رجب فصل حراج ثواب الهی all tv logo

یک سخنران مذهبی مطرح کرد؛
فرهنگی هنریقرآن و عترت

حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی، سخنران مذهبی، درمورد فضیلتماه رجب، بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند که رجب، ماه خداست همان‌طور کهشعبان،ماه پیامبر (ص)است.

به گفته این سخنران مذهبی، رجب، اولینماه حراماست. زیرا چهار ماه حرام دردین اسلاموجود دارد که جنگ در آن‌ها حرام بوده و قبل از اسلام هم بدین صورت بوده است که یکی از این ماه ها، رجب است وذی القعده،ذیالحجهومحرمهم، از دیگر ماه‌های حرام هستند.

حجت الاسلام رفیعی ادامه داد: روایات داریم که در ماه مبارک رجب، خداوند فرشته‌ای به نام داعی دارد و هر شب در این یک ماه، از سر شب تا صبح ندا می‌دهد و می‌گوید:توبه کنندگان، گنهکاران و آمرزش خواهان کجا هستند؟ و وظیفه این فرشته این است که در ماه مبارک رجب، زمینهتوبهافرادی که قصد توبه دارند را فراهم کند.

او افزود: رجب،ماه استغفاراست و بندگان باید به درگاه الهی بگویند: «استغفرالله و اتوب الیه»و رجب، ماه قرائت سوره مبارکه توحید است و در آن باید عبارت طیبه «لا اله الله» زیاد گفته شود.

به گفته حجت الاسلام رفیعی، در ماه‌های رجب، شعبان و رمضان، خداوند بهترین فرصت را برای آمرزش گناهان بندگان فراهم کرده اند. زیرا عمل در این سه ماه، زودتر پذیرفته می‌شود و استغفار اثر می‌کند و رجب، فصل حراج رحمت الهی و بهشت است.

این سخنران مذهبی بیان کرد: خداوند تبارک و تعالی، رجب، شعبان و رمضان را سه ماه سرازیری قرار داده اند؛ به طوری که اگر کسی رابطه اش با پروردگار الهی کمرنگ شده است، می‌تواند تا اول رجب است از این فرصت استفاده کند.

او گفت: بندگان در این ماه می‌توانند چند بار سوره «قل هوالله» را بخوانند و استغفار و ذکر «لا اله الله» بگویند وصلوات بر محمد و آل محمد (ص) بفرستند تا ثواب و ذخیره آخرتشان چند برابر شود و درواقع، رجب و شعبان، مقدمه رمضان هستند. بنابراین، افرادی که توان دارند می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و روزه بگیرند و صدقه در این ماه‌ها ثواب بسیاری دارد.

این سخنران مذهبی ادامه داد: در روایات، به صدقه اول رجب تأکید بسیاری شده و گره گشایی در این سه ماه از فضیلت زیادی برخوردار است. چون گاهی، در زندگی ما فرصت‌هایی به وجود می‌آیند که باید آن‌ها را دریافت. چه کسی تضمین می‌دهد که سال آینده، ماه رجب، شعبان و رمضان را خواهیم دید و یا درک می کنیم؟ بنابراین، علاوه بر موارد بالا، توجه و مراقبت در این سه ماه بسیار مهم است.

حجت الاسلام رفیعی تأکید کرد: روزه ۲۷ رجب و ایام البیض، ثواب بسیاری دارد و لیلة الرغائب در ماه رجب هم از منزلت بسیاری برخوردار است. بنابراین، رجب، یکی از ماه‌هایی است که بندگان می‌توانند به رسیدن به بهشت و آمرزش گناهان خود سرعت ببخشند.

او با اشاره به مناسبت های بافضیلت ماه مبارک رجب، افزود: به زیارت رجبیه تأکید شده و اعتکاف در این ماه و لیلة الرغائب، یعنی نخستین شب جمعه ماه رجب نیز، از ثواب زیادی برخوردار هستند. درواقع، در رجب، شعبان و رمضان، مسئله‌هایی چون؛ ارتباط با خدا، طرح حاجات و... مطرح است که همه این‌ها ارزشمند هستند و همچنین، از کلیدی‌ترین عناوین این ماه مبارک، مبعث حضرت محمد (ص) و میلاد امیر مومنان (ع) هستند.

باشگاه خبرنگاران جوانفرهنگی هنریقرآن و عترت#‌اخبار_فرهنگی_هنری منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...