ورزش سه‌ |
۲ هفته پیش

عبدی: قدر ثانیه به ثانیه حضورم در پرسپولیس را می دانم ورزش سه

کد خبر : 1873249 |10 اسفند 1401 ساعت 13:45 |9.8K بازدید |5دیدگاه

می‌خواهم گل‌های حساس و تاریخی‌تری را بزنم

عبدی: قدر ثانیه‌ به ثانیه حضورم در پرسپولیس را می‌دانم

مهاجم پرسپولیس بعد از هفته‌ها و ماه‌ها ناکامی در گلزنی موفق شد در جدال با نفت مسجدسلیمان به خوبی از موقعیتی که نصیبش شده بود، بهره برد و نام خود را به عنوان گلزن این بازی ثبت کرد.

عبدی: قدر ثانیه‌ به ثانیه حضورم در پرسپولیس را می‌دانم

به گزارش "ورزش سه"،مهدی عبدیقرار بود مهاجمی باشد که پا جای پای مهدی طارمی و علی علیپور در این تیم بگذارد. قدرت تکنیکی و ضربه زدن مناسب به توپ و قدر دانستن فرصت‌ها علی‌رغم جوانی و ثبت گل‌های تاریخی از جمله در دربی، نیمه نهایی و فینال آسیا می‌توانست از او بازیکنی بسازد که نگرانی زیادی بابت خط حمله سرخ‌ها شکل نگیرد. اما در ادامه شاید بتوان اینطور تصور کرد که او خیلی زود بابت موفقیت‌های مقطعی و پوشیدن پیراهنپرسپولیسسیراب شده و از مسیر دور شد.

عبدی رفته رفته از تفکرات یحیی گل محمدی هم دور شد و اکنون با حضور شیخ دیاباته، لئاندرو پریرا و ... فرصت چندانی برای خودنمایی به دست نمی‌آورد. او اما در بازی با نفت مسجدسلیمان یک بازگشت خوب داشت و با همان روحیه و انگیزه‌ای که از وی انتظار می‌رفت توانست از همان دقایق کوتاه به بهترین شکل برای نمایش موفق و گلزنی و شکست طلسم چندماهه ناکامی در گلزنی سود ببرد.

بعد از مدت‌ها موفق شدی برای پرسپولیس گل بزنی و کاملا هم احساساتی شدی.
واقعا از این اتفاق خوشحالم. گلزنی برای پرسپولیس یک افتخار بزرگ است. همانطور که پوشیدن پیراهن این تیم را هم یک افتخار بزرگ برای خودم می‌دانم. من منتظر فرصت دوباره‌ای بودم که نشان دهم می‌توانم برای تیم موثر باشم. کار در پرسپولیس سخت است و این باور را دارم. با این حال مطمئن هستم در آینده شرایط بهتر از این هم خواهد شد.

بغض بعد از گلزنی‌ات هم خیلی مورد توجه قرار گرفت.
بهرحال بعد از ماه‌ها توانسته بودم گل بزنم. فشار زیادی روی من بود. در پرسپولیس شما شاید فرصت مناسبی برای گلزنی داشته باشید اما اگر روی نیمکت بروید کار برای بازگشت سخت می‌شود. همانطور که گفتم انتظار زیادی و البته قبول دارم که به جا است. ما پرسپولیس هستیم و برای قهرمانی می‌جنگیم و طبیعی است که انتظار باشد که در همه بازی‌ها بهترین عملکرد را داشته باشید. چه کسی از گل زدن برای پرسپولیس بدش می‌آید. من عاشق این تیم هستم و از تمام توانم برای موفقیت آن سود می‌برم. بعد از چند ماه توانستم گل بزنم و واقعا بغض کردم. نمی‌خواهم این اتفاق برایم تکرار شود. ماموریت ما از این هفته جدی‌تر دنبال می‌شود. همه در کنار هم برای موفقیت و قهرمانی خواهیم جنگید و تک تک ما برای این ماموریت وظیفه بزرگی خواهیم داشت، چه 90 دقیقه و چه چند ثانیه.

1807204

این گل درست در بازی‌ای به ثمر رسید که صدمین حضورت را در تیم پشت سر گذاشتی.
چه چیزی بهتر از این که افتخار حضور در صد بازی برای پرسپولیس را داشته‌ام. خیلی‌ها برای یک ثانیه حضور در این تیم حسرت می‌کشند و من این افتخار بزرگ را داشتم که در این تعداد بازی کنار تیم باشم و حضور در آن را تجربه کنم. برایم بزرگترین افتخار زندگی است. مطمئن باشید قدر آن را می‌دانم و از این به بعد هم بالاترین توانم و انگیزه‌ام را برای موفقیت تیم به کار خواهم گرفت. از حمایت هواداران نیز طی تمام این مدت ممنون هستم.

تو زننده گل‌های حساس و تاریخی برای پرسپولیس بودی. اما عجیب اینجاست که این روند را به صورت مستمر دنبال نمی‌کنی. یک بار گلزنی در فینال آسیا و بعد از آن مدت‌ها حسرت برای گل.
بیایید درباره آینده حرف بزنیم. گل در دربی، مقابل النصر و فینال آسیا برای من هم تمام شده است. آنها جزو گل‌های خاطره انگیز من هستند اما الان 24 ساله هستم. هدف بزرگی برای خودم ترسیم کرده‌ام. نمی‌گویم از همین بازی بعدی نصف آن را خواهم رفت. رفته رفته تلاش خواهم کرد در یک مسیر و هدف بزرگ گام بردارم. از پیشکسوتان و هواداران و البته کادرفنی و هم‌تیمی‌ها و خانواده‌ام بابت این حمایت ممنونم. قطعا در آینده اتفاقات بزرگتری را دنبال خواهم کرد.

البته برخلاف مهدی طارمی و علیپور در دوره حضورت مهاجمان خارجی باکیفیتی حضور داشته‌اند که فضا را برای تو کم کرده‌اند.
من مهدی عبدی هستم، کاملا از کیفیت و پتانسیلی که دارم آگاه هستم. نمی‌خواهم با کسی مقایسه شوم. به عنوان یک بازیکن در هر پستی این تفکر را دارم که باید رقابت کنم. مهمترین موضوع این است که هر کسی در ترکیب حاضر باشد تفکر این را دارد که به تیم برای موفقیت کمک کند. در پرسپولیس نمی‌توانی خودخواه باشی و مسوولیت بزرگی روی گردن توست. من رقابت خواهم کرد و در تلاش خواهم بود در کنار تیم برای هواداران یک اتفاق خوب را شکل دهیم. من فصل گذشته بدون احتساب پنالتی هفت گل برای پرسپولیس زده بودم. الان بازیکنان هفت گله در رقابت برای آقای گلی هستند. باید همه چیز را پشت سر بگذاری و به دنبال آینده بهتر باشی.

1806583

شرایط پرسپولیس را در ادامه لیگ چطور می‌بینی؟
9 بازی در لیگ باقی مانده و در جام حذفی هم حاضر هستیم. چه چیزی مهمتر از این که بتوانیم در این بازی‌های باقیمانده به بهترین شکل کار را به پایان برسانیم. قطعا یک انرژی و انگیزه بزرگ برای موفقیت را در این بازی‌ها را دنبال خواهیم کرد. پایان ماجرا؟ قطعا قهرمانی ما خواهد بود. همه ما باید برای این هدف بجنگیم. چه چیزی مهمتر از این که بتوانیم دین خودمان را به هواداران ادا کنیم و بار دیگر قهرمانی را به دست بیاوریم. برای این هدف از هیچ تلاشی کوتاه نخواهیم آمد.

سپاهان را در جام حذفی شکست دادید. پیش از سال جدید هم با این تیم یک بازی حساس خواهید داشت. شرایط را چطور می‌بینی؟
بازی جام حذفی تمام شد. خوشبختانه برنده شدیم و به مرحله بعدی راه یافتیم. آن بازی جام حذفی بود و قطعا اگر در بازی‌های باقیمانده این جام موفق نشویم اهمیتی نخواهد داشت. پس طبیعی است که بخواهیم با قدرت کار را در حذفی دنبال کنیم تا اهمیت این پیروزی پررنگ شود. در لیگ هم وظیفه ما کاملا مشخص است. ما از اعتبار پرسپولیس دفاع خواهیم کرد. علیرغم تمام موانعی که پیش روی ما قرار دارد هواداران به چیزی جز موفقیت و جام اهمیت نمی‌دهند. باید تلاش کنیم و در آن بازی نیز با تمرکز حاضر شویم تا به نتیجه برسیم. الان تمرکز ما روی بازی با تراکتور است. یک بازی سخت مقابل تیمی که روند خوبی را دنبال می‌کند. باید از تبریز دست پر خارج شویم و لیگ را با قدرت دنبال کنیم.

پرسپولیسپرسپولیس
مهدی عبدیمهدی عبدی
لیگ برتر ایرانلیگ برتر ایران
فوتبالفوتبال
گزارش خطاگزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

پرسپولیسپرسپولیس

مشاهده برنامه و نتایج پرسپولیس، بازی بعدی پرسپولیس و ویدئو خلاصه بازی های پرسپولیس#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...