خبرداغ |
4 روز پیش

آمریکا فرد نهاد مرتبط با حزب الله لبنان را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه در بیانیه‌‎ای اعلام کرد که سه فرد و سه نهاد مرتبط با حزب الله لبنان را تحریم کرده است. در بیانیه خزانه داری آمریکا ادعا شده که این افراد و نهاد‌ها در تسهیل فعالیت‌های مالی حزب الله لبنان نقش داشتند.

آمریکا ۶ فرد و نهاد مرتبط با حزب‌الله لبنان را تحریم کردبه گزارشخبرداغبه نقل از ایسنا: ایالات متحده آمریکا شش فرد و نهاد را به بهانه ارتباط با حزب‌الله لبنان تحریم کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه در بیانیه‌‎ای اعلام کرد که سه فرد و سه نهاد مرتبط با حزب الله لبنان را تحریم کرده است.

در بیانیه خزانه داری آمریکا ادعا شده که این افراد و نهادها در تسهیل فعالیت های مالی حزب الله لبنان نقش داشتند.

وزارتخانه یاد شده همچنین مدعی شد که در راس این شبکه، صرافی لبنانی و حسن موکلد (یک کارشناس مالی) قرار دارد که نقشی کلیدی در توانمند ساختن حزب الله برای ادامه بهره برداری و تشدید بحران اقتصادی لبنان ایفا می کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا دو ماه گذشته نیز افراد و شرکت‌هایی را به اتهام ارائه خدمات مالی به حزب‌الله لبنان و تسهیل خرید تسلیحات برای این جنبش تحریم کرده بود.

آمریکا که حزب‌الله لبنان را یک «گروه تروریستی» خوانده است، با اعمال تحریم علیه تاجران و شرکت‌های لبنانی به بهانه ارتباط با این جنبش، نقش قابل توجهی در بحران و فروپاشی اقتصادی فعلی لبنان داشته است.#‌اخبار منبع: خبرداغ

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...