اردوغان: تشکیل کشور فلسطین را بپذیرد خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) بار دیگر بر لزوم تشکیل کشور فلسطین و پذیرش راهکار دو دولتی توسط رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

اردوغان طی سخنرانی در «نشست جهانی دولت‌ها» در امارات عربی متحده گفت: «منشأ بحران امروزی [در غزه]، افزایش اشغال اراضی فلسطین است. اسرائیل از سیاست کشتار جمعی هم دست برنداشته است».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی در این‌باره توضیح داد: «اگر ما به درستی منشأ این مشکل را شناسایی نکنیم، نمی‌توانیم راهکاری برای آن پیدا کنیم. اسرائیل باید موجودیت یک کشور مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسد».

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه آنکارا آماده پذیرش مسئولیت در این زمینه از جمله به‌عنوان ضامن است، اظهار داشت: «تا امروز ما ۳۴ هزار تُن کمک‌های بشردوستانه به منطقه ارسال کردیم تا به غزه فرستاده بشوند».

طبق این گزارش، اردوغان ضمن ابراز تأسف از اتهام‌زنی‌های اخیر به آژانس امدادرسانی سازمان ملل به آوارگان فلسطینی در نوار غزه، تصریح کرد: «مهم است که حمایت از این سازمان ادامه یابد و هر کشور باوجدانی باید به این کمک‌ها ادامه بدهد».

وی در پایان همچنین افزود: «من از تمام کشورهایی که در این ابتکار کمک کردند، تشکر می‌کنم. ما برادران و خواهران فلسطینی خودمان را تنها نمی‌گذاریم».

پیش از این نیز «نعمان قورتولموش» رئیس پارلمان ترکیه طی سخنرانی در صحن این نهاد گفته بود که رژیم صهیونیستی، نوار غزه را از زندانی باز به گوری دسته جمعی تبدیل کرده است.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: در ادامه دیپلماسی محیط زیستی هدفمند دولت مردمی قطعنامه پیشنهادی تهران با عنوان « مقابله با طوفان های شن و گرد و غبار» بر روی میز ششمین مجمع جهانی محیط زیست UNIA۶ قرار گرفت.

6 دقیقه پیش

در حالیکه از ساعات اولیه صبح امروز ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۲ انتخابات پرشور مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در حال برگزاری است تاکنون هیچ خبری از حضور دو رئیس جمهور سابق در پای صندوق رای منتشر نشده است.

13 دقیقه پیش

رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: با ارزیابی‌هایی که انجام دادیم تا ۲۶ اردیبهشت انتخابات هیات‌رئیسه فدراسیون را برگزار می‌کنیم تا ژیمناستیک به آرامش برسد و در ادامه بتواند برنامه‌های سازنده‌اش را اجرا کند.

6 دقیقه پیش

خبرگزاری آلمانی دویچه وله آغاز فرایند رای‌گیری برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را مورد توجه قرار داد.

یک ربع پیش

فرماندار آران و بیدگل گفت: مردم فهیم آران و بیدگل از همان دقایق ابتدایی در پای صندوق‌های رأی حضوری پرشور داشته‌اند.

یک ربع پیش

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مریوان گفت: امیدوارم با انتخاب فرد اصلح گامی موثر در پیشرفت و آبادانی کشورمان برداریم.

5 دقیقه پیش

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، صبح امروز با حضور در برج میلاد رأی خود را به صندوق انداخت.

یک ربع پیش

سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: مردم گیلانغرب نسبت به شهرستانهای مجاور پیشتاز حضور در پای صندوق رای هستند.

9 دقیقه پیش

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۳۰ خطاب به مجریان و اعضای شعب اخذ رای در مورد تصویر برداری رای دهندگان نکته ای را متذکر شد.

9 دقیقه پیش

بیشتر...