خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

غربالگری اختلالات یادگیری دانش آموزان دبستانی بعد از تعطیلات عید تسنیم


غربالگری اختلالات یادگیری دانش‌آموزان دبستانی بعد از تعطیلات عید

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش از اجرای غربالگری اختلالات یادگیری برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی خبر داد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، امیر تجلی‌نیا؛ مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش درباره طرح نماد اظهار کرد: «نماد» نظام مراقبت اجتماعی از دانش‌آموزان است و به‌عبارتی یک سند ائتلاف متشکل از دستگاه‌های مختلف برای ارائه خدمات به دانش‌آموزان است.

وی افزود: طرح «نماد» با هدف مراقبت از دانش‌آموزان در سال 94 میان آموزش‌و‌پرورش و 8 دستگاه دیگر امضا شد که دارای 5 فرایند است و 80 درصد تمرکز طرح «نماد» در حوزه پیشگیری است.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد: «نماد» در بخش پیشگیری به‌دنبال آموزش مهارت‌های خودمراقبتی مانند کنترل هیجان به دانش‌آموزان است.

خط تلفن 1570 چه خدماتی به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد؟/ افزایش بلوغ زودرس دانش‌آموزان پنجم و ششم دبستان

تجلی‌نیا بیان کرد: «نماد» در بخش غربالگری نیز برنامه دارد و امسال 5 میلیون و 600 هزار دانش‌آموز در 6 پایه غربالگری خواهند شد. در دوره متوسطه غربالگری دانش‌آموزان پایه‌های هفتم، هشتم و دهم در نیم‌سال اول اتفاق افتاد و اکنون مراکز مشاوره آموزش‌و‌پرورش مشغول مصاحبه تشخیصی هستند تا مداخلات لازم برای دانش‌آموزان نیازمند اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: در نیم‌سال دوم سال کار غربالگری دانش‌آموزان پایه‌های اول، سوم و پنجم ابتدایی انجام می‌شود که از چند روز گذشته غربالگری روان‌شناختی برای دانش‌آموزان پایه‌های سوم و پنجم آغاز شده است، بعد از تعطیلات عید غربالگری دوره ابتدایی از طریق آزمون غربالگری اختلالات یادگیری انجام خواهد شد و در صورتی که دانش‌آموزی نیازمند مداخله تشخیص داده شود از طریق مراکز مشاوره و شرکای نماد خدمات دریافت خواهد کرد.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش اضافه کرد: «نماد» یک نخ تسبیح است و دستگاه‌های مختلف دارای مسئولیت در حوزه کودک و نوجوان برای ارائه خدمات به دانش‌آموزان نیازمند کنار یکدیگر قرار می‌گیرند دستگاه‌هایی مانند وزارت کشور، بهزیستی، وزارت بهداشت و کمیته امداد به دانش‌آموزان درگیر آسیب‌های اجتماعی خدمات ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/+#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در خبر زیر سکانسی خنده دار از سریال نون خ 4 وقتی سلمان گم شده است را مشاهده میکنید.

1 ساعت پیش

فقط خواستیم به طراحان گشت جدید ارشاد بگوییم که از تاریخ عکس اول و این عکس آخر، هنوز دو ماه نگذشته و از 22 بهمن نیز کمی بیش از دو ماه رد شده است. در این فاصله، احکام اسلام تغییر کرده یا قانون مملکت؟!

2 ساعت پیش

موسسه آمریکایی «استاندارد اند پورز» در تازه‌ترین ارزیابی خود، رتبه اعتباری بلندمدت اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد و چشم‌انداز آتی آن را نیز "منفی" ارزیابی کرد.

2 ساعت پیش

پرونده مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ اروپا با صعود نماینده فرانسه به مرحله بعدی بسته شد.

2 ساعت پیش

یک خانواده اسرائیلی پس از 6 ماه متوجه شده است که مقامات این رژیم به جای جنازه فرزندشان، یک عروسک را دفن کرده‌اند.

نیم ساعت پیش

مهاجم سابق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بعضی از تیم‌های رده‌های پایین جدول خودشان را پیش باخته برابر سرخپوشان می‌بینند.

2 ساعت پیش

رئیس سازمان سیا هشدار داد که اگر کمک‌های تسلیحاتی به اوکراین نرسد، این کشور تا پایان سال در جنگ شکست خواهد خورد.

2 ساعت پیش

موسسه اعتبارسنجی بین‌المللی «استاندارد اند پورز» در گزارشی رتبه اعتباری رژیم اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد.

نیم ساعت پیش

در پی رأی‌گیری در شورای امنیت برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل، آمریکا به عنوان تنها مخالف، قطعنامه مذکور را وتو کرد.

2 ساعت پیش

بیشتر...