خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

رییس صداوسیما از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کرد ایسنا

رییس صداوسیما از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کرد

رییس سازمان صدا و سیما عصر شنبه( ۲۴ اردیبهشت ماه) از سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، پیمان جبلی- رییس سازمان صداوسیما ضمن بازدید از سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با یاسر احمدوند رئیس نمایشگاه دیدار و گفتگو کرد.

رییس سازمان صدا و سیما در دیدار با یاسر احمدوند - رئیس سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، ضمن قدردانی از همکاری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه جهت پوشش‌دهی مناسب رویداد بزرگ فرهنگی کشور، گفت: بعد از دوسال وقفه در برگزاری نمایشگاه کتاب، روی این نکته مهم تاکید کردیم که این رویداد بزرگ فرهنگی کاملاً در راستای ماموریت‌های ذاتی دو دستگاه بزرگ فرهنگی کشور صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی بر استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی رویداد ملی و فراملی نمایشگاه کتاب تاکید کرد و اظهار داشت: قصد داریم از تجربیات امسال، برای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی از دریچه تلویزیون برای سال آینده استفاده کنیم. امروز در نمایشگاه سی‌وسوم کتاب به معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی خود را برای پوشش‌دهی بهتر نمایشگاه کتاب در سال‌های آینده اعلام می‌داریم.  

جبلی ادامه داد: سعی داریم، کنداکتور شبکه‌های مختلف خود را با رویدادهایی که برای نمایشگاه کتاب پیش‌بینی می شود را هماهنگ کنیم و تطبیق بدهیم. امیدوارم بتوانیم از حداکثر ظرفیت رسانه در معرفی کتاب در فضای فرهنگی نمایشگاه کتاب، معرفی اندیشمندان، نخبگان، نویسندگان استفاده کرده و در جهت غنی‌سازی شبکه‌های مختلف صداوسیما استفاده نماییم.

رییس صداوسیما در پاسخ به این سوال که چند شبکه از رسانه ملی نمایشگاه کتاب را پوشش دادند، اظهار کرد: تقریباً تمام شبکه‌های صدا و شبکه‌های سیما در پوشش‌دهی و اطلاع‌رسانی از سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، فعال و تشویق شدند که حداکثر توان خود را در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی به کار بندند.  

وی تصریح کرد: در این دوره نمایشگاه کتاب، هر شبکه متناسب با امکاناتی که برای پوشش‌دهی بهتر نمایشگاه داشت با انتقال تجهیزات مورد نیاز به مصلی، توانست برنامه‌های مختلف تولیدی خود را از نمایشگاه کتاب به صورت زنده و ضبط شده تهیه و پخش نماید.  

وی در ادامه افزود: در دیدار با رییس نمایشگاه تاکید شد رسانه‌ملی می‌تواند از مدت زمان باقی مانده تا اتمام نمایشگاه کتاب استفاده کرده و در راستای اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی، امکانات فنی بیشتری را به مصلی انتقال دهد.  

جبلی در پایان نظر خود را درباره شعار نمایشگاه کتاب «با کتاب سلامتیم» اینگونه بیان کرد: طبیعتاً همینطور است و نمایشگاه کتاب، محلی برای آشتی بین جامعه و کتاب، بعد از دو سال دوری است، اگرچه سلامتی بدنی هر شخص مهم است، اما سلامت روح نیاز جدی‌تر به شمار می‌رود و در سایه کتاب مردم جامعه سلامت تر هستند.

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم آغاز شده و تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir برگزار می‌شود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گلوگاه - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: توزیع عادلانه اعتبارات و برنامه های فرهنگی و هنری در سطح استان ، رویکرد اصلی این اداره کل است.

6 ساعت پیش

خروج عجیب و غریب دروازه‌بان شمس آذر در بازی روز گذشته برابر شهرداری همدان را ببینید.

4 ساعت پیش

قشم- رییس تبلیغات اسلامی قشم از آغاز دهه کرامت امسال در جزیره قشم با برگزاری تجمع بزرگ دختران فاطمی و دختران حاج قاسم خبر داد.

6 ساعت پیش

منابع خبری ازحمله راکتی به میدان نفتی «العمر» سوریه که تحت اشغال نظامیان آمریکایی قرار دارد، خبر دادند.

5 ساعت پیش

اکنون محققان سلاح جدیدی برای مبارزه با آکنه پیدا کرده اند، سلاحی که بدون عوارض جانبی شدید است.

6 ساعت پیش

زهرا امیر ابراهیمی بازیگر زن ایرانی برای بازی در «عنکبوت مقدس» برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن شد.

5 ساعت پیش

سنگربان تیم فوتبال رئال مادرید به‌عنوان بهترین بازیکن بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل 22-2021 انتخاب شد.

3 ساعت پیش

ماجرای معجزه‌ای که صدای احسان یاسین شرکت‌کننده عصر جدید را برگرداند.

5 ساعت پیش

تیبو کورتوا با دو مهار عالی طی ۵ دقیقه اجازه نداد دروازه رئال برابر لیورپول باز شود.

4 ساعت پیش

بیشتر...