خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

پیشنهاد تغییر قانون دوبل توسط فدراسیون ایران به فدراسیون جهانی پذیرفته شد اخبار رشته های ورزشی اخبار ورزشی تسنیم Tasnim


پیشنهاد تغییر قانون دوبل توسط فدراسیون ایران به فدراسیون جهانی پذیرفته شد

فدراسیون جهانی تنیس روی میز، پیشنهاد تغییر قوانین بازی دو نفره پذیرفت و مقرر گردید که این پیشنهاد در مرحله بررسی قرار گیرد.

- اخبار ورزشی -

به گزارشخبرگزاری تسنیمو به نقل از ‌روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز، بنا به پیشنهاد فدراسیون تنیس روی میز ایران مبنی بر تغییر در قوانین بازی دونفره (دوبل) به فدراسیون جهانی، امروز در مجمع سالیانه فدراسیون جهانی در آمریکا، تغییر قوانین دوبل به رای گذاشته شد و با 116 رای موافق و 19 رای مخالف 85٪ آرای مثبت را به خود اختصاص داد و پیرو آن با پیشنهاد ایران موافقت به عمل آمد و مقرر گردید این پیشنهاد در مرحله بررسی قرار گیرد. این بررسی توسط بازیکنان و داوران طی مدتی ارزیابی می‌شود و در صورت تأیید نهایی به مرحله اجرا در خواهد آمد و در یک سری از مسابقات به صورت آزمایشی اجرایی خواهد شد.

نظر به محدودیتی که در نحوه‌ زدن سرویس برای بازیکنان راست دست در مسابقات دوبل وجود دارد، و این بازیکنان حتما باید در سمت راست میز برای زدن سرویس اقدام کنند، فدراسیون تنیس روی میز ایران پیشنهاد داده بود که بازیکنان راست دست بتوانند برای سهولت از سمت چپ میز پینگ پنگ به زدن سرویس اقدام کنند، که این حالت در ورزش‌های راکتی نظیر تنیس و بدمینتون اجرا می‌شود و این پیشنهاد مشابه نحوه زدن سرویس در آن ورزش‌هاست که در جلسه امروز بررسی شد و در نهایت رأی مثبت اعضای فدراسیون جهانی را برای یک دوره  آزمایشی به خود اختصاص داد.

شایان ذکر است رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی و نماینده کشور سوئد از این پیشنهاد کشور ایران استقبال کردند و این نحوه سرویس زدن را برای سهولت در مسابقات دوبل تأیید نمودند.

همچنین با اعلام فدراسیون تنیس میز، میزبانی رقابتهای2024 قهرمانی جهان به بوسان کره جنوبی رسید. در حالیکه کشورهای آرژانتین، هند و کره جنوبی به عنوان میزبان سال 2024 کاندید بودند، با انصراف هند، کره جنوبی و شهر بوسان به عنوان میزبان رقابتهای جام جهانی تنیس روی میز سال 2024 برگزیده شد.

در رأی‌گیری به عمل آمده کره با کسب 67 درصد آرا در مقابل 33 درصد رأی کشور آرژانتین توانست میزبانی رقابت‌های جهانی سال 2024 را تصاحب کند.

حذف دو نماینده ایران در مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...