خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

کدام پژوهش ها در حوزه جمعیت حمایت مالی می شوند ایسنا

کدام پژوهش‌ها در حوزه جمعیت حمایت مالی می‌شوند؟

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای حوزه‌های پژوهشی مرتبط با جمعیت را که مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند، اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر پیمان صالحی در نامه‌ای خطاب به معاونین پژوهشی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی، از آن‌ها خواست تا اولویت‌های پیشنهادی مرتبط با ستاد ملی جمعیت را به معاونت پژوهشی وزارت علوم ارسال کنند.

این درخواست معطوف به نامه مورخ ۵ تیرماه ۱۴۰۱ دبیر ستاد ملی جمعیت در خصوص اعلام سرفصل‌های پژوهشی پیشنهادی وزارت علوم به دبیرخانه ستاد ملی جمعیت است و بر اساس آن، طرح‌های مصوب در حوزه‌های زیر مورد حمایت مالی قرار خواهند گرفت:

«۱. اولویت‌های پژوهشی، مبتنی بر شناسایی خلأهای موجود، حتی‌الامکان دارای نتیجه ملموس کاربردی، عمدتاً در جهت افزایش فرزندخواهی خانواده‌ها و تسهیل فرزندآوری ایشان باشند.

۲. به اصلاح و جایگزینی محتواها و سرفصل‌های ضد جمعیتی و نامتناسب با سیاست‌های کلی جمعیت و نقشه مهندسی فرهنگی کشور در دروس دانشگاهی کمک نموده و به تربیت نیروی انسانی متخصص و توانمند جهت تحقق بخشیدن به سیاست‌های کلی جمعیت بینجامد.

۳. از آنجائی‌که موضوع جمعیت به علوم مختلفی مرتبط است، دامنه اولویت‌های پیشنهادی، ترجیحاً بین رشته‌ای باشد.

۴. همسو با سیاست‌های کلی جمعیت و خانواده و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت باشد.

۵. از کلی‌گویی در بیان سرفصل‌ها پرهیز گردد، به گونه‌ای که اهداف اولویت‌های پژوهشی و ارتباط هر یک با مسائل جمعیتی مشخص باشد».

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دشمن دنبال ناامید کردن مردم و بدبین کردن آنها از نظام است، گفت: صدا و هیاهوی که دشمنان در فضای رسانه‌ای راه انداخته‌اند همین طبل توخالی است که نباید به آن توجه شود.

1 ساعت پیش

پس از حمله به اوکراین، روسیه در حال تشدید برنامه‌های خود برای استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC)، روبل دیجیتال، در تجارت این کشور با چین است.

1 ساعت پیش

یک نشریه اقتصادی نوشت: نقض توافق با ایران از سوی آمریکا در صورت توافق جدید قطعی است.

1 ساعت پیش

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: از این پس وام قرض الحسنه به بیماران نیازمند در شعب بانک قرض الحسنه مهر استان‌ها ارائه خواهد شد.

1 ساعت پیش

فارس نوشت: «محمد بن سلمان» ولیعهد ۳۷ ساله سعودی طی چند سال اخیر با گام‌هایی استوار و پشت‌هم،  پیشرفت‌های چشمگیری در مسیر رسیدن به کرسی پادشاهی داشته و آخرین گام را پیش از تکیه زدن به کرسی پدرش، سه‌شنبه‌شب  برداشت و بافرمانی سلطنتی، به مقام ریاست شورای وزرا که طبق روال در اختیار پادشاه عربستان است، رسید. 

3 ساعت پیش

سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان همراه با بازیکنان لیگ برتری به ایران نمی‌آید.

1 ساعت پیش

قیمت فروش محصولات ایران خودرو برای مهر ماه اعلام شد.

1 ساعت پیش

سولفات‌ها مواد شوینده یا مواد فعال سطحی (سورفکتانت) هستند که معمولا در محصولاتی مانند شامپو، شامپو بدن، پاک کننده صورت و خمیر دندان یافت می‌شوند.

1 ساعت پیش

ایرنا نوشت: با اعلام خبر فوت مهسا امینی بعد از فراخوانی در گشت ارشاد، ناآرامی‌هایی در نقاط مختلف کشور شکل گرفته و در بسیاری از نقاط به اغتشاش و درگیری کشیده شده است، اما منشأ این اعتراضات، عوامل گسترش ناگهانی آن و راهکارهای درست رویارویی با آن، موضوعاتی مهم و پیچیده است که بررسی آنها، نیازمند دریافت نظر نخبگان است.​​​​​​​

2 ساعت پیش

بیشتر...