خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

افزایش نفوذ راست های افراطی صهیونیست در آمریکا خبرآنلاین

افزایش نفوذ راست‌های افراطی صهیونیست در آمریکا<br>

ایسنا نوشت: آسوشیتدپرس در تحقیقات خود دریافت که جناح راست افراطی اسرائیلی دارد جایگاه جدیدی در آمریکا برای خود ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک گروه اسرائیلی از مردم آمریکا کمک‌های معاف از مالیات دریافت کرده و آن‌ها را برای یهودیان افراطی که در برخی از معروف‌ترین پرونده‌های جرایم از روی نفرت در آمریکا محکوم شده‌اند، خرج می‌کند.

آسوشیتدپرس و گروه روزنامه‌نگاران تحقیقی «شومریم» در تحقیقات خود به میزان پول‌هایی که این موسسه عام‌المنفعه آمریکایی با نام «شلوم اسیرایچ» کسب کرده دست نیافتند، اما رد این پول‌ها را از ایالت نیوجرسی تا اسرائیلی‌های افراطی ردیابی کرده‌اند، از جمله کسانی که حملات مرگباری علیه فلسطینیان انجام داده‌اند و همچنین عامل ترور اسحاق رابین، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی که در ۱۹۹۵ کشته شد.

این سازوکارهای جمع‌آوری بودجه خارجی، کار این گروه صهیونیستی را برای جمع‌آوری پول از مردم آمریکا آسان‌تر کرده است. آمریکایی‌ها می‌توانند به راحتی با کارت اعتباری خود مبلغ مورد نظر را اهدا کرده و از تخفیف مالیاتی برخوردار شوند. با نگاهی به بروشورهای تبلیغاتی شلوم اسیرایچ می‌توان دید که افرادی که از این موسسه بودجه می‌گیرند، سابقه چندان درخشانی ندارند.

در میان آن‌ها می‌توان نام ایگال عمیر (عامل ترور نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی)، عمیرام بن اولیئل (که در ۲۰۱۵ خانه یک خانواده فلسطینی را به آتش کشیده و کودکی ۱۸ ماهه و والدینش را در آتش سوزاند) و همچنین یوسف حایم بن دیوید (که یک جوان ۱۶ ساله فلسطینی را در ۲۰۱۴ ربوده و به قتل رساند) دیده می‌شود. آن‌ها همچنین به یک ارتدوکس افراطی که در ۲۰۱۵ به یک دختر ۱۶ ساله اسرائیلی حمله کرد، کمک می‌کنند.

بسیاری از پروژه‌های اسرائیلی – از بیمارستان و دانشگاه گرفته تا خیریه‌ها – بودجه خود را در خاک آمریکا جمع‌آوری می‌کنند، اما استفاده از این استراتژی توسط گروهی که یهودیان افراطی را تامین مالی می‌کند، پرسش‌های قانونی و اخلاقی متعددی را به ذهن متبادر می‌کند. این ماجرا با روی کار آمدن دولت راست افراطی بنیامین نتانیاهو در سرزمین‌های اشغالی همزمان شده است. ملی‌گرایان افراطی و قانون‌گذاران رادیکال به شکلی بی‌سابقه در تل‌آویو قدرت گرفته‌اند.

311311#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...