تیتر برتر |
5 روز پیش

گزارش بازار بورس در 11 اردیبهشت 1400 پیش بینی روز بعد سایت تیتربرتر TitreBartar com

گزارش بازار بورس در 11 اردیبهشت 1400+پیش بینی روز بعد

به گزارشتیتربرتر؛در جریان هفته‌ششم معاملاتیامسال طی 5روز معاملاتی تعداد 20میلیارد و 780میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش 163هزار و 569میلیارد ریال در بیش از یک میلیون و 663هزار و 584دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب 31.11 درصد رشد، 0.16 درصد افت و 38.83 درصد افزایش را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

در بازار بورس امروز چه گذشت؟

این درحالی است که تعداد 2350میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله دربورس تهرانبه ارزش کل بیش از 56هزار و 843میلیارد ریال نیز در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با 35.74 و 10.11 درصد کاهش همراه شدند.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس درپایان معاملاتهفته منتهی به 10 اردیبهشت ماه با 803واحد افزایش، معادل 0.07 درصد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 207هزار و 850واحد رسید و شاخص کل هموزن نیز با 2805واحد کاهش، معادل 0.65درصد افت کرد و رقم 427هزار و 273واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم در این مدت با 3458واحد رشد به رقم 882هزار و 353واحد و شاخص بازار دوم با 8هزار و 269واحد کاهش به عدد 2 میلیون و 448هزار و 56واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با 0.39 درصد افزایش و شاخص بازار دوم با 0.34 درصد کاهش همراه شدند.

تحلیل بورس در 11 اردیبهشت 1400

بازار سهامدر هفته گذشته صعود نسبتا متعادلی را تجربه کرد و  امروز ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ شاخص کل باروندی مثبت و متعادلآغاز شد اما در دقایق ابتدایی و در نیمه اول معاملات شاخص کل نزولی شد و با ریزش ۹ هزار واحدی کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی را از دست داد.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه گفت: ترس و شوک در بازار همچنان غلبه دارد و عمده افراد این طور فکر می‌کنند که ممکن است بازار صعودی و مثبت نشود. این کارشناس بازار در این باره تشریح کرد: به عبارت دیگر با زیان‌هایی که سهامداران در سال گذشته و در سال جدید در بازار دیدند هنوز هم حاضرند سهام خود را با قیمت پایین بفروشند و این مسئله صف‌های فروش و خروج سرمایه‌گذار از بازار را تقویت می‌کند.

این کارشناس بازار بیان کرد: شاخص کل بازار تا به سقفقبلی خود دست پیدا نکند همین شرایط نوسانی و نزولی در بازار حاکم خواهد بود.  البته بازار در سال ۱۴۰۰ مثل سال گذشته که اکثر افراد جامعه وارد بازار شدند نخواهد بود و همه افرادی که ناآگاهانه وارد بازار شدند عمدتا خارج می‌شوند.

رئیسی در بخش دیگری افزود: در حال حاضر تحولات سیاسی تاثیر برجام و برداشته شدن تحریم‌ها در پایین آمدن نرخ دلار تاثیر داشته است و باید منتظر جلسه سران سه قوه و تاثیر آن بر بازار این هفته باشیم.

وی تاکید کرد: صف‌های فروش تا پایان بازار امروز به همین شکل خواهد بود و تغییر زیادی نمی‌کند. اگر گروه‌های بانکی و خودرویی امروز مثبت شوند نشان‌دهنده این است که اتفاقات خوب در بحث‌های سیاسی و برجام افتاده است و اگر نه شاهد این روند فرسایشی در بازار خواهیم بود.

وی درباره دلیل منفی شدن«فولاد« و «فملی»در بازار امروز گفت: این سهم‌ها به دلیل کاهش نرخ دلار روند صعودی هفته گذشته خود را نتوانستند ادامه بدهند و ریزشی شدند.

پیش بینی بورس در هفته سوم اردیبهشت 1400

عرفان رحمانی ،کارشناس بازار سرمایه پیش بینیکرد: با توجه به تلاش های زیاد فعالان بازار سرمایه در مورد مطالبات خود و همچنین تاثیر مثبت این تلاش ها بر تصمیم های اخیر دولت، اخبار مناسبی پیرامون بازار منتشر شده است. همچنین در روزهای اخیر به دفعات شاهد تلاش درسرمایه شاخص سازهابرای مثبت شدن و برگشت روند بودیم. با توجه به این اخبار و اتفاقات اخیر انتظار می رود در هفته جاری بازار متعادل تری را شاهد باشیم، ولی برای روند با ثبات تربه بیشتر شدن ارزش معاملات در چند روز آینده نیاز داریم.

علیرضا ایراندوست، کارشناس بازار سرمایه نیز پیش بینی کرد: در حالی که شاخص در ابتدای هفته گذشتهروند نزولیبه خود گرفته بود، در روزهای پایانی هفته با توجه به اعلام مصوبات ده گانه جدید، به تدریج شاهد افزایش تقاضا در بازار بودیم که باعث شد شاخص بازهم به محدوده کانال ۱/ ۲ میلیون واحدی بازگردد. در این میان گروه های بزرگ  بانکی و خودرویی به مراتب عملکرد بهتری و داشتند و انتظار می رود که این روند در روزهای  آتی همچنان حفظ شود و در هفته جاری کلیت بازار شکل منطقی تری بگیرد، حمایت بیشتری از سهم ها شود و تقاضا در بازار افزایش پیدا کند. البته این موضوع قابل ذکر است که تا ثبات شرایط سیاسی و اقتصادی کشور، بازار همچنان به صورت کج دار و مریز به کار خود ادامه می دهد.

رضا صفیکارشناس بازار سرمایه نیز پیش بینیکرد: بعد از فراز و فرودهایغیر عادی سال ۱۳۹۹تقریبا بازار در حال رسیدن به تعادل است. در خصوص شرکت های بزرگ باید گفت که افزایش نرخ جهانی محصولات به دلیلافزایش تقاضای پساکرونادر این مسیر به چرا که با  کمک بازار آمده است و این مهم موجب شده زودتر بازار به تعادل برسد، اما همچنان ۳۰۰ سند می شرکت کوچک دچار صف فروش هستند که با اصلاح قیمتی بعد از افزایش دامنه نوسان به تعادل می رسند. بنابراین شرکت های بزرگ در محدوده متعادل معامله می شوند اما در خصوص شرکت های کوچک همچنان با پدیده صف فروش مواجه هستیم.

مهدی کریم خانی، کارشناسبازار سرمایه، نیز پیش بینیکرد: سیگنال های مثبت وین و همچنین مذاکرات موثر منطقه ای همگی نشان از بهبود نسبی شرایط سیاسی و اقتصادی کشور دارند. با این اوصاف در بازار سرمایه در صورتی که شاهد قانون گذاری های یک شبه نباشیم و اعتماد و نقدینگی به بازار برگردد، توان رشد و بازگشت از بحران کنونی را با توجه به پارامترهای بنیادی موجود دارد.بورس تهراندر حال حاضر ارزنده ترین بازار مالی داخل کشور است. همچنین باید گفت صعودی شدن روند بازار سرمایه در گرو تصمیم گیری های بزرگ کشور واثرگذاری آنها بر جریان های مالی پر اهمیت است. پیش بینی می شود کلیت بازار در روز جاری منفی و شاخص کل نیز متعادل باشد.

امیر عجمی، کارشناس بازار سرمایه، نیزپیش‌بینیکرد: بازار در هفته گذشته با اقبال گروه بانکی به کار خود پایان داد. طبق پیش بینی قبلی با کاهش دلار اقبال به گروه بانکی و همچنین گروه خودرویی کارشناس بازار بیشتر خواهد شد.پیش بینیمی شود بازار در هفته  پیش رو از صف فروشها آزاد شود و معاملات روان تری را در بازار شاهد باشیم. معاملات ریالی ها می تواند به معاملات دلار محورها تعمیم یابد و شاهد رشد در بازار باشیم.

گردآورنده:علی اکبر رضایی#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سوپرایز جدید دوج کوین برای بازار ارزهای دیجیتال در سال 2021,پیش بینی جدید دوج کوین,زمان پایان روند صعودی دوج کوین نسبت به بیت کوین,تصمیم جدید ایلان ماسک برا دوج کوین

1 ساعت پیش

شرایط دریافت وام 50 میلیونی لوازم خانگی در سال 1400,جزئیات دریافت وام 50 میلیونی لوازم خانگی,علت گرانی لوازم خانگی در سال 1400

1 ساعت پیش

پیش بینی هواشناسی در هفته چهارم اردیبهشت 1400,آخرین وضعیت هوای کشور در 16 اردیبهشت 1400,آخرین وضعیت هوای سایر استان ها در هفته سوم اردیبهشت 1400,پیش بینی هوای کشور تا 18 اردیبهشت 1400

1 ساعت پیش

آشنایی با خودرو جدید فیات با نام SuvFiat مدل 2022,خودرو جدید فیات با نام SuvFiat مدل 2022,نامگذاری خودرو جدید فیات SuvFiat مدل 2022,مشخصات فنی خودرو جدید فیات با نام SuvFiat مدل 2022,طراحی خودرو جدید فیات با نام SuvFiat مدل 2022

8 ساعت پیش

پیش بینی بورس در 18 اردیبهشت 1400,بورس در هفته ای که گذشت چگونه بود,راهکارهایی برای سود بیشتر بورس در هفته چهارم اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در 18 اردیبهشت 1400

8 ساعت پیش

در هفتصد و دومین صورتجلسه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار موضوع سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار تامین مالی اسلامی بررسی شد.

9 ساعت پیش

شانس سعید جلیلی در انتخاباب 1400 چقدر است؟, آمدن سعید جلیلی مشروط به نیامدن ابراهیم رئیسی,میزان محبوبیت سعید جلیلی در بین مردم,تخمین میزان آرای مردمی سعید جلیلی,شانس سعید جلیلی وابسته به مذاکرات وین,لاریجانی مقدم بر جلیلی در اردوگاه اصولگرایی

12 ساعت پیش

اقبال هر شخصیتی که جامه اقتصادی پوشیده باشد و دانش و فهم کار در فضای آن را بداند، به هر فردی با وجه ی سیاسی، جناحی و حتی مزین به ردای مذهبی، ارجحیت دارد.

12 ساعت پیش

ویتالیک بوترین جوان‌ترین میلیاردر ارز دیجیتال جهان کیست؟,ویتالیک بوترین خالق اتریوم کیست؟, ویتالیک بوترین در کودکی,زندگینامه ویتالیک بوترین,استعداد اقتصادی ویتالیک در کودکی,زندگینامه ویتالیک بوترین سازنده اتریوم,,,, خالق اتریوم، جوان‌ترین میلیاردر ارز دیجیتال جهان

14 ساعت پیش

قیمت سکه در خرداد 1400 به 7 میلیون می رسد,تحلیل قیمت طلا در 15 اردیبهشت 1400,پیش بینی قیمت طلا در خرداد 1400

21 ساعت پیش

کابینه دولت پاکستان مصوبه شفافیت در انتخابات و حق رأی به پاکستانیان مقیم خارج از کشور را تصویب می کند

دیروز

شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان,آغاز به کار ستاد پایش تنش آبی درآبفای استان اصفهان

1 روز پیش

شرایط پرداخت کمک هزینه عائله مندی حق اولاد و عیدی بازنشستگان در سال 1400,اعلام مبلغ حق عائله مندی و اولاد بازنشستگان در سال 1400,جزئیات مبلغ حق عائله مندی و اولاد بازنشستگان در سال 1400,شرایط جدید کمک هزینه عائله مندی حق اولاد و عیدی بازنشستگان,جزئیات افزایش کمک هزینه عائله مندی حق اولاد و عیدی بازنشستگان در سال 1400

1 روز پیش

گزارش بازار بورس در 15 اردیبهشت 1400,در بورس امروز چه گذشت,آخرین وضعیت شاخص فرابورس,تحلیل بورس در 15 اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در هفته سوم اردیبهشت 1400

1 روز پیش

رفع مشکل کارگران غیر رسمی تنها با انعطاف پذیری قانون امکانپذیر خواهد بود

1 روز پیش

بیشتر...