۱ هفته پیش
2 بازدید

همه چیز درباره ملکه نظامی و مرموز تایلند+ عکس | خبر24

همه چیز درباره ملکه نظامی و مرموز تایلند+ عکس
به گزارشخبر24، اتفاقات مختلفی که در چند ماهه اخیر در داخل تایلند افتاد باعث شد بار دیگر پادشاه این کشور و اعضای خاندان سلطنتی سر زبان‌ها بیفتند.

سران این کشور مدتی هست که مورد انتقاد برخی قرار گرفته اند که از تبعیض اقتصادی در این کشور شکایت دارند.

در آخرین نمونه، واشنگتن پست طی مقاله ای از تظاهرات بخشی از مردم به علت مسائل اقتصادی نوشت و این حرکات را نشانه کاهش محبوبیت پادشاه واجیرالونگکورن دانست.

واجیر الونگکورن در سال 2016 جانشین پدر فقیدش، بومیپول آدولیاده، پادشاه پیشین تایلند، شد.

بومیپول آدولیاده که با نام رامای نهم نیز شناخته می‌شود، رکورددار مدت پادشاهی در دنیا بود. او در 5 می 1950 تاج‌گذاری کرد و 13 اکتبر 2016، پس از 70 سال و 126 روز حکومت، به دلیل بیماری در بیمارستان سیریراج بانکوک درگذشت. در این سال پسر بزرگش توانست به عنوان پادشاه انتخاب شود.

با این حال، نباید فراموش کرد که پادشاهی واجیر الونگکورن با حواشی روبرو بود که بخشی از این جنجال‌ها به خاطر اتفاقی است که در داخل زندگی شاه تایلند افتاده است. اتفاقی که چند ماه قبل در مورد معشوقه رسمی و همسرش افتاد. زندگی پادشاه تایلند به دو زن گره خورده و بدون آنها سخت درک می‌شود.  به همین مناسبت، بد نیست در مورد دو زن مهم در زندگی شاه تایلند بنویسیم.

خاندانی با قدرت خدایی

باید اشاره کرد که جایگاه خاندان سلطنتی در کشور قدیمی تایلند با هیچ کشوری قابل مقایسه نیست. جایگاه امپراتور این کشور ریشه در باورهای سنتی مردم جوامع سنتی دارد. پادشاه در این کشور نماینده خدا در زمین است.

او حتی حرکت زمین، باران و حوادث طبیعی را کنترل می‌کند. مقام او و ملکه و شاهزادگان به حدی بالا است که کسی نمی‌تواند آنها را لمس کند. مدتی پیش روایتی تاریخی در مورد خاندان سلطنتی تایلند منتشر شد که طبق آن، وقتی یکی از ملکه های تاریخی این کشور داخل آب افتاد، به علت تابو بودن لمس او هیچ کس جرات نداشت او را نجات دهد و به همین دلیل، او غرق شد.زن‌های بسیاری در زندگی شاه تایلند نقش دارند. شاه به جز ملکه رسمی یک معشوقه رسمی هم دارد. چند ماه پیش بود که پادشاه تایلند طی یک اعلام رسمی، تمام عنوان‌ها و مقام‌هایی را که به معشوقه رسمی‌اش داده بود، از او پس گرفت و موجب حیرت بسیاری شد.

در ماه ژوئیه سال قبل بود که پادشاه تایلند به "سینینات وانگواجیرپاکدی"، لقب محبوبه رسمی را اعطا کرد. ولی کمی بعد دربار تایلند گفت به دلیل این که او سعی می‌کرده خود را به همان موقعیتی که ملکه تایلند دارد برساند، مجازات شده است.

سینینات که 35 سال دارد اولین محبوبه درباری پس از تقریبا یک قرن بود. ولی اعطای این لقب به او با عنوان ملکه تفاوت داشت. اعطای لقب محبوبه درباری به سینینات، کمی پس از آن بود که پادشاه تایلند با ملکه سوتیدا، چهارمین همسرش ازدواج کرده بود.

سینینات محافظ شخصی شاه تایلند بود که پیش از انتخابش به عنوان معشوقه رسمی، مدتی خلبانی و چتربازی هم می‌کرده است.  اما همسر رسمی پادشاه تایلند کیست؟ ملکه سوتیدا همسر چهارم و رسمی شاه تایلند است که امپراتور معشوقه رسمی اش را به خاطر او کنار گذاشت.  این دو کمتر از یک سال است که ازدواج کرده اند و پادشاه تایلند خیلی علاقه ندارد که او در انظار حضور پیدا کند به خاطر همین مطالب زیادی در رابطه با او نمی‌دانیم.

با این حال موارد زیر مهم ترین نکات در مورد این ملکه جوان تایلندی است:

الف. سوتیدا همسر چهارم شاه تایلند است. پادشاه تایلند در زمان پدرش  و در حالیکه ولیعهد بود، سه همسر دیگرش را طلاق داد. او در می 2019 با همسر چهارمش ازدواج کرد و سپس، این زن رسما ملکه جدید تایلند شد.

ب. سوتیدا مدتی در گارد ویژه خاندان سلطنتی تایلند بود. او همچنین محافظ شخصی ولیعهد سابق و پادشاه امروز این کشور بود و از طریق همین شغل توانست کم کم به پادشاه تایلند نزدیک شود.  او همچنین یک خلیان جنگی خبره است و از سال 2003 تا 2008 در نیروی هوایی تایلند فعالیت می‌کرده است. در سال 2013 بود که او رسما وارد گارد محافظان خاندان سلطنتی (Ratchawanlop) شد. در سال 2015 توانست به پادشاه فعلی تایلند نزدیک شده و به مقام سپهبدی نیز برسد. سوتیدا به این طریق توانست درجات پیشرفت را طی کرده و در سال 2016 به مقام ژنرالی برسد.

ج. پادشاه تایلند چند روز قبل از تاج گذاری با ملکه سوتیدا ازدواج کرد. این اتفاق باعث شد بسیاری از تایلندی‌ها شگفت زده شوند. چرا که این امر معمولا در خاندان سلطنتی رخ نمی‌دهد به خصوص اینکه تاج گذاری پادشاه جدید معمولا همزمان است با فوت شاه قبلی.

د. ملکه تایلند بر خلاف بسیاری از اعضای خاندان سلطنتی کشورهای غربی نباید زیاد در انظار باشد. همچنین قوانین بسیار سفت و سختی در مورد رابطه با او وجود دارد. طبق قانون خاندان سلطنتی، هرگونه توهینی به او مجازات سنگین دارد. مقام او در بین شهروندان به حدی بالا است که حتی کسی حق ندارد او را لمس کند و اگر کسی چنین خبطی کند ممکن است حتی تا 5 سال نیز به زندان بیفتد.

با این حال، اندکی تصاویری که از سوتیدا پخش می‌شود به شدت مورد توجه تایلندی‌ها قرار می‌گیرد.

مدتی پیش، عکس‌های جدید منتشر شده از سوتیدا پادشاه تایلند موجب شگفتی مردم این کشور شد و به گفته مسئولان کاخ سلطنتی حجم بازدید مردم از وبگاه پادشاه این کشور به حدی بود که این وبگاه را از کار انداخت. وبگاه رسمی پادشاه تایلند در آن زمان تصاویر بی‌سابقه‌ای از سوتیدا الونگکورن منتشر کرد. در این عکس‌ها ملکه جدید تایلند که پیش از این محافظ پادشاهی این کشور بود، با لباس نظامی و در حال انجام تمرینات نظامی دیده می‌شد.
منبع: خبر 24


مطالب پیشنهادی

طرز تهیه شکلات فوندانت (آموزش تصویری)

طرز تهیه شکلات فوندانت, شکلات بهاری

بهترین برنامه‌های سرگرمی و کاربردی برای دوران قرنطینه در خانه

چه به دلیل شیوع ویروس کرونا در خانه قرنطینه یا برای پیشگیری و جلوگیری از پخش آن در خانه مانده‌اید، بالاخره بعد از گذشت چند روز حوصله‌تان سر می‌رود و خسته می‌شوید. 

استخدام تحلیل گر در یک شرکت معتبر

یک شرکت معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان‌ تهران از افراد واجد شرایط دعوت به همکاری می کند.

ماجرای نامگذاری دو میدان و یک پارک با نام خواننده لس آنجلسی چیست؟

گوگل به کاربران خود اجازه می‌دهد که نام اماکن مختلف را به نام دلخواه خود تغییر دهند.

من یوسف (فقط) پانزده سال دارم! + عکس

یوسف موکوکو، مهاجم نوجوان کامرونی چشم دنیا را به خود خیره کرده است.

طرز تهیه اسکندر کباب لذیذ و خوشمزه | ستاره

اسکندر کباب اصل نوعی کباب ترکی است که به سبک دونر کباب تهیه می‌شود؛ زادگاه این کباب شهر بورسای ترکیه است که با برش‌های نازک گوشت گوساله یا گوسفند تهیه می‌گردد.

درست کردن گل لاله با قاشق یکبار مصرف

درست کردن گل لاه با قاشق یکبار مصرف, لاله های تابناک

منشاء جدید ویروس کرونا کشف شد/ پانگولین عامل ابتلا به کووید ۱۹ در انسان‌هاست!؟

محققان به تازگی عامل جدید ابتلا به کووید ۱۹ و انتقال ویروس به انسان‌ها را شناسایی کرده اند.

طرز تهیه ۱۴ نوع غذای ساده دونفره بسیار آسان و خوشمزه | ستاره

غذای ساده دونفره که با کمترین مواد اولیه و در زمان کوتاهی آماده شود، دارای تنوع بالایی بوده و به صورت‌های غذای ساده بدون گوشت، غذای دونفره با مرغ، غذای فانتزی دونفره و غذای مسافرتی ساده وجود دارد.

تزیین حلواهای فانتزی 2016 _ سری ششم

تزیین حلواهای فانتزی 2016 ,سری ششم,تزیین حلوا,نوروز 95,محرم و صفر,

استیک گوساله خانگی با سس مخصوص | ستاره

استیک گوساله قسمتی از گوشت فیله یا راسته گوساله است که رگه‌هایی از چربی دارد و پس از مزه دار شدن به صورت گریل پخته می‌شود. استیک گوساله خانگی با سس مخصوص، غذایی خوشمزه و پرطرفدار بوده که افراد علاقه‌مند به گوشت قرمز به ندرت می‌توانند از خوردن آن چشم پوشی کنند.

انواع ادکلن مردانه را چند بخریم؟

برای خرید ادکلن مردانه میکرو ۸۰ میلی لیتر باید ۱۸۰ هزار تومان کنار بگذارید.

جدیدترین انواع تزیین ژله تزریقی_سری اول

جدیدترین انواع تزیین ,ژله تزریقی,

چه تیم‌هایی می‌خواهند لیگ ادامه پیدا کند؟

رقابت های فوتبال باشگاهی در سرتاسر دنیا به حال تعلیق در آمده است؛ موضوعی که باعث شده طرفداران فوتبال برای از سرگیری مسابقات لحظه شماری کنند.

پای کدو تنبل ویژه یلدای 2016 (سری ششم)

پای کدو تنبل , یلدای 2016,

طرز تهیه ۴ نوع غذای نونی با مرغ (سریع، ساده و بسیار لذیذ) | ستاره

غذاهای نونی با مرغ و جعفری، با مرغ ریش ریش، با مرغ و سیب زمینی و غذای نونی با مرغ و پیاز، در لیست غذای ساده با مرغ بوده که خیلی سریع و ساده قابل تهیه هستند.

خاموشی فریاد پیروانی با دست قوی علی دایی!

آلبوم خاطرات امیرحسین خیرخواه امروز ما را به یک بعدازظهر ملتهب در ورزشگاه درفشی فر در غرب تهران می برد جایی که محل تمرین پرسپولیس والبته نقطه تلاقی دو مربی دیروز این باشگاه بود.

رونمایی از تفریح عجیب و خطرناک کریم بنزما + عکس

کریم بنزما ستاره فرانسوی رئال به غیر از فوتبال در ورزش رزمی و خطرناک موی تای نیز تبحر خاصی دارد.

طرز تهیه کرپ گوشت (با طعم قارچ و پنیر) | ستاره

کرپ گوشت، غذایی است که در مدت زمان کوتاهی درست می‌شود. کرپ گوشت آماده شده تا چند روز در یخچال قابل نگهداری است. شما می توانید در پر کردن کرپ، خلاقیت به خرج دهید و بسته به ذائقه خود از مواد متنوعی چون قارچ و پنیر استفاده کنید.

روش دوخت زیباترین بالش به شکل گل

روظ دوخت زیباترین بالش به شکل گل, دوخت زیباترین کوسن

مطالب مرتبط