ایران سومین تولیدکننده خرما در دنیا all tv logo

ایران سومین تولیدکننده خرما در دنیا
اقتصادیصنعت ، تجارت و کشاورزی

محسن رشید فرخی با بیان اینکه ایران سومین تولیدکننده خرما در دنبا محسوب می شود، گفت: بنابر آمار امسال ۱.۳ میلیون تن خرما در کشور تولید شده است که ۷۰ درصد آن در داخل مصرف و مابقی صادر می شود.

به گفته او، از ابتدای سال تاکنون ۲۰۰ تا ۲۱۰ هزارتن خرما به ارزش ۲۷۰ میلیون دلار صادر شده است.

رشیدفرخی ادامه داد: با توجه به مازاد تولید باید ۱۲۰ هزارتن خرما به مناسبت ماه مبارک رمضان صادر شود چراکه بخش عمده صادرات خرما، مربوط به ماه مبارک رمضان است.

رئیس انجمن خرما با بیان اینکه کمبودی در عرضه خرما نداریم، افزود: هم اکنون حدود ۵۰ درصد خرما سال گذشته در سردخانه‌ها باقی مانده و به بازار عرضه نشده است که توزیع آن موجب شده نه‌تنها کمبودی در بازار نداشته باشیم؛ بلکه با مازاد محصول روبرو شویم.

او افزود: قیمت کنونی هرکیلو خرما درب سردخانه ۷۸ تا ۸۰ هزارتومان است که مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان می دهد که نسبت به تورم جاری کمتر است.

رئیس انجمن خرما با بیان اینکه مصر با تولید ۱.۸ میلیون تن اولین تولیدکننده خرما جهان است، گفت: عربستان سعودی و ایران به دلیل نزدیکی میزان تولید در رتبه‌های دوم و سوم قرار می‌گیرد.

باشگاه خبرنگاران جواناقتصادیصنعت ، تجارت و کشاورزی#‌اخبار_اقتصادی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استانداری خراسان رضوی گفت: تاکنون هیچ گونه قطعی در سامانه انتخاباتی نداشته‌ایم و 39 گشت فیبرنوری در استان فعال است.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به همراه استاندار یزد با حضور در شعبه اخذ رای، رای خود را به صندوق انداختند.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: انتخابات فعلی اولین یا آخرین حماسه ملت ایران نبوده، ملت ایران حماسه های بزرگی در پیش دارد و این پیام را به دشمن می‌دهد که بدانند ملت بزرگ ایران راهی که انتخاب کرده را با صلابت ادامه خواهند داد.

نیم ساعت پیش

علی‌رغم وجود سرمای هوا در شهرستان شیراز همچنان مردم ولایتمدار و شهیدپرور این خطه با اشتیاق برای حضور در انتخابات در شعب اخذ رای در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) حضور پررنگی دارند.

نیم ساعت پیش

یک نشریه آمریکایی در تحلیلی با اشاره به تأیید صلاحیت 1713 زن به عنوان نامزد دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نوشت که در دور فعلی نامزدی زنان رکورد زده است.

نیم ساعت پیش

وزیر ارتباطات گفت: مردم می‌توانند از طریق پیام‌رسان‌های ایرانی ویراستی، ایتا و گپ محل شعب اخذ رأی را در نزدیکی خود ببینند و به آن محل مراجعه کنند.

نیم ساعت پیش

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: آغاز زمان رای‌گیری ساعت 8 بوده و طبق قانون تا 10ساعت ادامه پیدا خواهد کرد. بعد از ساعت 18 بنا به تشخیص وزیر کشور تمدید می‌شود که اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نیم ساعت پیش

حسن روحانی رئیس دولت های یازدهم و دوازدهم، در انتخابات ۱۴۰۲ شرکت کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...