راهبرد معاصر |
۲ هفته پیش

مظنون به قتل بسیجی مدافع امنیت پس از ۱۸ ماه فرار دستگیر شد شکایتی که راز جنایت را فاش کرد راهبرد معاصر

عامل به شهادت رساندن «پوریا احمدی» شهید مدافع امنیت که در جریان نا آرامی‌های سال ۱۴۰۱ در پایتخت شهید شده بود، پس از گذشت ۱۸ ماه فرار در جریان یک اتفاق عجیب و به جرم تجاوز دستگیر شد.

به گزارش راهبرد معاصر؛ سی‌ام شهریور سال ۱۴۰۱ پوریا احمدی، یکی از بسیجیان مدافع امنیت، برای مقابله با افرادی که قصد برهم زدن آرامش در خیابان پیروزی را داشتند راهی ماموریت شد. در جریان نا آرامی‌های آن روزها، افرادی در حال آتش زدن سطل‌های زباله بودند که جوان بسیجی به سمت آن‌ها رفت، اما در همین هنگام تعدادی اراذل و اوباش به سمت وی هجوم بردند. آنطور که شاهدان می‌گفتند، اوباش با حمله وحشیانه به جوان بسیجی، وی را هدف ضربات متعدد چاقو قرار دادند وقتی پیکر غرق خون او روی زمین افتاد، در میان شلوغی و ازدحام جمعیت فرار کردند.

به دنبال این اتفاق، جوان بسیجی برای به درمان به بیمارستان انتقال یافت. هرچند وی تحت درمان قرار گرفت، اما تلاش پزشکان برای نجات او بی فایده بود و وی عصر روز دوازدهم مهر به شهادت رسید.

با گزارش ماجرا به پلیس و بازپرس جنایی، تحقیقات درباره این حادثه آغاز شد. بسیجی شهید پوریا احمدی متولد ۵۷ بود و دو دختر ۱۶ و ۹ ساله داشت. شهید احمدی دومین شهید بسیجی مدافع امنیت در تهران بود، اما هیچکس قاتلان او را نمی‌شناخت.

بن بست تحقیقات
با تشکیل پرونده‌ای در دادسرای جنایی تهران، گروهی از کارآگاهان به دستور بازپرس پرونده در جست و جوی سرنخی از قاتلان جوان بسیجی بوند و هرچند تحقیق از شاهدان انجام شد و دوربین‌های مداربسته‌ای که در اطراف محل حادثه وجود داشت، مورد بازبینی قرار گرفت، اما ردی از مهاجمان به دست نیامد. چهره‌های آن‌ها به درستی ثبت نشده و شاهدان هم به دلیل تاریکی شب، ازدحام و شلوغی نتوانسته بودند صورت آن‌ها را به خوبی ببیند.

همه تحقیقات به بن بست رسیده بود و هیچ ردی از عاملان این جنایت به دست نیامد تا اینکه چند روز قبل یک اتفاق عجیبی رخ داد که به دستگیری متهم اصلی و تحت تعقیب این پرونده منجر شد.

شب چهارشنبه سوری
شب چهارشنبه سوری ۱۴۰۲ بود که مردی با کلانتری ۱۳۲ نبرد تماس گرفت و گفت، فردی به دخترش تجاوز کرده و او سر بزنگاه رسیده است. وی توضیح داد: دخترم به خانه مادربزرگش رفته بود و، چون مادرم به شهرستان سفر کرده و دخترم تنها بود، به آنجا رفتم تا او را به خانه برگردانم، اما با صحنه هولناکی مواجه شدم. مردی غریبه در خانه ام بود و دخترم نیمه بیهوش روی زمین افتاده بود. مرد غریبه با دیدن من قصد فرار داشت، اما من در‌ها را قفل کرده و مانع فرار او شده ام. دخترم که حال مناسبی ندارد به من گفت که مرد غریبه پس از مسموم کردن او، نقشه شیطانی اش را اجرا کرده است.

خواستگار خطرناک
پس از این تماس، ماموران فورا راهی آدرس مورد نظر شدند و مرد متجاوز را دستگیر کردند. او سابقه شرارت و درگیری داشت و ماموران برای کشف حقایق بیشتر به تحقیق از دختر جوان قربانی نقشه تجاوز پرداختند. این دختر در تحقیقات، ابعاد بیشتری از اتهامات گسترده جوان شرور را فاش کرد. وی گفت: چند وقت قبل از طریق فضای مجازی با مهران آشنا شدم. چند بار با او قرار گذاشتم و با او صحبت کردم. او خیلی خوب بلد بود صحبت کند به طوریکه اعتماد مرا با چرب زبانی هایش جلب کرد. حتی از من خواستگاری کرد و قول و قرار ازدواج گذاشتیم. وی ادامه داد: شب چهارشنبه سوری با مهران قرار گذاشتم. با هم در خیابان بودیم که می‌دیدم او چطور نارنجک‌های دستی را به سمت مردم پرتاب میکند. با دیدن چهره جدید مهران، وحشت به جانم افتاده بود. او می‌گفت همه این کار‌ها را برای خنده وهیجان انجام می‌دهد. می‌گفت هر سال در آستانه شب‌های منتهی به چهارشنبه سوری، خودش نارنجک دست ساز درست می‌کند و به سمت مردم پرتاب می‌کند تا با دیدن ترس و وحشت آن‌ها شاد شود! آن شب با مهران به خانه مادربزرگم رفتیم و او قبل از رفتن به من قهوه داده بودم که تقریبا هوشیاری ام را از دست داده بودم و مدام سرگیجه داشتم. در آنجا به من تجاوز کرد تا اینکه پدرم رسید و او را در اتاق زندانی کرد و مانع فرار او شد. اما قبل از رسیدن پدرم، مهران حرف عجیبی به من زد.

این دختر ادامه داد: من وقتی به او اعتراض کردم که چرا جان مردم را با پرتاب نارنجک به خطر می‌اندازی با افتخار گفت که در جریان ناآرامی‌های تهران، یک بسیجی را در منطقه پیروزی با ضربات چاقو کشته است و حالا پرتاب نارنجک که چیز خاصی در برابر قتلی که انجام داده، نیست. آنجا بود که متوجه شدم مهران در این مدت کوتاه برایم نقش بازی کرده و من چقدر ساده لوح بودم که نتوانستم متوجه خطرناک بودم خواستگارم شوم.

بازجویی
پس از اظهارات این دختر جوان، بخشی از پرونده که مربوط به اتهام تجاوز شرور خطرناک بود به دادگاه کیفری فرستاده شد و بخش دیگر روی میز بازپرس ویژه قتل. بررسی‌ها حکایت از این داشت که وی همان جوان شروری است که در شهریور سال ۱۴۰۱ به سمت پوریا احمدی حمله کرده و با ضربات چاقو وی را به شهادت رسانده بود. حتی شاهدان هم تاکید کردند که او خودش است. با این حال متهم دستگیر شده اصرار بر بیگناهی داشت، اما وقتی شواهد را علیه خود دید چنین گفت: من آن شب در خیابان حضور داشتم و حتی با دوستانم به سمت جوان بسیجی حمله کرده و دور او ایستادیم، اما ضربه‌های اصلی را دوستانم زدند نه من!

این متهم با قرار قانونی بازداشت شده اند و همه شواهد نشان می‌دهد که او عامل به شهادت رساندن بسیجی مدافع امنیت است. تحقیقات توسط تیم جنایی پایتخت ادامه دارد. / همشهری#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برخی رسانه‌ها از بروز حادثه امنیتی مقابل سفارت ایران در پاریس خبر می‌دهند.

نیم ساعت پیش

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت‌ودرمان سردشت گفت: تصادف موتورسیکلت و برخورد با تیرچراغ‌برق در این شهر منجر به فوت ۲ جوان شد.

یک ربع پیش

وزیر امنیت داخلی اسرائیل :حمله و پاسخ اسرائیل به ایران، مسخره بود .

نیم ساعت پیش

حمله شب گذشته صهیونیست ها و تقابل پدافند هوایی کشورمان با آن موجب ناراحتی مزدوران اینترنشنال شده است.

نیم ساعت پیش

کسانی که از انسانیت دور می‌شوند باید آماده مواجه با آثار اعمال خود باشند. با این حال خداوند برای جهنمیان و انسان‌های گناهکار تخفیفاتی نیز در نظر گرفته است.

یک ربع پیش

فرماندهی پلیس استان بابل عراق هم گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی درباره انفجار های بغداد و بابل را تکذیب کرد و آنها را «بی‌اساس» خواند.

1 ساعت پیش

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: روزانه ۷۷۴ تن زباله در استان ایلام تولید می‌شود.

یک ربع پیش

همزمان با تماس‌های شهروندان مبنی بر برخورد یک دستگاه موتور سیکلت با تیر برق در سه‌راهی مارغان شهر سردشت، بلافاصله اکیپ فوریت پزشکی به محل اعزام شد.

نیم ساعت پیش

کارشناس اداره کل آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در رابطه با مصرف کرم ضد آفتاب برای خانم‌های باردار و کودکان گفت: برای این گروه توصیه می‌شود، از ضدآفتاب های فیزیکی یا مینرال استفاده کنند که دارای فیلترهای فیزیکی زینک اکساید یا تیتانیوم دی اکساید هستند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...