خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

١٠ داروی گیاهی که به درمان کرونا کمک می کند خبرآنلاین

١٠ داروی گیاهی که به درمان کرونا کمک می کند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: به گفته مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت پیشگیری محوری باید در نظام سلامت بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

نفیسه حسینی یکتا گفت:داروهای گیاهی در صورتی که مسیر درست و علمی طی کرده باشند حتما می‌توانند در صنعت دارویی کشور جای خود را پیدا کنند. ۱۷ مجوز برای داروهای موثر به منظور کمک به درمان بیماری کرونا دریافت کرده ایم که از این تعداد ۱۰ دارو در بازار دارویی کشور موجود است.

او اعلام کرد که هر چه خدمات پیشگیرانه مبتنی بر سبک زندگی سالم و چرخش تحول آفرین پیشگیری محوری به جای درمان محوری را در نظام سلامت بیشتر مد نظر قرار بدهیم بیشتر شاهد ارتقاء سلامت جامعه خواهیم بود.

مدیرکل دفتر طب ایرانی ومکمل وزارت بهداشت افزود: رویکرد استفاده از طب ایرانی مد نظر وزارت بهداشت و منطبق بر اسناد بالادستی موجود از جمله بند ۱۲ سیاست های کلی نظام سلامت است. در رویکرد ادغام باید از ظرفیت طب ایرانی در کنار طب نوین برای ارتقای سلامت و بهبود کیفی وضعیت زندگی مردم استفاده کرد.

حسینی یکتا گفت: ادغام باید در حوزه های مختلف آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان باشد. حتی باید فعالیت های بین المللی در حوزه سلامت صورت بگیرد تا بستر استفاده از خدمات طب ایرانی در تمام سطوح ارائه خدمت ایجاد شود .

او ادامه داد: مولفه های اجتماعی متنوع که متولیان متعددی دارند در سلامت موثر هستند بنابراین علاوه بر وزارت بهداشت، سازمان ها و ارگان‌های دیگری نیز در حفظ و ارتقا سلامت مردم باید ایفای نقش کنند.

بیشتر بخوانید:

وزارت بهداشت: فروش داروهای ترکیبی در عطاری‌ها ممنوع است

۴۷۴۷#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایسنا نوشت: رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه‌ای به رییس جمهوری درباره نخستین پروژه تکثیر در اسارت یوزپلنگ آسیایی، روند نگهداری از توله یوز و برنامه‌های این سازمان برای حفظ ژنوم این گونه ارزشمند توضیحاتی ارایه کرد.

13 ساعت پیش

یک استاد محیط زیست معتقد است بحران گرد و غبار در ایران ادامه خواهد یافت و منجر به تخلیه برخی از بافت‌های مسکونی ایران خواهد شد.

دیروز

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از کشف یک غار جدید در مسیر منتهی به شهرستان مهران ایلام خبر داد.

17 ساعت پیش

فارس نوشت: به دنبال ادعای فردی مبنی بر اینکه در حادثه فروریختن ساختمان، بعد از ۳۰ ساعت از زیر آوار بیرون آورده شده است، دانشگاه علوم پزشکی آبادان جهت تنویر افکار عمومی متنی را منتشر کرد.

16 ساعت پیش

مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تمهیدات ترافیکی برای روزهای پایانی هفته در جاده‌ها را اعلام کرد.

18 ساعت پیش

خراسان نوشت: ضرورت ارائه خدمات روان‌شناسی به‌ویژه در جوامع امروزی،بر هیچ فردی پوشیده نیست. درکنار روان‌شناس‌های دلسوز و آگاه، هستند کسانی که بدون کمترین تخصص وارد حوزه روان‌شناسی شده و به‌خصوص در فضای‌مجازی، دنبال‌کنندگان زیادی برای خودشان دست‌وپا کرده‌اند.

23 ساعت پیش

مهر نوشت: معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی جدیدترین وضعیت نوزادی که روز گذشته در محله نازی آباد تهران پیدا شده بود را شرح داد و گفت: تقاضای بسیار زیادی برای فرزندخواندگی او وجود دارد.

17 ساعت پیش

ایسنا نوشت: یک کارشناس تغذیه به تشریح باید و نبایدهای تغذیه ای در شرایط آلودگی هوا و روزهای پر گرد و غبار پرداخت.

16 ساعت پیش

دیرینه‌شناسان بقایای فسیل‌ شده از یک گونه خزنده پرنده غول‌ پیکر متعلق به عصر ماقبل تاریخ را در آرژانتین کشف کرده‌اند. (عکس تزئینی است.)

16 ساعت پیش

بیشتر...