دهنده راه ترامپ دانست.

7 ساعت پیش

براساس مصوبه کمیته مربوطه، ۲۰ میلیون نفر از مردم که صرفا یارانه نقدی ۴۵۵۰۰ هزار تومانی دریافت می کنند میزان یارانه دریافتیشان سال آینده ۲ برابر خواهد شد و به ۹۱ هزار تومان در ماه می‌رسد. این ۲۰ میلیون نفر افرادی هستند که در حال حاضر یارانه معیشتی بنزین دریافت نمی‌کنند. مجموع یارانه بگیران نقدی حدود ۷۸ میلیون نفر هستند.

7 ساعت پیش

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف یک دستگاه خودرو سواری جنسیس به ارزش30میلیارد ریال در شهرستان میناب خبر داد.

7 ساعت پیش

شهردار منطقه 7 از اجرایی شدن پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی با شعار " هم سایه هم" در محله عباس آباد با هدف بالا بردن کیفیت زندگی شهرنشینی و رفاه اجتماعی و امید به زندگی بویژه در محله های دارای بافت فرسوده خبر داد.

7 ساعت پیش

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا از ادامه روند افزایش موارد ابتلا به کرونا با شیبی ملایم خبر داد و گفت: اگر مردم همچنان سفر رفتن و برگزاری تجمعات را ادامه داده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، حتما پیک و موج دیگری را تجربه خواهیم کرد.

7 ساعت پیش

رقیب اصلی اپوزیسیون در انتخابات ریاست جمهوری مورد مناقشه بلاروس، از سازمان ملل خواست که خواستار توقف "خشونت و بی‌قانونی" در این کشور، از جمله سانسور رسانه، قطعی اینترنت، مسدودیت‌های وب‌سایت‌ها و لغو اعتبارنامه روزنامه‌نگاران شود.

7 ساعت پیش

دیدار دو تیم استقلال و سایپا درهفته دوازدهم لیگ برتر برگزار شد که در ادامه توجه شما را به کارشناسی داوری بازی استقلال و سایپا جلب می نمائیم.   کارشناسی داوری بازی استقلال و سایپا

7 ساعت پیش

پزشکان و متخصصان تغذیه بریتانیایی ۱۱ ترفند را برای کاهش وزن بدون در پیش گرفتن رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسا به مردم پیشنهاد کردند.

7 ساعت پیش

غلامحسین مظفری رونق کنونی گردشگری کیش را مرهون انسجام، همدلی و نظارت گسترده در مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا برشمرد.

7 ساعت پیش