شهرآرانیوز |
۱ هفته پیش

برنامه ریزی برای حفظ سرمایه های بزرگ شهرآرانیوز

انتخابات دوره چهاردهم ریاست‌جمهوری به اتمام رسید و امروز رئیس‌جمهور منتخب ملت، مهیای سکان‌داری مدیریت اجرایی کشور است.

ضمن تبریک به رئیس‌جمهور منتخب، از همت و مشارکت بالای مردم در این دوره نیز می‌بایست قدردانی کرد.

دشمن بعد از طوفان‌الاقصی و عملیات وعده صادق، همه همت خود را بر این گذاشت که نشان دهد پس از گرانی‌ها و شرایط تحریم، محبوبیت جمهوری اسلامی ایران در جامعه کاهش یافته‌است؛ اما اتفاقی که در دومین مرحله انتخابات ریاست‌جمهوری رقم خورد، بسیار مبارک است.

رهبر معظم انقلاب فرموده بودند «اول مشارکت و بعد انتخاب اصلح» و این نگاه راهبردی جمهوری اسلامی ایران است.

همه اجزای کشور و جامعه دانشگاهی در این مشارکت و حرکت عالی نقش‌آفرینی کردند و به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی وظیفه خود می‌داند که در قوام دولت جدید بکوشد و امید دوچندان را به جوانان برگرداند.

یکی از انتظارات جامعه دانشگاهیان از رئیس‌جمهور منتخب و هیئت‌دولت این است که با توجه به مشارکت خوب مردم در این دوره از انتخابات، بالطبع نگاه همه نهاد‌ها و دستگاه‌های دولتی باید به تقویت حرکتی باشد که برای مردم است.

یکی دیگر از مسائل مورد‌انتظار جامعه مدیران و اساتید دانشگاه‌ها موضوع نخبگان است.

نخبگان، موتور محرکی برای هم‌افزایی نیروی انسانی در دولت، صنعت، نوآوری، فناوری و تولید ثروت هستند. تربیت و نگهداشت نخبگان، نیازمند سکوی مناسب رقابتی در سطح بین‌المللی است.

توجه و برنامه‌ریزی برای حفظ این سرمایه‌های بزرگ که می‌توانند با اندیشه‌های والا، دانش تخصصی، کارآفرینی و تدابیر عالمانه ضامن پیشرفت و تعالی کشور باشند، باید فراتر از شعار، در قالب برنامه‌های عینی تجلی پیدا کند.

ارتقای سطح علمی در دانشگاه‌ها، توجه ویژه به جایگاه استادان و دانشجویان، فراهم‌کردن امکانات مناسب آموزشی و پژوهشی در دانشگاه‌ها مانند تجهیز آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها، الزام‌های قانونی برای تعامل و استفاده سازمان‌یافته دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌ها، فراهم‌کردن امکان ارتباط و تعامل گسترده دانشگاه‌ها با مراکز علمی و تحقیقاتی بین‌المللی و تسهیل رفت‌و‌آمد‌های علمی در سطح بین‌المللی، حمایت مالی ویژه از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها و‌...، از‌جمله‌توقعات مجموعه بزرگ دانشگاهیان از رئیس‌جمهور است.

ارتباط نزدیک و تنگاتنگ دانشگاه‌ها و حاکمیت، یکی دیگر از انتظارات دانشگاهیان بوده و این ارتباط می‌تواند موجب تبیین موضوعاتی از قبیل چالش‌های حکمرانی و لزوم فهم دقیق فرصت‌ها و تهدیدها، شناسایی نقاط قوت و ضعف، شناخت اراده قدرت‌های سیاسی در تغییر نظام ارزشی مردم و راه‌های مقابله با گسترش فرهنگ بی‌بندوباری و لذت‌طلبی، چگونگی تضعیف نظام خانواده، مقابله مستمر با ارزش‌های برآمده از نظام سیاسی انقلاب اسلامی و موارد متعدد دیگری از این سنخ، نیازمند نهادینه‌سازی ارتباط حکمرانی با علم آن‌هم علم نافع، شناخت اقتضائات جدید در پرتو پیشرفت‌های علم و فناوری، استفاده بموقع از فرصت‌ها و باز تعریف مستمر تاکتیک‌ها‌ست که کلا این موارد، اموری تخصصی و نیازمند هم‌فکری و همکاری دانشگاه‌ها و دولتمردان است.

قطعا انتظار ما از رئیس‌جمهور آینده این است که توجه ویژه و خاصی که در دولت شهید رئیسی به آموزش عالی وجود داشته، ادامه یابد. همچنین توجه خاص به نقشی که نخبگان، اساتید و مجموعه‌های علمی می‌توانند در رشد، توسعه و پیشرفت کشور در سطح ملی و بین‌المللی ایفا کنند، صورت گیرد.#‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

درحالی شاهد بیش‌اظهاری و هدر رفتن حدود یک میلیارد دلار منابع ارزی کشور به واسطه واردات آیفون‌های رفرش و ریپک شده هستیم که وزرات صمت میتوانست منابع ارز حاصل از صادرات را برای واردات خودرو تخصیص دهد.

1 ساعت پیش

مراسم هفتمین روز ارتحال آیت‌الله حاج شیخ علی نکونام گلپایگانی (ره) فردا جمعه در قم برگزار می‌شود.

1 ساعت پیش

هیوندای تصاویری از مدل سانتافه منتشر کرده که نشان می‌دهد نسل جدید این ماشین با تغییرات زیادی به بازار عرضه خواهد شد. این تصاویر در آستانه رونمایی از نسل پنجم سانتافه‌ منتشر شده که قرار است به زودی در کانال یوتیوب این خودروساز معرفی شود.

1 ساعت پیش

سرانجام قیمت دیگنیتی پرستیژ از سوی بهمن موتور اعلام شد.

1 ساعت پیش

هم‌زمان با دهه دوم محرم، مجالس عزاداری هیئت‌ها برای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش آغاز می‌شود

1 ساعت پیش

قیمت گوشت گوسفندی و قیمت گوشت گاو در آخرین آمار‌های رسمی به ترتیب کیلویی ۲۳۵ هزار و ۵۴۴ تومان و ۲۳۴ هزار و ۳۴۴ تومان ذکر شده است.

1 ساعت پیش

مجتبی پور بخش با انتشار نماز خواندن دبیر در استوری اینستاگرامش از او به عنوان خوش شانس یاد کرد.

1 ساعت پیش

حمید گودرزی در سال بعد از 12 سال زندگی مشترک از همسرش ماندانا دانشور در سال 95 جدا شد که تا مدتها دلیل این موضوع مشخص نشد.

1 ساعت پیش

بر اساس اطلاعات موجود، صنعت خودروی کشور در دهه ۹۰ با وضعیت نابسامانی روبرو بود.تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند. این موضوع نشان‌دهنده عمق بحران در این صنعت است.در دوران اخیر، صنعت خودرو با مشکلات متعددی روبرو بوده است. تعهدات انجام نشده به اوج خود رسیده و شکاف قیمتی میان محصولات تولیدی و بازار به شدت افزایش یافته بود.

1 ساعت پیش

بیشتر...