خبرگزاری تسنیم |
3 ماه پیش

رئیس جمهور: احیای دریاچه ارومیه به قوت دنبال می شود کارخانه ماشین سازی از بحران خارج شد اخبار آذربایجان شرقی اخبار استانها تسنیم Tasnim


رئیس جمهور: احیای دریاچه ارومیه به قوت دنبال می‌شود/ کارخانه ماشین‌سازی ‌از بحران خارج شد

‌رئیس جمهور با بیان اینکه طرح جامع احیای دریاچه تهیه شده است و اجرای تونل کانی سیب بخشی از طرح بود، گفت: باید کارهای دیگری انجام شود و احیای آن به قوت دنبال می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز تبریزز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در نشست خبری پایان سفر خود به آذربایجان شرقی به کار شبانه روزی احیای دریاچه اشاره کرد و گفت: این طرح فازهای بعدی دارد و امیدوارم سال آینده شاهد بهره برداری از فاز بعدی باشیم. کار احیای دریاچه رها نمی شود، زنده نگه داشتن امید اصل است و حرکت دولت باید ایجا امید و رفع مشکلات مردم باشد.

رئیس جمهور سفر به آذربایجان شرقی متفاوت دانست و گفت: امیدوارم در سفرهای بعدی به شهرستان های بیشتری سفر کنم در دور اول سفرهای استانی نیازهای فوری را بررسی کردیم و نیمی از مصوبات سفر به اذربایجان شرقی اجرا شده و بقیه در حال اجراست .

آیت اله رئسی با اشاره به اینکه امروز مسیر جدید راه اهن تبریز - تهران بهره برداری شد و خانواده شهدا عازم مشهد شدند، آبرسانی به میانه را یکی دیگر طرح های مهم این استان عنوان کرد و گفت: این طرح پس از 20 سال بهره برداری شد و آب گوارا با اجرای 49 کیلومتر خط و تصفیه خانه به میانه رسید .

وی با اعلام اینکه بیش از 200 روستای استان آبرسانی شد، گفت: تلاش در بخش های مختلف استان ادامه دارد و کار به سامان رسیدن طرح های نیمه تمام برای مردم منطقه از جمله دریاچه ارومیه امید بخش است.

وی رفع بیکاری را از اولایت های دولت عنوان کرد و گفت: هر چند برخی واحدهای تولیدی استان نیاز به کارگر دارند ولی در حوزه اشتغال تحصیل کرده ها نیاز به کار بیشتری است .

رئیس جمهور با بیان اینکه در اجتماعات استان نشانه های امیدواری مردم را شاهد بودم، از اصحاب رسانه خواست در تبیین شرایط موجود و ایجاد امید و همچنان بیان تاخیر در اجرای طرح ها نقش خود را ایفا کنند و کمک حال دولت باشند.

رئیس جمهور با بیان اینکه از ابتدای شروع کار دولت با ناترازی برق مواجه بودیم و در این مدت هفت هزار مگاوات برق تولید و به شبکه تزریق شد، گفت: همچنان 15 هزار مگاوات کم داریم و باید تولید برق تا 35 هزار مگاوات افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه در آذربایجان شرقی تولید 1500 مگاوات برق در حال اقدام است، اظهارکرد: تامین زیرساخت برای تولید از اولویت های دولت است و در این استان هم باید نیاز برق واحدهای تولیدی تامین شود .

رئیس جمهور در خصوص فرسوده بودن کارخانه ماشین سازی و اقدامت قابل اجرا برای نوسازی این واحد گفت: ماشین سازی تبریز مادر صنایع کشور است و من در زمانی که در قوه قضائیه بودم در این واحد حضور یافتم و در 2 سال گذشته تغییراتی صورت گرفت و اکنون تحولاتی خوبی مشاهده می شود و مهمترین نقطه روحیه خوب کارکنان این شرکت است .

وی اظهارکرد: این شرکت از بحران خارج شده است اما تجهیزات این واحد باید نوسازی شود و چه دولت اداره کند چه بخش خصوصی دیگر دچار بحران نخواهد شد .

وی احیای 220 واحد صنعتی و به گفته استاندار آذربایجان شرقی 500 واحدی صنعتی، معدنی و کشاورزی در استان را کار ارزشمندی دانست وگفت: باید زمینه برای توسعه فراهم شود و تسهیلات اختصاص یابد .

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه ستاد احیای کارخانه های راکد در ریاست جمهوری تشکیل شده و در استان هم فعال است، گفت: برنامه دولت احیای واحدهای راکد و نیمه فعال است.

وی در خصوص اجرای فاز سوم خط آهن خاوران - ایستگاه قدیم تبریز هم گفت: هر چند کار سختی است اما ما مصمم به اجرای آن هستیم تا مسیر ترانزیتی با کشورهای همسایه برقرار شود .

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دلبری یک آهو برای فیلمبردار را ببینید.

1 ساعت پیش

رییس کل دادگستری استان سمنان گفت: عزم جدی دستگاه قضایی، راه‌اندازی کارخانه سیمان بیارجمند را در مسیر ساماندهی قرار داده و رفع نارضایتی و مشکلات سهام‌داران این کارخانه در دستور کار است.

نیم ساعت پیش

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مسابقات تیراندازی در سمنان برگزار شد و برترین‌های آن مشخص شدند.

نیم ساعت پیش

استاندار سمنان گفت: راستای تحقق شعار سال ، در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید ، تامین منابع سرمایه ثابت و اعطای تسهیلات به کارخانه بزرگ صنعتی ایران تایر با حضور رئیس جمهور تصویب و در خصوص مشکلات برخی واحدهای معدنی استان نیز تصمیم گیری شد.

1 ساعت پیش

مرحوم هاشمی‌رفسنجانی در خاطراتش از روز ششم سال ۷۹، هم از حصر آیت‌الله منتظری نوشته هم درباره حکم دادگاه «نوارسازان» و کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری.

1 ساعت پیش

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه باند چهار نفره سارقان سیم و کابل در بسطام متلاشی شد، گفت: یکی از سارقان برای انجام سرقت پسر را قربانی بریدن سیم می‌کرد.

نیم ساعت پیش

شهروند خبرنگار ما تصاویری از برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت هفته وحدت در روستای تلخو استان بوشهر به نمایش گذاشت.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور بسته واگذاری حق بهره‌برداری از بناهای تاریخی لرستان را در اولویت دوم کشور دانست.

1 ساعت پیش

فردی که نسبت به روغن استفاده شده در سرخ کردن سیب زمینی ساندویچ فروش اعتراض کرد توسط آشپز عصبانی مورد هدف گلوله قرار گرفت.

1 ساعت پیش

بیشتر...