خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

آمریکا دوباره از صدور بیانیه علیه اسرائیل در سازمان ملل جلوگیری کرد تسنیم


آمریکا بار دیگر از صدور بیانیه علیه اسرائیل در سازمان ملل جلوگیری کرد

آمریکا از صدور بیانیه‌‌ای علیه اسرائیل که به دنبال محکوم کردن رژیم صهیونیستی بخاطر شلیک به سمت فلسطینی‌ها در اطراف یک کاروان امدادرسان در شمال غزه بود جلوگیری کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، آمریکا بار دیگر با جلوگیری از صدور بیانیه علیه اسرائیل بابت تیراندازی به سمت فلسطینی‌ها در اطراف یک کاروان امدادرسان در شمال غزه بار دیگر دست این رژیم را برای ارتکاب انواع جنایت‌های ضدانسانی باز گذاشته است.

ریاض منصور، نماینده تشکیلات خودگردان فلسطینی در سازمان ملل متحد بعد از اتمام نشست محرمانه شورای امنیت در خصوص جنایت روز پنجشنبه در شمال غزه گفت که از میان 15 عضو شورای امنیت 14 عضو با بیانیه‌ای که خواستار محکوم کردن اسرائیل بابت حادثه شمال غزه بود موافقت کردند.

ایالات متحده تنها کشوری بود که از این بیانیه حمایت نکرد. «رابرت وود»، معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه چرا واشنگتن از این بیانیه حمایت نکرده است گفت: «ما از تمامی حقایق میدانی خبر نداریم. مشکل این است.»

حمله رژیم صهیونیستی به اطراف شهر «بعلبک»/ حمله پهپادی اسرائیل به یک خودرو در جنوب لبنان
سفر مخفیانه مقامات نظامی رژیم اسرائیل به مصر و مذاکره درباره حمله به جنوب غزه
ادعای آکسیوس؛ آمریکا به رژیم اسرائیل ضرب‌الأجل داده است

رابرت وود مدعی شده که گزارش‌های متناقضی درباره شلیک به فلسطینی‌ها در اطراف کاروان امدادرسان وجود دارند و آمریکا در تلاش برای گردآوری تمامی واقعیت‌ها از جمله نحوه و شرایط مرگ افراد در آن حادثه در شمال غزه است.

ادعاهای مقام آمریکایی در حالی مطرح شده که بسیاری از کشورهایی که حتی متحد آمریکا هستند نیز تیراندازی نظامیان اسرائیلی به سمت فلسطینی‌ها را تأیید و آن را محکوم کرده‌اند.

به عنوان مثال، وزارت خارجه فرانسه شب گذشته در بیانیه‌ای تصریح کرد: «شلیک گلوله توسط نظامیان اسرائیلی علیه شهروندانی که در حال تلاش برای دستیابی به غذا بودند غیرقابل توجیه است.»

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک رسانه آمریکایی با اشاره به کاربرد تسلیحات پیشرفته در جنگ‌های مدرن، از جمله به‌کارگیری پهپادهای کوچک برای نابودی تانک‌ها در جنگ اوکراین، آینده عملیات‌های زمینی را با توجه به نقش این جنگ‌افزار مهم در میدان بررسی کرد.

نیم ساعت پیش

داده‌های رسمی نشان داد که سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در چین در سه ماهه اول نسبت به سال قبل ۲۶.۱ درصد کاهش یافته است که این امر بر چالش‌های پیش روی مقامات چینی برای بازگرداندن شرکت‌های خارجی تاکید دارد.

1 ساعت پیش

مدیر کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از برگزاری رویدادی به مناسبت روز جهانی مالکیت فکری با حضور ۵ نهاد «معاونت علمی»، «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «وزارت علوم»، «قوه قضائیه» و «جهاد دانشگاهی»، گفت: در این رویداد بر خلاف سایر همایش‌ها مسؤولان سخنران نیستند، بلکه به عنوان مدعو شنونده مسائل مطرح از سوی فعالان این عرصه خواهند بود.

1 ساعت پیش

حمله پهپادی مقاومت عراق به جولان اشغالی، فراخوان حماس برای اعتصاب عمومی در کرانه باختری و حمله به رفح  و شهادت 8 فلسطینی دیگر از جمله محورهای مهم اخبار بامدادی فلسطین اشغالی است.

نیم ساعت پیش

دختر ملی‌پوش ایران موفق شد سهمیه المپیک پاریس را در قایقرانی رویینگ یک نفره سنگین وزن زنان بگیرد.

نیم ساعت پیش

سخنگوی دولت روحانی، در کانال تلگرامی خود نوشت: واقعا من درک نمی‌کنم چگونه است که تا مردم ایران به رغم روایت سازیهای مختلف در مقابله با رژیم اسرائیل، حس خوب و غرورآمیزی پیدا می‌کنند ناگهان جریانی جامعه را به تقابل می‌کشاند.

1 ساعت پیش

رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه بررسی نرخ تعرفه‌های خدمات پرستاری ابلاغ شده بیانگر این است که ارزش این خدمات به میزان قابل توجهی رشد داشته است، گفت: به طور قطع، اجرای تعرفه‌های ترجیحی در مناطق محروم می‌تواند بر ماندگاری پرستاران در این مناطق و افزایش کیفیت خدمات پرستاری اثرگذار باشد.

نیم ساعت پیش

برای عکاسی که به دنبال ایده‌های نو است، چه جایی بهتر از خیابان‌های پر از سوژه؟ سوژه‌هایی که تمام حرکاتشان حقیقی است و برای دوربین ژست نگرفته‌اند.

1 ساعت پیش

بیشتر...