خبر 24 |
1 ماه پیش

حکم ویلموتس شکست خبر24

حکم ویلموتس شکست؟!
به گزارشخبر24، مارک ویلموتس بلژیکی بعد از جدایی کارلوس کی‌روش، با سر و صدا و جنجال تبلیغاتی فراوان به‌عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان ایران انتخاب شد. در ابتدای قرارداد تلاش فراوانی شد او را منجی فوتبال ایران معرفی کنند و مشاور رسانه‌ای تاج به همه دوستانش سپرد در رسانه‌هایشان بنویسند فوتبال ایران از فاز دفاعی به سمت فوتبال جذاب و هجومی تغییر ریل داده؛ اما گذشت زمان نشان داد ویلموتس (که حالا منفورترین خارجی تاریخ فوتبال ما شده) یک مربی معمولی بود که به طمع دریافت پول مفت، بابت قراردادی حرفه‌ای به ایران آمده است.

همسر این مربی وکیلی بین‌المللی بود و خوب می‌دانست از کلمات چه استفاده‌ای بکند و همین تبحر موجب شد ما در دادگاه انضباطی فیفا در بررسی مفاد قرارداد شکست بخوریم و این رکن فیفا ما را به پرداخت 6 میلیون یورو جریمه محکوم کند. حکمی که البته با دیگر موارد از جمله هزینه بررسی و دیرکرد پول به حدود 5/7 میلیون یورو می‌رسید. این حکم البته موجب اعتراض ایران و رجوع به دادگاه حکمیت ورزش شد.

نقش وزیر ورزش؟

بعد از حاشیه‌های فراوان قرارداد ویلموتس، خیلی‌ها از نقش وزیر ورزش وقت در این پرونده و تأثیر او برای عقد این قرارداد حرف زدند. یکی از این افراد، دکتر محمد دادکان بود؛ اما نمی‌توان به‌دلیل قدرت وزیر ورزش، نقش رئیس فدراسیون فوتبال را در عقد این قرارداد زشت، به طور کلی انکار کرد. ماجرای این قرارداد به تشکیل پرونده‌ای در سازمان بازرسی کل کشور برای اعضای هیأت رئیسه وقت فدراسیون فوتبال به‌دلیل تخلف در امضای قرارداد از یک سو و همین طور ورود افرادی بالاتر از وزارت ورزش از جمله معاون حقوقی رئیس‌جمهور به این پرونده منجر شد.

یکی از وکلای بین‌المللی معتقد است طولانی شدن روند بررسی این پرونده، در بیشتر موارد به شکسته شدن رأی پرونده منتهی شده و همین موضوع ما را به شکسته شدن رأی این پرونده هم امیدوار می‌کند.

اخبار خوش از زوریخ

آن طور که خبر رسیده، رأی پرونده قرارداد ویلموتس سرانجام بعد از دو سال بررسی، روز سه‌شنبه این هفته اعلام می‌شود و رأی دادگاه حکمیت ورزش هم با رأی کمیته انضباطی فیفا همخوانی ندارد.

برخی روایت‌ها خبر از نصف شدن غرامت ویلموتس دارد و حتی برخی از اعضای هیأت رئیسه سابق فدراسیون فوتبال امیدوار به کاهش بیشتر جریمه هستند. آنچه مسلم است اینکه رأی کمیته انضباطی فیفا توسط دادگاه CAS شکسته می‌شود؛ اما مبلغ جدید غرامت هنوز مشخص نیست. غرامتی که به‌دلیل نبود افراد متخصص به هنگام بسته شدن قراردادی بین‌المللی، دامان فوتبال ما را گرفت و در نهایت هم مشخص نشد به ترتیب چه افرادی بیشترین نقش را در بسته شدن این قرارداد زشت داشتند.

آنها که روزی فوتبال ما را به تعلیق کشاندند، در زمان تلاش فوتبال برای بیرون رفتن از بن‌بست تعلیق، اصلاً در ورزش حضور نداشتند تا بخشی از تاوان اشتباهشان را خودشان پرداخت کنند. شاید روزی مشخص شود قرارداد ویلموتس هم مانند تعلیق فوتبال ما، ریشه در ساختمانی غیر از فدراسیون فوتبال داشت.

منبع: روزنامه ایران ورزشی


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا همزمان با طرح اتهامات علیه خودش هشدار داد که اگر وضعیت آرام نشود، اتفاقات وحشتناکی در آمریکا رخ خواهد داد.

2 ساعت پیش

فارس نوشت : هم‌بند مقام معظم رهبری در کمیته مشترک ساواک می‌گوید: پاسبان در را باز کرد و پرسید: فامیلی‌ات چیست؟ آقا فرمود: حسینی. گفت: پیراهنت را بینداز روی سرت و بیا. ایشان را بردند. ساعتی بعد دیدیم ایشان را در حالی که حسابی زده بودند آوردند.

3 ساعت پیش

به گقته معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ثبت نام قطعی در سامانه سماح آغاز شده است.

3 ساعت پیش

احمد صادقی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر هیچ کس پوشیده نیست که ما بدون استفاده از توان مردمی و ظرفیت تشکل های مردم نهاد توان رویارویی با بحران ها را نداریم لذا باید هر چه بیشتر جایگاه این تشکل ها را در اسناد با لادستی تبیین کنیم و مشکلات و موانع را از سر راه آنان برداریم‌‌.

1 ساعت پیش

وزیر خارجه دولت موقت طالبان با بیان اینکه طالبان با 16 کشور روابط رسمی دارد، گفت: «به دنبال روابط حسنه با واشنگتن هستیم و از آمریکا می‌خواهیم که ذخایر ارزی بانک مرکزی افغانستان را آزاد کرده و حقوق مردم افغانستان را به رسمیت بشناسد.»

3 ساعت پیش

جذب بازیکن در روزهایی که استقلال هنوز سرمربی خود را انتخاب نکرده بود، چالش بزرگی را برای «ریکاردو ساپینتو» به وجود آورده و مرد پرتغالی برای خالی کردن فهرست تیمش و گنجاندن بازیکنان جدید، باید تصمیم سختی بگیرد.

2 ساعت پیش

انتخاب بالش برای خواب هر شب یک کار بسیار مهم است. شاید متوجه آن نشوید ، اما نوع بالشی که انتخاب می کنید و نحوه مراقبت از آن بر کیفیت خواب و سلامت کلی شما تأثیر خواهد گذاشت.

1 ساعت پیش

امشب جمع‌بندی و پاسخ ایران به پیشنویس توافق هسته‌ای که توسط جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشنهاد شده بود اعلام می‎شود.

2 ساعت پیش

داده‌های اداره کل آمار عربستان سعودی نشان می‌دهد که شاخص قیمت مصرف کننده (نرخ تورم) در ماه ژوئیه ۲۰۲۲ نسبت به ژوئیه ۲۰۲۱ به میزان ۲.۷ درصد افزایش یافت.

2 ساعت پیش

بیشتر...