خودروتک |
4 روز پیش

کاهش شدید فروش خودروسازان بزرگ دنیا

کاهش شدید فروش خودروسازان بزرگ دنیا

رنو، ب ام و و فولکس واگن از کاهش فروش خود در سال ۲۰۲۰ خبر دادند.

به گزارشخودروتکبه نقل از ایسنا، خودروسازی آلمانی ب ام و اعلام کرد در نتیجه شیوعویروسکرونا و کاهش تقاضا برای خرید خودرو، میزان فروش محصولات این شرکت در سال 2020 در مقایسه با سال 2019 حدود 8.4 درصد کاهش یافته است. البته در سه ماهه چهارم روند اوج گیری تقاضا مجددا آغاز شده است ورشدآن نسبت به سه ماهه سوم مثبت 3.2 درصد اندازه گیری شده است.

بی ام و در سال قبل مجموعا دو میلیون و 234 هزار و 809خودروفروخت. اروپا با کاهش 15.7 درصدی، بیشترین کاهش فروش درجهانرا پس از آمریکا با 18 درصد داشته است. با این حال بازارچینتنها بازار بزرگ رو به رشد در سال 2020 با رشد 7.4 درصدی بوده است.

از سوی دیگر خودروسازی فولکس واگن از کاهش 15 درصدی فروش محصولاتش در جهان در سال 2020 خبر داد. این خودروساز آلمانی در این سال مجموعا 5.3 میلیون خودرو فروخته است اما در ماه دسامبر رشد تقاضا برای خرید محصولات این شرکت مثبت بوده است. نکته جالب گزارش فولکس واگن رشد بالای تقاضا برای خودروهای الکتریکی بوده است تا جایی که در سال 2020 حدود 212 هزارخودروی الکتریکیاین برند به فروش رفته که نسبت به سال قبل 158 درصد افزایش داشته است.

در این سال میزان فروش فولکس واگن در بازار اروپای غربی 23.4 درصد کاهش داشته است که این رقم برای آمریکای شمالی و چین به ترتیب معادل 17.1 درصد و 9.9 درصد کاهش بوده است.

در این سال خودروسازی فرانسوی رنو نیز با کاهش 21.3 درصدی فروش محصولات خود مواجه شده است. در مجموع سه زیرگروه این شرکت یعنی رنو، داچیا و لادا در سال 2020 حدود دو میلیون و 949 هزار خودرو به فروش رسانده است در حالی که این رقم برای سال قبل معادل سه میلیون و 749 هزار دستگاه خودرو بود.

بیشترین رشد مثبت برای خودروهای رنو مربوط به گروه خودروهای برقی بوده است.

 

خودروتک


#‌اخبار
منبع: خودروتک


تبلیغات

مطالب مرتبط

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است.

1 ساعت پیش

میلان تصمیم دارد به زودی پیشنهادی برای جذب فیکایو توموری به باشگاه چلسی بدهد.

1 ساعت پیش

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران, کیفیت هوای پایتخت امروز (۲۷ دی ماه) پس از ۱۰ روز آلودگی هوای مستمر در محدوده قابل قبول قرار گرفته است.

1 ساعت پیش

بیشتر کارگران فصلی، ساعتی و پاره وقت با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، روزشماری می‌کنند کارفرمایان عیدی و پاداش آنها را پیش از پایان سال بپردازند تا از این طریق مایحتاج مورد نیاز خانواده هایشان را تامین کنند.

1 ساعت پیش

المنار به نقل از رسانه های صهیونیستی دوشنبه شب گفت که مقام های تل آویو تعطیلی دفتر حماس در استانبول را شرط بهبود روابط این رژیم با ترکیه اعلام کردند.

1 ساعت پیش

زن جوان که از تهدیدهای مرد مزاحم به ستوه آمده بود، با همدستی شوهرش، وی را به قتل رساند.

1 ساعت پیش

فرمانده کل سپاه گفت: ما به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی‌نیاز شده ایم؛ چه آمریکا به برجام برگردد چه بر نگردد.

1 ساعت پیش

بندرعباس- فرماندار بندرعباس گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، ورود خودرو به ساحل سوروی این شهرستان و همچنین هرگونه تجمع در این ساحل تا پایان تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ ممنوع شد.

1 ساعت پیش

در حال حاضر برای خرید لاستیک کویر تایر 175/70R 13 گل KB14 مخصوص پراید باید 700 هزار تومان هزینه کرد.

1 ساعت پیش

بازیکن سابق پرسپولیس در خصوص دوران حضورش در ایران صحبت‌هایی انجام داد.

1 ساعت پیش

بررسی قیمت ها در بازار خودروهای داخلی به رغم اف

1 ساعت پیش

محققان دریافتند، اکثر بازماندگان کووید 19 پس از ترخیص از بیمارستان به مدت نیم سال، حداقل از یک عارضه رنج می‌برند.

2 ساعت پیش

بهمن موتور علاوه بر SUV دیگنیتی تا آخر سال از عرضه یک SUV جدید دیگر به نام فیدلیتی خبر داد.

2 ساعت پیش

بازیکن سابق تیم پرسپولیس پس از بازی با فولاد اظهار نظر عجیبی در فضای مجازی داشت.

2 ساعت پیش

مردم فکر می‌کردند ممکن است در مسیر واکسن‌سازی‌ ایران، پای چین در میان باشد اما سرنخ تولید یکی از مهم‌ترین واکسن‌ها به کوبا رسیده است.

2 ساعت پیش