دلایل مورد توجه قرار گرفتن گروه سیمانی در بازار سهام چه بود all tv logo

دلایل مورد توجه قرار گرفتن گروه سیمانی در بازار سهام چه بود؟
اقتصادیبورس

رباب وفایی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: هفته‌ای نیمه تعطیل برخلاف پیش بینی‌ها پیش رفت، مصادف شدن با اتفاقات سیاسی اخیر، افزایش عجیب تقاضا برای خرید دلار و طلا و عرضه‌های بالا در سهام را همراه داشت که خوشبختانه زهر فروشنده‌ها گرفته شد و حتی آخرین روز معاملاتی متعادل بود. اما ترمز بورس در آغاز حرکات صعودی اول سال کشیده شد!

این کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: با نزدیک شدن به فصل مجامع و همچنین عبور از فصل سرما، تقسیم سود بالا و واریز نسبتا سریع، افزایش نرخ احتمالی با ورود به فصل مصرف باعث شده تا گروه سیمان این هفته مورد توجه قرار بگیرد.

او افزود: نماد‌هایی که با قدرت پول حرکت می‌کنند حال و روز بهتری داشتند هرچند اکثر آنها هم بیشتر استراتژی نوسان گیری را دنبال می‌کنند.

وفایی اظهار کرد: با توجه به ارزندگی سهام نمی‌توان انتظار اصلاح قیمتی عمیقی داشت اما تا کاهش سطح تنش‌ها اصلاح زمانی دور از انتظار نخواهد بود. اختلاف نرخ دلار نیما و نرخ دلار آزاد به حدود ۲۳ هزار تومان و بیش از ۵۷ درصد رسید، هر زمان نرخ دلار نیما نسبت به دلار آزاد تعدیل شود می‌تواند پتانسیلی برای رشد قیمت نماد‌های پتروشی، فلزی و پالایشی باشد.

باشگاه خبرنگاران جواناقتصادیبورس#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

نیم ساعت پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

نیم ساعت پیش

نمایندگی ایران در سازمان ملل نوشت رژیم صهیونیستی باید تنبیه می‌شد و این اتفاق به وقوع پیوست.

1 ساعت پیش

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

نیم ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

نیم ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

1 ساعت پیش

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

نیم ساعت پیش

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

نیم ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...