۱ هفته پیش
2 بازدید

عصر هامون - طرح پر ابهام دولت، دامن گیر مردم شد/ از جریمه 200 هزار تومانی برای خرید شیرخشک تا افزایش دغدغه های شهروندان

اجرای طرح جدید محدودیت های کرونایی تردد خودروها، با توجه به ابهام های زیادی که به همراه دارد و مشکلاتش، معضل ها و نگرانی هایی را برای مردم به بار آورده است.
به گزارشعصرهامون، مردم سیستان و بلوچستان دیروز با اعمال طرح جدید محدودیت های کرونایی، روز متفاوتی را پشت سر گذاشتند، اما دغدغه های زیادی ذهن بسیاری از شهروندان را به خود مشغول کرده، مبنی بر این که اعمال قانون به چه صورت و بر چه مبنایی است و تکلیف افرادی که به اجبار باید در ساعات اعلام شده از منزل خارج شوند، چیست؟

عده ای هم که پلاک خودروهایشان بومی نیست، دغدغه هایشان متفاوت تر از دیگران است، چراکه به طور کامل امکان تردد از آن ها گرفته شده، با توجه به این که یک روز از اعمال این محدودیت ها گذشت، با گشت و گذاری در شهر به سراغ مردم رفتیم تا گوش شنوایی برای نگرانی هایشان باشیم و با انعکاس آن و پیگیری از مسئولان مربوطه بتوانیم در کاهش این نگرانی ها سهمی داشته باشیم.

طرح منطقی نیست
 
بلوچی، یکی از شهروندان زاهدانی در این باره به خبرنگار ما گفت: از زمانی که ترددها را محدود کرده و زمان برای آن در نظر گرفته اند به دغدغه های مردم اضافه شد، فرزند خردسالم نیاز به شیر خشک داشت، مجبور شدم بعد از ساعت 21 برای خرید آن از منزل خارج شوم که به طور قطع خودرویم اعمال قانون و برایم جریمه 200 هزار تومانی لحاظ شده است.
 
وی با بیان این که به نظرم این طرح منطقی نیست، ادامه داد: اگر نیمه شب فردی بیمار شود یا مشکل دیگری برایش به وجود آید تکلیف چیست؟ تصمیم درستی نیست و باید هماهنگی هایی انجام شود تا مردمی که مجبور هستند، بتوانند بدون دغدغه در شهر تردد کنند و به کارشان برسند.
 
به گفته این شهروند، مسئولان اذعان می کنند که اگر مشکلی برایتان پیش آمد و ضرورت داشت که بیرون بروید، از تاکسی استفاده کنید، وقتی خودمان خودرو داریم ضرورتی ندارد که از تاکسی استفاده کنیم، آن هم با توجه به شرایط اقتصادی این روزها، چراکه اگر بخواهیم برای رفتن به داروخانه یا هر جایی دیگر، از تاکسی استفاده کنیم باید حداقل 30 هزار تومان برای رفت و برگشت بپردازیم.
 
وی اضافه کرد: شاید هر شب مجبور شویم به اقتضای شرایط و مشکلات پیش رو بیرون برویم، در این صورت باید در این 2 هفته 2 میلیون تومان برای کرایه تاکسی کنار بگذاریم، اما سوال این است که این پول را از کجا تامین کنیم؟!

بلاتکلیفی خودروهای غیربومی
 
رضایی، یکی دیگر از شهروندان هم اذعان کرد: مسئولان اعلام کرده اند که خودروی غیر بومی حق تردد در شهرهای استان را ندارد، وقتی در این شهر زندگی می کنیم، اما پلاک خودرویمان از بیرجند است، تکلیف چیست؟
 
وی با بیان این که عده ای اذعان می کنند که اگر در ساعات محدودیت تردد، بیمار شدید با 115 تماس بگیرید، ادامه داد: شب گذشته فرزندم دندان درد شد، بنابراین مجبور شدم با خودروی شخصی بیمارستان بروم، چراکه نمی توان که برای این مشکل به 115 زنگ زد.
 
این شهروند اضافه کرد: از سویی هم مسئولان می گویند که از خودروی اینترنتی و تاکسی استفاده کنید، اما گویا زاهدان را با تهران و دیگر کلان شهرها اشتباه گرفته اند، چراکه این جا به سختی می توانی در شهر تاکسی پیدا کنی.

نیازی به محدودیت نیست
 
میری، یکی دیگر از شهروندان به خبرنگار ما گفت: این روزها همه زندگی مان پر شده از دغدغه، با اعلام محدودیت های تردد نیز نگرانی ها بیشتر شده، اما نظر من این است که نیازی به محدودیت نیست، همه باید در تمام ساعات شبانه روز رعایت کنند، نباید در زمان خاصی محدود شد.
 
وی با بیان این که در زاهدان در خصوص آگاه سازی کوتاهی های زیادی صورت می گیرد، اضافه کرد: برایم جای سوال است که اگر از 21 تا 4 فردی بیمار شود و بخواهد به بیمارستان مراجعه کند، یا برای یکی از اعضای خانواده و بستگانش مشکلی به وجود آید، تکلیفش چه می شود؟ به هر حال همه آدم هستیم و ممکن است که دچار مشکل شویم.
 
انتهای پیام/


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان
منبع: عصرهامون


مطالب پیشنهادی

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز | علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و درست کردن آن

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و علت چسبیدن ته دیگ پلوپز چیست و طرز تهیه یک ته دیگ برشته و خوشمزه و نکات درست کردن ته دیگ را در پرشین وی بخوانید

تغییر چهره سیاسی پارلمان یازدهم /سونامی اصولگرایان به بهارستان رسید

نتیجه یازدهمین دوره انتخابات مجلس تغییر حداکثری در چهره سیاسی پارلمان را رقم زد و اکثریت نمایندگان مجلس فعلی حداقل برای ۴ سال آینده در پارلمان حضور نخواهند داشت.

کنایه‌های قطعی رهبری به آمریکایی‌ها /دولتی ماسک دولت دیگر را می‌برد و برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند /یک سناتور گفته غرب وحشی زنده شد - خبرآ

مقام معظم رهبری فرمودند: خوشبختانه احساس تفکر اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار قوی و راسخ است.

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

این زیردریایی ارتش قابل رهگیری و کشف نیست + عکس

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: زیردریایی کلاس غدیر که در مراحل اورهال قرارداشت صبح امروز چهارشنبه ٢٠ فروردین به آب انداخته شد.

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

فارس نوشت: دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.

نکات آشپزی | نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند

نکات آشپزی و آشنایی با نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند و ترفندهای خانه داری و نکات مهم آشپزی و ترفندهای مهم اشپزی را در پرشین وی بخوانید

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

از منافقین سیاسی تا قوی سیاه احمدی‌نژاد و خاتمی در میزگرد عطریانفر و ایمانی

حالا که تکلیف بسیاری از لیست های انتخاباتی اصلاح طلبان و اصولگرایان مشخص شده و کمتر از یک هفته تا برگزاری انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده، یک فعال سیاسی اصولگرا و یک چهره اصلاح طلب به آسیب شناسی شرایط موجود، وضعیت آراء خاکستری، لیست‌های دو طیف سیاسی و ...پرداختند.

به یاد دو دیپلمات و سیاستمدار امین نظام

هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردم روزی اتفاقی بیفتد و سر و کله بیماری‌ای به نام کرونا در این کشور پیدا شود که دو تن از همکاران خوبم را که خاطرات خوبی را با آنها داشتم از من بگیرد و کشور از وجود خدمات آنها محروم شود.

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

میرسلیم: چرا برخی هنوز شاهنشاهی فکر می‌کنند و فخر می‌فروشند

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه و نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم با تاکید براینکه بازسازی اعتماد عمومی نیازمند تعامل بین عقلای سیاست است، می‌گوید:«وای به حال جامعه ای که عقلا و علما و نخبگان سیاسی آن به جای تعامل برای کشف مسائل و چاره جویی مشکلات و کوشش برای دستیابی به کمال، هرکدام به انزوا بخزند»

این شَبَحِ ارتش ایران، قاتل شناورهای چند میلیون دلاری در خلیج فارس است + عکس

باشگاه خبرنگاران نوشت: نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد.

بو دادن بادام زمینی | روشی آسان و متفاوت برای بو دادن بادام زمینی

بو دادن بادام زمینی و بو دادن بادام زمینی در منزل و بادام زمینی و خواص بادام زمینی و بادام زمینی چه مواد مفیدی دارد و آشنایی با خواص بادام زمینی را در پرشین وی ببینید

لطفا کرونا را بهانه تسویه حساب سیاسی نکنید

این روزها شاهد برخی تسویه حساب‌های سیاسی با بهره‌گیری از فضای ملتهب ناشی از گسترش ویروس کرونا هستیم.

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

سه قوه، دشمن مشترک را فراموش نکنند

در سال ۹۸ با چالش های زیادی مواجه شدیم. از بلایای طبیعی که در اول سال رخ داد تا بیماری کرونا که از اول اسفندماه در کشور شیوع پیدا کرد.

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

مطالب مرتبط