گزارش شورای امنیت سازمان ملل درباره وضعیت داعش در افغانستان خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم،شورای امنیت سازمان ملل متحد در گزارشی تازه مدعی شد جذب نیروهای افغان به صفوف شاخه خوراسان گروه تروریستی داعش قابل توجه است.

در این گزارش آمده است، داعش خوراسان بزرگترین تهدید برای افغانستان است و این گروه تروریستی منطقه و جهان را نیز با تهدید مواجه می‌کند.

شورای امنیت سازمان ملل در حالی این گزارش را در آستانه نشست دوحه برای افغانستان منتشر کرده است که برخی کارشناسان افغان آن را اقدامی در راستای اعمال فشار بر طالبان می‌دانند.

کارشناسان همچنین این گزارش را در راستای تلاش برای ترسیم فضایی ناامن از افغانستان می‌خوانند تا ضمن ناتوان نشان دادن کابل در برقراری امنیت، زمینه مداخله احتمالی آینده در این کشور توجیه شود.

پیش از این نیز بارها مقامات طالبان تاکید کرده بودند گروه تروریستی داعش بین مردم افغانستان هیچ جایگاهی ندارد و جامعه جهانی باید از بزرگنمایی این پدیده خودداری کند.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امروز همزمان با سفر استاندار کردستان به شهرستان دهگلان، ۴۲ واحد مسکن ملی و ۲ طرح عمرانی و خدماتی بهره برداری شد.

یک ربع پیش

مهدی ترابی در مورد محرومیت علیرضا بیرانوند در دیدار بعد مقابل ذوب‌آهن گفت: یک دروازه‌بان جوان خیلی خوب داریم که شما او را ندیده‌اید. قطعا می‌تواند در آن بازی به ما کند و مطمئن باشید از عملکردش شگفت‌زده می‌شوید.  

یک ربع پیش

بر اساس اعلام مرکز آمار شاخص قیمت مصرف کننده در بهمن ماه نسبت به ماه قبل ۱.۴درصد رشد کرد.

یک ربع پیش

فرمانده سپاه چابهار گفت: حضور مردم در پای صندوق‌های رای یعنی پشتیبانی از نظام و کشور است و وقتی مردم در رأی‌گیری حضور دارند؛ یعنی به این نظام اعتقاد داشته و پشتیبان کشورشان هستند برای همین حضور مردم باعث ایجاد قدرت و توسعه کشور می‌شود.

یک ربع پیش

کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) مصوبه کابینه این رژیم درباره مخالفت با تشکیل کشور فلسطین به‌صورت یکجانبه را با اکثریت آرا تصویب کرد.

یک ربع پیش

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بعد از گذشت ۴۰ سال از حضورم در فوتبال اولین کارت قرمزم را در بازی با تراکتور گرفتم.

یک ربع پیش

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اطلاعات پلیس تهران از شناسایی و دستگیری ۲ نفر از اراذل و اوباش که اقدام به رعب و وحشت با سلاح سرد در غرب تهران کرده بودند، خبر داد.

یک ربع پیش

شجاع خلیل‌زاده مدافع تیم فوتبال تراکتور در میکسدزون خبری پس از باز با پرسپولیس با یکی از خبرنگاران درگیری لفظی پیدا کرد.

یک ربع پیش

سر جیم رتکلیف: باید از همسایه‌های پر سر و صدایمان چیزهایی بیاموزیم. همسایه‌های دیگری هم داریم. آن‌ها در پایان دشمن ما هستند و چیزی بهتر از این نیست که منچسترسیتی و لیورپول را از جایگاه‌شان به زیر بکشم.

2 دقیقه پیش

بیشتر...