خبرگزاری تسنیم |
1 روز پیش

آخرین اخبار کرونا در ایران هرمزگان در وضعیت بحرانی کرونا قرار گرفت مراجعه دیرهنگام به بیمارستان عامل افزایش تعداد کشته ها اخبار استان تهران اخبار


آخرین اخبار کرونا در ایران| هرمزگان در وضعیت بحرانی کرونا قرار گرفت/ مراجعه دیرهنگام به بیمارستان عامل افزایش تعداد کشته‌ها

گروه استان‌ها- سوش غالب کرونا در بسیاری از نقاط کشور کرونای انگلیسی است در حالی که کرونای انگلیسی به مراتب خطرناک‌تر از سوش‌های دیگر است و در سایه عادی‌انگاری پیک‌های بعدی را دامن می‌زند.

- اخبار استانها -

به گزارشگروه استان هایخبرگزاری تسنیم،  ویروس کرونای انگلیسی همزمان با پیک چهارم کرونا در کشور جولان می‌دهد به نحوی سوش غالب کرونا در بسیاری از نقاط کشور ویروس کرونای انگلیسی است و این موضوع نگرانی‌ها چندین برابر کرده است.

طبق گفته محققان سوش انگلیسی ویروس کرونا به مراتب خطرناک‌تر از سایر سوش‌ها است قدرت بیماری‌زایی این ویروس به مراتب بیشتر از دیگر انواع ویروس جهش یافته کرونا است و این ویروس می‌تواند عامل پیک‌های دیگر کرونا باشد و متأسفانه عادی‌انگاری نسبت به این ویروس باعث شده تا نگرانی کادر درمان چندین برابر شود و وضعیت فعلی نیز گواه این مطلب است.

تجربه سال گذشته نشان داد که گرما تاثیری بر کاهش شیوع کرونا ندارد و سال گذشته در بهار و تابستان همه‌گیری افزایش یافت و در فصل گرما شاهد پیک دوم شیوع کرونا بودیم و این رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است که می تواند در کاهش شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال بسیار مؤثر باشد.

بیماران باید در اولین مراحل تشخیص برای درمان باید به بیمارستان ها مراجعه کنند چراکه در شرایط وخامت و پیشرفت بیماری، کار زیادی برای بیماران نمی‌توان انجام داد. علت اصلی فوت بیماران و تعداد بالای بیماران مراجعه دیرهنگام به بیمارستان ها است. 

کرونا ,

آخرین اخبار کرونا در ایران| بحران قرمز کرونایی در سراسر کشور/ کرونای هندی در اصفهان گزارش نشد/ آمار مبتلایان در قزوین به بالاترین حد رسید‌
آخرین اخبار کرونا در ایران| مراکز استان همه قرمز شده‌اند/ 70درصد تخت‌های کرونایی استان البرز پر شد/ پرسنل ادارات و شرکت‌ها رعایت کامل پروتکل‌ها را جدی بگیرند + نقشه و نمودار

"نادیده انگاری "و "غفلت" عامل موج وحشی کرونا در ایلام

ابتلا و تعداد بستری‌های ناشی از این ویروس در ایلام بیش از 10 برابر افزایش یافته است و مسئولان بهداشتی و درمانی "نادیده انگاری " و "غفلت" را عامل صعود موج وحشی کرونا در استان عنوان می‌کنند.

محمد نوذری استاندار ایلام ضمن ابراز نگرانی شدید از شکل‌گیری پیک چهارم کرونا در استان به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: راه نجات از این وضعیت بحرانی همراهی کامل مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات است.

وی به اجرای دستوالعمل‌ها و مصوبات پیشگیرانه در راستای کنترل کرونا اشاره کرد و افزود: در اجرای دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد کرونا قاطعانه عمل خواهیم کرد.

معروف بسطامی فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا در استان ایلام نیز با بیان اینکه راه مقابله با  کرونا همراهی مردم است به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: امیدوارم بتوانیم با همراهی مردم بار روانی جامعه را کنترل و از روند افزایشی بیماری جلوگیری کنیم.

محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز به افزایش شیوع کرونا در ایلام اشاره کرد و گفت: در یک هفته اخیر تعداد مبتلایان 10 برابری شده و از مجموع 12 شهرستان استان 9 شهرستان در وضعیت قرمز و 3 شهرستان دیگر نارنجی قرار دارد.

وی افزود: بستری‌های بخش‌های ویژه ( آی سی یو) افزایش یافته است که این زنگ خطری برای استان است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام خاطر‌نشان کرد: در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی شرایط در استان ایلام به بحران تبدیل خواهد شد که این شرایط  نسبت به سال گذشته خطرناک‌تر است.

کرونا ,

هرمزگان در وضعیت بحرانی کرونا / 5 بیمار در یک روز جان باختند

طی روزهای گذشته با افزایش شهرهای قرمز کرونایی در هرمزگان، زنگ خطر آغاز موج جدید این بیماری به صدا در آمد.

هر چند قابل پیش‌بینی بود با افزایش افسارگسیخته ورود مسافر به استان و عدم ممانعت از برگزاری مجالس عزا و عروسی، هرمزگان وارد این موج شدید می‌شود اما در عمل حرکتی از سوی مسئولان مرتبط مشاهده نشد.

موج جدید کرونایی از روز گذشته به صورت محسوسی خود را نشان داد و با جان باختن 5 نفر در یک روز و افزایش جان باختگان به 1072 نفر می‌توان روزهای شومی که در انتظار مردم استان را را پیش‌بینی کرد.

در همین زمینه دکتر فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: متاسفانه شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا در استان هرمزگان هستیم.

وی افزود: در حال حاضر 256 بیمار در بیمارستان‌های استان‌ بستری هستند که 36 نفر از این بیماران در بخش آی‌سی‌یو بستری شده‌اند و حال 6 بیمار نیز وخیم است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در 24 ساعت گذشته 5 بیمار مبتلا به کرونا شامل دو زن 56 و 66 ساله در بندرعباس، دو زن 69 و 70 ساله در میناب و یک مرد 88 ساله در بندرلنگه جان خود را از دست داده‌اند.

وی تصریح کرد: افزایش موارد بستری و فوتی نشان دهنده وضعیت بحرانی استان است و انتظار می‌رود با گسترش شیوع بیماری و افزایش تصاعدی آمار مبتلایان، روزهای سختی در انتظار استان هرمزگان باشد.

نوروزیان گفت: مردم استان توجه داشته باشند ویروس جهش یافته انگلیسی بسیار نسبت به نوع عادی آن خطرناک‌تر است و همه‌گیری بیشتری دارد و از سویی قربانیان این بیماری بیشتر است.

وی افزود: از مردم می‌خواهیم نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و از سفرهای بی مورد و شرکت در مجالس عروسی و عزا و اماکن شلوغ بپرهیزند.

جولان کرونای انگلیسی در جنوب خراسان رضوی؛ آمارها نگران‌کننده است + فیلم

جواد باذلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: شهرستان گناباد قرمز و بجستان نارنجی شد که چیز دور از انتظاری نبود و مسافرت‌ها در نوروز زنگ خطر را به صدا درآورده بود.

وی افزود: همه ما به عنوان یک وظیفه فردی تلاش خود را داشته باشیم و چیزی که می‌تواند کمک کند؛ رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک در تمام ساعاتی که بیرون از منزل هستیم است؛ پرهیز از دورهمی‌ها و مجالس می‌تواند تاثیر زیادی در انتقال ویروس داشته باشد و به محض این که علائمی شبیه سرماخوردگی یا کرونا داشته باشیم باید در اسرع وقت به مراکز درمانی مراجعه شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: در حال حاضر 17 نفر با تست مثبت کرونا در بیمارستان علامه بهلول بستری هستند و از ابتدای کرونا نیز متاسفانه تعداد 281 نفر از همشهریان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌ایم.

کرونا ,

در حال تکمیل...#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وقتی از رابطه آلرژی‌ها و مواد غذایی صحبت می‌کنیم، بیشتر افراد به ممنوعیت‌های غذایی فکر می‌کنند اما این رابطه می‌تواند جنبه دیگری هم داشته باشد. درواقع، خوراکی‌های خاصی هم وجود دارند که می‌توانند علائم ناشی از آلرژی بهاری را کاهش دهند و فواید دیگری هم در دوران آلرژی فصلی برای شما داشته باشند، ازجمله کاهش التهابات بدنی و تقویت سیستم ایمنی بدن.

یک ربع پیش

یکی از نگرانی‌های همگانی مرتبط با سلامت پوست که خصوصا در یک سال اخیر بسیار فراگیر شده است، ماسکنه نام دارد. ماسکنه همان آکنه‌ای است که به‌علت قرارگیری طولانی‌مدت ماسک روی صورت و به‌واسطه ذرات تعریق، چربی و باکتری‌ها به‌وجود می‌آید.

یک ربع پیش

مرحله حضوری جشنواره هنر قرآنی دانش ویژه دانش آموزان پسر در رشته های آوایی در آموزش و پرورش ناحیه دو برگزار شد.

نیم ساعت پیش

آمار ثبت شده در دیدار یکشنبه شب رئال مادرید - بارسلونا برتری تیم میهمان را در ال‌کلاسیکوی برگشت فصل ۲۱-۲۰۲۰ لالیگا نشان می‌دهد.

نیم ساعت پیش

بیانات مقام معظم رهبری در فروردین ماه ۹۸: امروز در دنیا آن کشورهایی که جمعیّت‌های زیادی دارند، به برکت آن، به خیلی امکانات دست یافته‌اند؛ چین یک نمونه‌ است، هند یک نمونه‌ است؛ اینکه من تکرار می‌کنم، تأکید می‌کنم، به خاطر این است.

نیم ساعت پیش

اعضای تیم پرسپولیس امروز وارد خاک گوا شدند.

نیم ساعت پیش

پلیس فرانسه از بازداشت مدیر یک رستوران به اتهام پذیرایی مخفیانه از مشتریان به رغم مقررات قرنطینه خبر داده است.

نیم ساعت پیش

پلیس هند روز شنبه ۱۰ آوریل (۱۹ فروردین) دو مرد را که به کمک میمون‌ها در خیابان‌های پایتخت، دهلی نو دزدی کرده بودند، بازداشت کردند.

نیم ساعت پیش

سرمریی بارسا در نشست خبری پس از ال کلاسیکو معتقد بود داور به ضرر بارسا سوت زده است.

نیم ساعت پیش

سرمربی استقلال درنهایت نام محمد دانشگر را از لیست خود خط زد.

نیم ساعت پیش

دانشمندان موفق شده‌اند با استفاده از بقایای جمجمه یک زن که به بیش از ۴۵ هزار سال پیش بازمی‌گردد قدیمی‌ترین ژنوم انسان مدرن، موسوم به انسان خردمند، را که تاکنون به دست آمده بازسازی کنند.

نیم ساعت پیش

دنیله دروسی به ویروس کرونا مبتلا شده است.

نیم ساعت پیش

چند روز پس از آنکه باشگاه زووله اعلام کرد تمایلی به تمدید قرارداد رضا قوچان‌نژاد ندارد، خبر پیشنهاد باشگاه اینتر میامی آمریکا به این بازیکن، روی خروجی چند رسانه هلندی قرار گرفت.

نیم ساعت پیش

فیلم سینمایی «گودزیلا در برابر کونگ» رکورد بیشترین فروش در گیشه داخلی آمریکا را از آن خود کرد.

نیم ساعت پیش

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: در ۱۲ استان شیب بسیار تند بیماری کرونا را داریم ودر ۱۱ استان دیگر شیب تند است اما به شدت ۱۲ استان دیگر نیست.

نیم ساعت پیش

بیشتر...