خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

استاندار مرکزی: اقتصاد مقاومتی تقویت بدنه اقتصادی کشور است اخبار مرکزی اخبار استانها تسنیم Tasnim


استاندار مرکزی: اقتصاد مقاومتی تقویت بدنه اقتصادی کشور است

گروه استان‌ها-استاندار مرکزی گفت: اقتصاد مقاومتی تقویت بدنه اقتصادی کشور است به این شکل که بتوان در برابر هر گونه فشار خارجی و تحریمی ایستاد تا گزندی به کشور وارد نشود.

- اخبار استانها -

به‌گزارشخبرگزاری تسنیماز  اراک‌، فرزاد مخلص‌الائمه پیش از ظهر امروز در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی با اشاره به اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های گوناگون موجود در راستای توسعه همه‌جانبه کشور همان اقتصاد مقاومتی بوده و در واقع می‌توان گفت اقتصاد مقاومتی تقویت بدنه اقتصادی کشور است به این شکل که بتوان در برابر هر گونه فشار خارجی و تحریمی ایستاد تا گزندی به کشور وارد نشود.

وی افزود: تنها راه عبور از بحران و هموارسازی مسیر توسعه در وضعیت کنونی اقتصادی، همین مقوله اقتصاد مقاومتی است که در این رهگذر نقش شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی بسیار حائز اهمیت بوده و لازم است که این شورا در حوزه اقتصادی نقاط قوت و ضعف استان را فهرست‌بندی کند و با تمام توان در راستای رفع موانع تولید تلاش کند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری، نقش شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی باید در سطوح مختلف مدیریتی استان برجسته‌سازی شود تا شاهد شتاب‌بخشی به آهنگ توسعه اقتصادی در استان باشیم.

مصوبات این شورا ابلاغ شده و توسط مسئولان مربوطه پیگیری می‌شود و در نشست آینده این مصوبات را مرور می‌کنیم و در صورت لزوم مداخله در هر یک از موارد انجام می‌شود.

بازدید رئیس جمهور از کارخانه راکد سرجین بافت نتیجه داد/ بانک مرکزی برای رفع موانع تولید پای کار آمد
استاندار اردبیل: عزم جدی برای رفع موانع تولید در استان اردبیل داریم
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه: حضور آیت‌الله رئیسی بین مردم "امیدواری" ایجاد کرده/ سیاست‌ اقتصادی دولت رفع موانع تولید است

 بخش خصوصی با رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری از سوی بخش دولتی بهتر حرکت می‌کند 

ناصر بیگی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به اهمیت شورای گفت‌وگو گفت: از وظایف این شورا تسهیل فرآیند تولید و حرکت در مسیر شکوفایی اقتصادی است و در واقع می‌توان گفت این شورا تجلی‌گاه تعاملات بین دولت و بخش خصوصی است.

وی افزود: این شورا در صورتی که موانع و چالش‌های تولید را بتواند به موقع شناسایی کند می‌تواند به عنوان موتور محرک اقتصاد استان ایفای نقش کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: خروجی این شورا باید در راستای توسعه تولید و اقتصاد استان کارآمد و اثرگذار باشد و خوشبختانه طبق رسالت راهبردی خود دستاوردهای مهم و مفید فایده‌ای را در استان داشته است و نقش اثرگذار آن در رفع موانع تولید استان هر روز افزایش می‌یابد.

بیگی بیان کرد: به طوری که این شورا در نیمه دوم سال گذشته رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داد درحالی که در 6 ماه نخست همان سال در رتبه هفتم قرار داشت.

وی ادامه داد: بخش خصوصی با رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری از سوی بخش دولتی قادر به حرکت بهتری است وشورای گفت امیدواریم که روز به روز شاهد اتفاقات مثبت در حوزه اقتصادی استان باشیم.

انتهای پیام/712/ش#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...