۱ هفته پیش
2 بازدید

ارتش و سپاه؛ همراه وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا resize 3

یکی از یادگار دوران دفاع مقدس با اشاره به عملکرد نیرو‌های مسلح برای مقابله با بیماری کرونا، گفت: در فاز اول گسترش فراگیری کرونا، دیدیم که ارتش و سپاه با تجهیز بیمارستان‌ها و آماده سازی خودشان و ظرفیت‌سازی که انجام دادند، توانستند در کنار همراهی با وزارت بهداشت، بر آن موج غلبه کنند.
سردارعباس حاجی‌نجاریدر گفت‌وگو با میزان، با اشاره به اقتدار دفاعی نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: در بحث ظرفیت‌سازی اقتدار نظام جمهوری اسلامی به لحاظ بنیان‌ها و مبانی فکری، عقیدتی به طور طبیعی با پیروزی و ولادت انقلاب اسلامی تحول جدیدی در نظام قدرت در جهان ایجاد کرد.

مبانی فکری انقلاب اسلامی با توجه به بنیان‌های دینی و ارزشی به طور طبیعی در تضاد با دو تفکر حاکم در غرب و شرق بود
وی افزود: مبانی فکری انقلاب اسلامی با توجه به بنیان‌های دینی و ارزشی به طور طبیعی در تضاد با دو تفکر حاکم در غرب و شرق است، در غرب لیبرال دموکراسی در شرق مارکسیسم داشتیم، هر دو هم به یک نسبت با مذهب در تضاد بودند.

این یادگار دوران دفاع مقدس اظهار داشت: با ولادت انقلاب اسلامی هر دو این‌ها برای مقابله و از بین بردن انقلاب کمر همت بستند، که مصداق مشترک آن در همکاری مشترک‌شان در جنگ عراق علیه ایران بود، منتها نکته مهمی که باید مورد توجه قرار بگیرد، تأثیر نفوذ فکری و فرهنگی انقلاب، از یک سو فروپاشی شوروی را به دنبال داشت، تزلزل مبانی فکری غرب بود.

حاجی‌نجاری تأکید کرد: چیزی که در سال‌های پس از انقلاب و پس از جنگ در عرصه قدرت‌سازی باید مورد توجه قرار بگیرد، این است که با توجه به اینکه نظام جمهوری اسلامی از هر سو مورد تحریم و فشار قرار گرفته بود و هدف آن فشار‌ها هم تضعیف نظام بود، در راهبر حضرت امام(ره) و بعد هم در زمان مقام معظم رهبری ما، اتکا به ظرفیت‌های درونی را برای مقابله با راهبرد همه جانبه دشمن در دستور کار قراردادیم.

وی تصریح کرد: اتکا به ظرفیت‌های درونی در دوران دفاع مقدس، بسیج مردمی، حضور مردم در صحنه خودش را نشان داد، در همان دوران با قدرت سازی نظامی و شروع کردن از صفر در تولید تجهیزات نظامی مورد نیاز، سبب شد که الان ما به لحاظ توانمندی دفاعی و نظامی در سطح یکی از کشور‌های مطرح جهان برسیم، به لحاظ آن توان هسته‌ای با توجه به آن ظرفیت درون‌زای خودمان در سطح چند کشور اول جهان باشیم.
 
دشمن، متحیر از سر پا ماندن نظام جمهوری اسلامی ایران با وجود فشار تحریم ها
ایران در جمع کشور های مطرح جهان به لحاظ دفاعی
حاجی نجاری افزود: اما مهم‌تر از ابعاد نظامی، قدرت فیزیکی، مادی، حفظ ظرفیت‌ها و پایگاه‌های مردمی است که سبب دوام و بقای انقلاب اسلامی شد، به عنوان این شالوده حرکت، الان در همین شرایط تشدید تحریم هم حرف اول را می‌زند.
 
دشمنان پیچیده ترین و بالاترین سطح تحریم علیه مردم ایران را اعمال می‌کنند
وی با اشاره به اینکه دشمنان پیچیده ترین و بالاترین سطح تحریم علیه مردم ایران را اعمال می‌کنند، اضافه کرد: با این تحریم‌ها به لحاظ معیار‌های مادی و دو دو تا چهارتا، الان باید سال‌ها و ماه‌ها نظام جمهوری اسلامی ایران دچار فروپاشی شده بود.
 
این یادگار دفاع مقدس تأکید کرد: این‌ها متحیرند، چه چیزی راهبرد و عقبه جمهوری اسلامی ایران را حفظ کرده، که به رغم این فشار‌ها سر پا مانده است.
 
دشمن، متحیر از سر پا ماندن نظام جمهوری اسلامی ایران با وجود فشار تحریم ها
نقش رهبری ولایت فقیه مؤلفه اصلی قدرت و امنیت نظام
حاجی نجاری ادامه داد: نقش رهبری ولایت فقیه به عنوان هدایت کننده و رهبری این میزان، ایدئولوژی نظام جمهوری اسلامی، یعنی مکتب تشیع، ایثارگری، مکتب انتظار، حضور میدانی مردم و تلاشی که در جهت اتکا به ظرفیت‌های درونی برای قدرت سازی صورت گرفته است، مؤلفه‌های اصلی، کلیدی و اساسی مبنای قدرت، امنیت و اقتدار ملی نظام جمهوری اسلامی است.

حاجی نجاری با اشاره به نقش نیرو‌های مسلح این‌بار در جبهه مقابله با کرونا، اضافه کرد: اگر چه ظرفیت دستگاه‌های بهداشتی و اجرایی ما در مقابله با پدیده بیماری کرونا با توجه به همه گیری‌اش، ایثارگرانه پای کار بودند، اما متناسب با سطح تهدید نبود.

وی تصریح کرد: از همان روز‌های اول گسترش این همه‌گیری، مقام معظم رهبری تدبیر فرمودند؛ که نیرو‌های مسلح توان خود را پای میزان به کار بیاورند.

این یادگار دفاع مقدس تأکید کرد: ما در فاز اول گسترش فراگیری کرونا، دیدیم که ارتش و سپاه با تجهیز بیمارستان‌ها و آماده سازی خودشان و ظرفیت‌سازی که انجام دادند، توانستند در کنار همراهی با وزارت بهداشت، بر آن موج غلبه کنند.

ظرفیت سپاه و ارتش نگرانی‌های در بحث تجهیزات را از بین برد
حاجی نجاری تصریح کرد: یعنی در شرایطی که پیش بینی می‌شد، ظرفیت بیمارستان‌های ما این امکان را نداشته باشد، بسیاری از سالن‌ها و ظرفیت‌ها تجهیز شد و یک ظرفیت قوی پای کار آمد، نگرانی که در این زمینه وجود داشت، در واقع از بین رفت. نظامی‌های ما در کنار مأموریت‌های نظامی براساس قانون در شرایط لازم در برخورد با تهدید‌هایی مثل سیل، زلزله و همین کرونا پای کار بیایند.
 
حضور ارتش و سپاه، الگویی برای سایر کشورها در مقابه با کرونا
مبنای  عمل میدانی سپاه و ارتش به آن شاکله  در قانون اساسی بر می گردد، که نظامی‌های ما در کنار مأموریت‌های نظامی در شرایط لازم در برخورد با تهدید‌هایی مثل سیل، زلزله و همین کرونا پای کار بیایند
وی افزود: همین امر الگویی برای خیلی از کشور‌ها شد، دیدیم بعد از ما خیلی از کشور‌ها همین الگو را بکار گرفتند، طبیعی است که مبنای این عمل میدانی سپاه و ارتش به آن شاکله برمی گردد، که ما در قانون اساسی داریم، که نظامی‌های ما در کنار مأموریت‌های نظامی در شرایط لازم در برخورد با تهدید‌هایی مثل سیل، زلزله و همین کرونا پای کار بیایند و عمل آن‌ها هم براساس قانون است.
 
حاجی نجاری اظهار داشت: اگر سپاه و ارتش در سیل سال گذشته در میدان نبودند، دستگاه‌های اداری ما اصلاً توان این را نداشتند، حضور نیرو‌های مسلح در میدان باعث شد، دستگاه‌های اجرایی ما یک تکانی بخورند، وگرنه اگر قراربود ما به اتکای آن‌ها با زلزله کرمانشاه و سیل استان‌های جنوبی مثل لرستان مقابله کنیم، اصلاً  امکان پذیر نبود و این الگو همان مصداق در صحنه بودن نیرو‌های مسلح و بسیج ماست و این را هم در پدیده کرونا می‌بینیم.
 
  • بیشتر بخوانید:
  • لغو محدودیت‌های تسلیحاتی ایران از امروز
  • سخنگوی سپاه: در تقویت بنیه دفاعی به مراحل بسیار خوبی رسیدیم
انتهای پیام/


#‌اخبار
منبع: خبرگزاری میزان


مطالب پیشنهادی

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

موارد مصرف سس سویا | موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا

موارد مصرف سس سویا و موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا و سس سویا چیست و فواید سس سویا چیست و خواص سس سویا را در پرشین وی بخوانید

سلیمی‌نمین:هوچی‌گری،هم در جریان اصولگرا هست هم اصلاح‌طلب

عباس سلیمی‌نمین می‌گوید: آن چیزی که امروز جامعه را نسبت به عملکردها سرخورده و بی اعتماد کرده سیاست‌ورزی بیمار است. در سیاست ورزی بیمار، افراد و گروه‌ها به جای اینکه خودشان را اثبات کنند، نیروی مقابل را تخریب می‌کنند، هوچی‌گری می‌کنند و تهمت می‌زنند.

غفوری‌فرد: پیروز انتخابات ۱۴۰۰ یک‌ اصولگراست /قالیباف رئیس‌ مجلس می‌شود

غفوری فرد، عضو شاخص جبهه پیروان و نماینده ادوار مجلس می گوید: به احتمال خیلی خیلی زیاد در انتخابات ریاست جمهوری با رای بسیار بالایی نامزد اصولگرایان رای خواهد آورد.

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

کاندیدای انتخابات مجلس که رهبر انقلاب از اقدام ضدکرونایی او تقدیر کرد+عکس

فارس نوشت: رهبر معظم انقلاب صبح امروز در بیاناتشان به حرکت های مردمی و جهادی اشاره کردند.

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

به یاد دو دیپلمات و سیاستمدار امین نظام

هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردم روزی اتفاقی بیفتد و سر و کله بیماری‌ای به نام کرونا در این کشور پیدا شود که دو تن از همکاران خوبم را که خاطرات خوبی را با آنها داشتم از من بگیرد و کشور از وجود خدمات آنها محروم شود.

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

بو دادن بادام زمینی | روشی آسان و متفاوت برای بو دادن بادام زمینی

بو دادن بادام زمینی و بو دادن بادام زمینی در منزل و بادام زمینی و خواص بادام زمینی و بادام زمینی چه مواد مفیدی دارد و آشنایی با خواص بادام زمینی را در پرشین وی ببینید

تغییر چهره سیاسی پارلمان یازدهم /سونامی اصولگرایان به بهارستان رسید

نتیجه یازدهمین دوره انتخابات مجلس تغییر حداکثری در چهره سیاسی پارلمان را رقم زد و اکثریت نمایندگان مجلس فعلی حداقل برای ۴ سال آینده در پارلمان حضور نخواهند داشت.

زمانه فتح «سنگر به سنگر» اصولگرایان فرا رسیده است؟

آیا اصولگرایان می توانند پس از راه یافتن به بهارستان، پاستور را نیز ضمیمه فتوحات خود کنند؟ آیا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ که یک سال و چندماه دیگر موعد آن است، قدرت به جناح راست بازخواهد گشت؟ پاسخ به این چنین سوالاتی، بی شک با درنظر گرفتن عوامل متعدد امکان پذیر است.

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

انکار ادعای شبکه فارسی زبان خارجی درباره روحانی و شورای عالی امنیت ملی

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری ادعای یکی از شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور درباره جلسه شورای عالی امنیت ملی را تکذیب کرد.

میرسلیم: چرا برخی هنوز شاهنشاهی فکر می‌کنند و فخر می‌فروشند

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه و نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم با تاکید براینکه بازسازی اعتماد عمومی نیازمند تعامل بین عقلای سیاست است، می‌گوید:«وای به حال جامعه ای که عقلا و علما و نخبگان سیاسی آن به جای تعامل برای کشف مسائل و چاره جویی مشکلات و کوشش برای دستیابی به کمال، هرکدام به انزوا بخزند»

نکات آشپزی | نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند

نکات آشپزی و آشنایی با نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند و ترفندهای خانه داری و نکات مهم آشپزی و ترفندهای مهم اشپزی را در پرشین وی بخوانید

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

ویدیو - رکورد جهانی که سپاه در مبارزه با کرونا شکست

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: سپاه در آماده سازی تخت های بیمارستانی ویژه برای بیماران کووید 19؛ رکورد زد.

از منافقین سیاسی تا قوی سیاه احمدی‌نژاد و خاتمی در میزگرد عطریانفر و ایمانی

حالا که تکلیف بسیاری از لیست های انتخاباتی اصلاح طلبان و اصولگرایان مشخص شده و کمتر از یک هفته تا برگزاری انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده، یک فعال سیاسی اصولگرا و یک چهره اصلاح طلب به آسیب شناسی شرایط موجود، وضعیت آراء خاکستری، لیست‌های دو طیف سیاسی و ...پرداختند.

مطالب مرتبط