خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

15 مصدوم یک فوتی در حوادث چهارشنبه سوری تهران تاکنون تسنیم


15 مصدوم و یک فوتی در حوادث چهارشنبه‌سوری تهران تاکنون

رئیس سازمان اورژانس استان تهران با اشاره به مصدوم شدن ۱۵ نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری در استان تهران از ابتدای اسفندماه گفت: یک نفر از مصدومان جان خود را از دست داده است.

- اخبار اجتماعی -

محمداسماعیل توکلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیمدرباره حوادث چهارشنبه‌سوری 1402 اظهار کرد: از یکم تا پانزدهم اسفندماه امسال، 15 نفر در حوادث ناشی از چهارشنبه‌سوری دچار مصدومیت شدند که متاسفانه یک نفر جان خود را از دست داد.

وی افزود: 6 نفر از مصدومان پس از اقدامات اولیه توسط کارشناسان اورژانس به مراکز درمانی منتقل و هفت نفر نیز در محل حادثه درمان شدند.

آماده‌باش بیمارستان‌های کشور برای پذیرش مصدومان چهارشنبه‌سوری

توکلی ادامه داد: در همین بازه زمانی در سال 1401، تعداد 30 نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال مصدوم شده بودند که چهار نفر جان خود را از دست داده بودند، 11 نفر به مراکز درمانی منتقل و 15 نفر در محل حادثه درمان شده بودند بنابراین تعداد مصدومان چهارشنبه‌سوری در استان تهران نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است.

رئیس سازمان اورژانس استان تهران گفت: کاهش 50 درصدی حوادث چهارشنبه‌سوری در سال 1402، نشان‌دهنده اثرگذاری برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی گسترده درمورد خطرات این شب خطرناک است؛ با این حال، اورژانس استان تهران از مردم استان تقاضا دارد تا همچنان با رعایت نکات ایمنی، از بروز حوادث ناگوار در چهارشنبه‌سوری جلوگیری کنند.

چهارشنبه‌سوری شروع نشده 5 قربانی گرفت/ قطع عضو 15 نفر بر اثر انفجار مواد محترقه

آگاه‌سازی 3000 دانش‌آموز از حوادث چهارشنبه‌سوری

وی همچنین از برگزاری دوره‌های آموزشی در مدارس با هدف کاهش حوادث چهارشنبه‌سوری خبر داد و تصریح کرد: با توجه به ضرورت آموزش کودکان و نوجوانان در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال، اداره آموزش همگانی اورژانس استان تهران اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی در مدارس سراسر استان کرد و از ابتدای اسفندماه بیش از 3000 دانش‌آموز در مدارس استان تهران در خصوص خطرات چهارشنبه آخر سال آموزش دیدند.

رئیس سازمان اورژانس استان تهران ادامه داد: در این دوره‌های آموزشی، مباحثی نظیر خطرات مواد محترقه، پیشگیری از حوادث چهارشنبه‌سوری، نحوه مقابله با آتش‌سوزی و همچنین اقدامات اولیه در زمان بروز حادثه به دانش‌آموزان آموزش داده شد.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حافظ قرآن کریم که تلاوت زیبای او در تلویزیون مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت، در تمرین پرسپولیس حاضر شد.

یک ربع پیش

سازمان لیگ فوتبال ایران دستور العمل جدیدی را به تمامی باشگاه‌های فوتبال در خصوص انتشار بیانیه و مصاحبه‌های غیرفنی ابلاغ کرد.

یک ربع پیش

رئیس دانشکده رسانه دانشگاه آزاد با بیان اینکه باید جنایات رژیم اسرائیل را به درستی تبیین کنیم تا حقانیت و اقتدار ایران مشخص شود، گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال صلح، ثبات و آرامش در جغرافیای منطقه و توقف جنایات رژیم صهیونیستی است.

یک ربع پیش

سه هزارمین واحد مسکن روستایی شهرستان بوشهر از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی ویژه مددجویان افتتاح شد.

یک ربع پیش

سرمربی تیم ملی والیبال ایران از 39 بازیکن برای حضور در دومین اردوی آماده‌سازی این تیم دعوت کرد.

یک ربع پیش

به گفته وزیر اقتصاد علت کاهش درآمدهای مالیاتی در بخش دوم لایحه بودجه سال 1403 کاهش 5 درصدی نرخ مالیات بر تولید بوده است و مقرر شده تا این کاهش از طریق منابع درآمدی دیگر جایگزین شود.

یک ربع پیش

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما خواستار توسعه تنش در منطقه نیستیم اما اگر با تعدی صهیونیست ها مواجه شویم قویتر و گسترده تر پاسخ خواهیم داد.

یک ربع پیش

رئیس جمهور هم‌افزایی نهادهای انقلابی همراه با دستگاه‌های دولتی متولی امر مسکن را از جمله زمینه‌های تحقق اهداف طرح نهضت ملی مسکن دانست و گفت: خوشبختانه اقدامات صورت گرفته تاکنون در زمینه رفع موانع ساخت و ساز مؤید رشد و پیشرفت در هدف‌گذاری‌ها بوده است.

یک ربع پیش

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: همه ما قدردان زحمات ارزشمند شما هستیم، صهیونیست‌ها در این مدت هفتاد و اندی سال هیچ وقت این گونه سیلی نخورده بودند.

یک ربع پیش

بیشتر...