ایران آنلاین |
1 روز پیش

قصد خداحافظی ندارم به المپیک بعدی فکر می کنم ایران آنلاین

ملی‌پوش تنیس روی میز:
قصد خداحافظی ندارم/ به المپیک بعدی فکر می‌کنم

به گزارش ایران آنلاین، بانوی المپیکی تنیس روی میز گفت: تا آنجایی که از لحاظ فیزیکی در آمادگی کامل باشم در عرصه قهرمانی ادامه می‌دهم و قوی‌تر از گذشته به المپیک پاریس می‌رسم.

ندا شهسواری درباره سطح بازی‌های اسلامی اظهار داشت: امسال هم به این بازی‌ها اعزام می‌شویم و سطح این رقابت‌ها نسبت به دوره گذشته سخت‌تر است. ترکیه و باکو کشورهای قوی در تنیس روی میز هستند. فعلا نمی‌دانم به جز این ۲ کشور، چه تیم‌هایی در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه پینگ‌پنگ‌بازان ایرانی دیر به مدال می‌رسند، گفت: همه قدرت‌های برتر تنیس روی میز دنیا در آسیا هستند و نمایندگان ایران برای رسیدن به مدال شرایط سختی دارند. هرچند در بخش مردان در آسیا به مدال رسیدیم. شرایط مدال‌آوری در حال مهیا شدن است.

بانوی المپیکی تنیس روی میز عنوان کرد: باید با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و برگزاری اردوی مشترک با کشورهای غربی مسیر رسیدن به مدال هموار می‌شود. برخی پینگ‌پنگ‌بازان لژیونر بودند و توانستند در اروپا پیشرفت کنند. همچنین یکی از راه‌های موفقیت حضور مربیان در کلاس‌های بین‌المللی است. علم تنیس روی میز هر روز پیشرفت می‌کند و مربیان ایرانی هم باید پا به پای آن پیشرفت کنند.

وی ادامه داد: وقتی حریف تمرینی بازیکنان خارجی باشند، تاثیر زیادی روی سبک و شیوه تمرین می‌گذارد. هر چند با این شرایط سخت مالی، برگزاری اردوهای بین‌المللی دشوار است، این اردوها تاثیر زیادی روی بازیکنان می‌گذارد تا زودتر به مدال برسند. باید مقداری در این زمینه سرمایه‌گذاری شود.

شهسواری در پاسخ به این پرسش که دوران قهرمانی وی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، گفت: تا آنجایی که بتوانم از لحاظ فیزیکی در آمادگی کامل باشم و آسیب نبینم. پینگ‌پنگ رشته‌ای است که خیلی مصدومیت جدی ندارد. حتی کشورهای بزرگ دنیا چون رومانی و چین بازیکنانی بالای ۳۳ سال دارند که در المپیک قهرمان شده‌اند. بسیاری از این بازیکنان با وجود سن بالا مدال‌آور هستند.

وی اضافه کرد: تنیس روی میز محدودیت ندارد و تا زمانی که بتوانم تمام توانم را برای این رشته صرف می‌کنم و در انتخابی‌های المپیک شرکت خواهم کرد تا به المپیک پاریس برسم.

شهسواری با اشاره به اینکه سرمربی خارجی بسیار در پیشرفت تیم ملی تاثیرگذار است، یادآور شد: آنها دانش بیشتری دارند. همچنین عملکرد فدراسیون هم تاکنون در تنیس روی میز خوب بوده و بهتر است مربیان را برای حضور در کلاس‌های بین‌المللی اعزام کند تا به‌روزتر شوند.

وی گفت: تنیس روی میز ایران نسبت به گذشته قوی‌تر شده و جایگاه خوبی دارد. در آینده تعداد بازیکنان با استعداد و نخبه بیشتر می‌شود. الان هم بازیکنان خوبی داریم که سطح آنها بالاست. در کل مدال‌آوری در تنیس روی میز دشوار است و بازیکن باید هدف را مشخص و با برنامه‌ریزی، بسیار تلاش کند.


/انتهای پیام
 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد: اگر سایر طرف‌ها اراده لازم را داشته باشند، ایران مصمم به نیل به توافق خوب، قوی و پایدار است.

5 ساعت پیش

​سردار سرتیپ دوم حسن مشروعی‌فر با حکم فرمانده کل سپاه به فرماندهی سپاه حفاظت ولی‌امر (عج) منصوب شد.

6 ساعت پیش

​اداره ناظر بر فضای مجازی چین با وضع قوانینی جدید قصد دارد ارسال کامنت و انتشار نظرات را در شبکه‌های اجتماعی این کشور محدود و سانسور کند.

5 ساعت پیش

بلومبرگ گزارش داد، با وجود اینکه تحریم نفتی روسیه از سوی اتحادیه اروپا کمتر از یک ماه می‌گذرد اما این قاره خرید نفت از روسیه را افزایش داده‌ است.

6 ساعت پیش

رسانه‌های انگلیسی گزارش دادند مدت زمان آزادی بازیکن جوان منچستریونایتد با قید وثیقه تمدید شده است.

6 ساعت پیش

فرصت انتخاب رشته‌ برای داوطلبان مجاز در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ تا ساعت ۲۴ روز ۶ تیرماه تمدید شد.

6 ساعت پیش

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از ریزش قیمت خودروهای پراید و پژو و افزایش قیمت خودروهای سمند و دنا است.

6 ساعت پیش

​تمامی راهکارهای اجرایی ما برای مقابله با فرونشست باید متوجه این موضوع باشد که میزان مصرف آب زیرزمینی را کاهش دهیم در غیر این صورت پدیده فرونشست رخ می‌دهد.

5 ساعت پیش

سعید صادقی پس از عقد قرارداد با باشگاه پرسپولیس گفت: خیلی از این موضوع خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم به آرزویم رسیدم تا با تیم بزرگ پرسپولیس قرارداد ببندم.

6 ساعت پیش

بیشتر...