خودروتک |
۱ هفته پیش

جیلی EC7 بخریم یا پژو 206 تیپ اتوماتیک

جیلی EC7 بخریم یا پژو 206 تیپ 2 اتوماتیک؟

مشخصات فنی خودرو جیلی EC7 و پژو 206 تیپ 6 اتوماتیک در این گزارش آمده است تا به کمک آن‌ها بتوانید خودرو مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به گزارشخودروتکبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار،جیلی EC7 باپژو 206تیپ 6 اتوماتیک  است.

تا چندین سال پیش خریدخودروکاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت اینصنعتکه با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد.

امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند.

معرفی جیلی EC۷:

جیلی EC۷، خودرویی ساخت کشورچیناست که در سال ۲۰۰۹ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۱۷۹۲ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۳۸اسب بخاردر ۶۰۰۰ و ۲۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۷۲نیوتنمتر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه است.

مقایسه جیلی EC7 با پژو 206 تیپ 6 اتوماتیک + مشخصات فنی

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۶ دنده اتوماتیک - ۵ دنده دستی استفاده شده است. جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۰ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۷.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۵۰ لیتر است.

مقایسه جیلی EC7 با پژو 206 تیپ 6 اتوماتیک + مشخصات فنی

از جمله امکانات این خودرو می توان به ۴ ستاره از EuroNCAP ،گیربکس ۵ دنده دستی، چراغ جلو به همراه تنظیم ارتفاع، چراغ مه‌شکن جلو و عقب، دستگیره در با تریم فلزی، رینگ آلومینیومی ۱۶ اینچی، آنتن درون شیشه، گرمکن شیشه عقب، شیشه‌های جلو و عقب با سیستم HSEA سبز رنگ، سانروف برقی، آینه‌های برقی با گرمکن و قابلیت جمع شوندگی دستی، کنسول جلو با تریم طوسی نقره‌ای اشاره کرد.

مقایسه جیلی EC7 با پژو 206 تیپ 6 اتوماتیک + مشخصات فنی

همچنین این خودرو مجهز به تریم داشبورد چرم، رودری‌ها با تریم چرم، فرمان چرم مجهز به کلید‌های کنترلی، رکاب استیل، چراغ زیر درب راننده، چهار پنجره مجهز به سیستم Power Windows، شیشه‌ها با محافظ نویز، پرده شیشه عقب با قابلیت جمع شوندگی دستی، صندلی‌های چرم، صندلی‌ها عقب تاشو، سنسور تشخیص کمک راننده، چراغ‌های جلو با قابلیت روشن شدن اتوماتیک، آیینه وسط با قابلیت مات شدن است.

معرفیپژو۲۰۶ تیپ ۶ اتوماتیک:

پژو ۲۰۶ تیپ ۶ اتوماتیک، خودرویی ساخت کشورفرانسهاست که در سال ۲۰۰۷ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۱۵۸۷ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۱۰ اسب بخار در ۵۰۰۰ و ۸۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۴۲ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه است.

مقایسه جیلی EC7 با پژو 206 تیپ 6 اتوماتیک + مشخصات فنی

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۴ دنده خودکار استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۱.۴ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۷.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۵۰ لیتر است.

از جمله امکانات این خودرو می توان به دماسنج روی داشبورد، چراغ همراهی تا درب منزل در محیط‌های تاریک، سیستم تنظیم سرعت برف پاک‌کن با سرعت خودرو، سیستم تهویه اتوماتیک (HVAC)، صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع، پشت سری جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه، شیشه بالابر برقی در‌های جلو و عقب، صندلی عقب ۲ تکه با قابلیت تاشوندگی، پشت سری صندلی عقب با قابلیت تنظیم ارتفاع اشاره کرد.

مقایسه جیلی EC7 با پژو 206 تیپ 6 اتوماتیک + مشخصات فنی

همچنین این خودرو مجهز به قفل مرکزی با سوییچ کنترل از راه دور رادیویی، سیستم ضدسرقتایموبیلایزر، کمربند‌های ایمنی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع، سیستم کنترل بخار بنزین، آینه‌های جانبی برقی، دارای حسگر دماسنج و قاب رنگی، چراغ مه شکن جلو و عقب، چراغ نقشه‌خوان و قابلیت تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو از داخل خودرو است.

مقایسه جیلی EC7 با پژو 206 تیپ 6 اتوماتیک + مشخصات فنی

خودرو
جیلی EC7پژو 206 تیپ 6 اتوماتیک
کشور سازنده
چینفرانسه
سال (طراحی)
20092003
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
1792سی سی1587سی سی
حداکثر قدرت
138 اسب بخار در 6200 دور در دقیقه110 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
172 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه142 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه
جعبه دنده
6 دنده اتوماتیک - 5 دنده دستی4 دنده خودکار
شتاب 0 تا 100
12 ثانیه11.4 ثانیه
حداکثر سرعت
185 کیلومتر در ساعت190 کیلومتر در ساعت
وزن
1280 کیلوگرم1096 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4635 طول - 1789 عرض - 1470 ارتفاع3822 طول - 1652 عرض - 1432 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2650 میلیمتر2441 میلیمتر
مصرف سوخت ترکیبی
7.2 لیتر در هر صد کیلومتر7.3 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک
50 لیتر50 لیتر
استاندارد آلایندگی
یورو 4یورو 4
ترمز و پایداری
دیسکی خنک شونده - ABS - EBDترمز ضد قفل ABS و EBD و EBA چهارکاناله - ترمز جلو دیسکی خنک شونده - ترمز عقب دیسکی
کیسه هوا
کیسه هوای سرنشینان جلو - کیسه هوای جانبی و پرده‌ایکیسه هوای راننده و سرنشین جلو
سیستم صوتی
سیستم نویگیشن صوتی به همراه پخش DVD با صفحه نمایش 6.5 اینچیبلندگوی درهای جلو و عقب،تیونر جلو ،پخش CD با کنترل پشت فرمان

 

 

 

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سازمان بورس با تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری «شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج» موافقت کرد.

4 روز پیش

سازمان بورس با تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری «شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج» موافقت کرد.

4 روز پیش

در تحلیل زیر آمده است: «روند ۹ ماهه که مورد بررسی قرار گرفت نشان می­‌دهد عمده بخش‌های اقتصادی توانسته‌اند شرایط خود را از وضعیت رکودی خارج کنند. براساس آمارهای مرکز آمار، رشد اقتصادی با نفت و بدون نفت در سه فصل نخست سال ۱۳۹۹ روند صعودی داشته که نکته مهمی به­ شمار می‌آید، از سوی دیگر، رشد اقتصادی با نفت و بدون نفت در پاییز ۹۹ نیز مثبت شده که نشان می­‌دهد این روند صعودی به بار نشسته و حرکت اقتصاد کشور رو به جلو بوده است.»

۱ هفته پیش

بیش از ۵۰ تفنگدار زن در یک دوره آموزشی سه روزه سخت و طاقت فرسا در پایگاه تفنگداران دریایی آمریکا برگزار کردند.

۱ هفته پیش

از فناورانه ها نیز باید به نمایشگر دیجیتال 12.3 اینچی اطلاعات کیلومتر، نمایشگر هدآپ و نمایشگر 10.1 اینچی لمسی ویژه سیستم سرگرمی اشاره کنیم که بطور بی سیم از اپل کار پلی و اندروید اوتو نیز پشتیبانی می کند.

۱ هفته پیش

ما انسان‌ها در طول تاریخ سیارۀ خود چیزهای زیادی را پشت سر گذاشتیم. ما از دایناسورها، طاعون، تیفوس، جنگ‌های جهانی جان سالم به در برده‌ایم، اما هنوز یک چیز ما را تهدید می‌کند! - نشستن - دشمن پنهان ما.

۱ هفته پیش

تصاویر مربوط به خودرو هوندا سیویک مدل 2022 را مشاهده می کنید.

۱ هفته پیش

«بال بازی» یا راه رفتن در امتداد بال‌های هواپیما در حین پرواز، یک بدل کاری جسورانه بود که در نمایش‌های هوایی دهه ۱۹۲۰ اجرا می‌شد. این کار در ابتدا برای نشان دادن تعادل و ثبات هواپیما‌ها صورت می‌گرفت، سپس به منظور انجام تنظیمات مکانیکی هنگام پرواز رواج یافت و درنهایت به یک بدل کاری نمایشی تبدیل شد.

۱ هفته پیش

باشگاه خبرنگاران نوشت: یکی از فرماندهان شهید سپاه پاسداران توانست نفش موثری در جبهه‌های جنگ تحمیلی ایفا کند.

۱ هفته پیش

تحت تدابیر مبتنی بر شیوه نامه های ابلاغی مدیریت مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا، مراسم نکوداشت روز کار و کارگر به صورت نمادین با حضور نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه نجف آباد، معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، رئیس محترم اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، معاون محترم اداره صمت، دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل مجتمع تولیدی صنعتی گازسوزان و جمعی از کارکنان این واحد صنعتی در قسمت کارگاهی روباز واحد شماره 4 شرکت تولیدی صنعتی گازسوزان شهرستان نجف آباد برگزار گردید.

۱ هفته پیش

این افراد به همراه دهها هزار نفر برای انجام مراسم "لگ بعومر" در کوه "مِرون" جمع شده بودند که با ریزش ناگهانی پل مواجه شدند.

۱ هفته پیش

در این گزارش لیستی از بهترین ماشین‌های شاسی بلند با حداکثر ظرفیت یدک کشی معرفی شده است.

۱ هفته پیش

تشکیل پرونده قضایی در پی انتشار فایل صوتی از وزیر امور خارجه، محکومیت نازنین زاغری متهم ایرانی- بریتانیایی، تکذیب خروج بابک زنجانی از کشور و ... از جمله اخبار حقوقی و قضایی در هفته گذشته بود.

۱ هفته پیش

۱۰ اردیبهشت در تقویم ما مزین به نام "روز ملی خلیج فارس" شده است، در حالی که آبزیان این حوضه با چالش‌های زیست محیطی بسیاری چون آلودگی‌های صنعتی و نفتی، رسوبات ناشی از ساخت و ساز و بدتر از همه جارو شدن کف آن با کشتی‌های صیادی چینی مواجهند و محققان این حوزه اعتقاد دارند یکی از دلایل خودکشی نهنگ‌ها در این پناهگاه آبزیان وجود این کشتی‌ها در عمق ۹۰ متری است که موجب کاهش منابع تغذیه برای ساکنان خلیج فارس شده است.

۱ هفته پیش

رقبای استقلال و پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تا پایان هفته پنجم مرحله گروهی مشخص شدند.

۱ هفته پیش

بیشتر...