3 روز پیش
2 بازدید

ارتباط ویروس کرونا و بیماری‌های دستگاه عصبی | خبر24

ارتباط ویروس کرونا و بیماری‌های دستگاه عصبی
به گزارشخبر24، سید حسین آقا میری متخصص مغز و اعصاب درباره رابطه ویروس کرونا با بیماری‌های دستگاه عصبی توضیحاتی را بیان کرد.

این پزشک متخصص مغز و اعصاب اظهار کرد: افرادی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند میزان ابتلای آن‌ها به سکته بین ۲ تا ۵ درصد افزایش پیدا کرده است و تاکنون افرادی بدون داشتن فاکتورها و علائم قبلی سکته مغزی به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند.
او تصریح کرد: کمترین عارضه‌ای که درباره بیماری کرونا در بیماران مبتلا و در سیستم اعصاب آن‌ها به ثبت رسیده است، در واقع همراهی معنادار سکته مغزی با ویروس کروناست.
این پزشک متخصص مغز و اعصاب یادآور شد: در برخی از بیماران کرونایی جوان مشاهده شد که بدون داشتن هیچ‌گونه فاکتور خاصی دچار سکته‌های مغزی شده و عروق خونی بزرگ آن‌هادرگیر شده است. 
آقا میری یادآور شد: ویروس کرونا در بدن فرد بیمار سمومی مثل اﻳﻨﺘﺮﻟﻮﻛﻴﻦ و ﺳـﺎﻳﺘﻮﻛﻴﻦ تولید می‌کند که این سموم پس از رسیدن به سلولهای مغزی باعث مسمومیت مغزی فرد بیمار می‌شوند.
او همچنین اضافه کرد: سموم فوق در فرد بیمار ایجاد حس گیجی می‌کند و باعث می‌شود میزان سطح هوشیاری او کاهش پیدا کرده و به اعصاب محیطی فرد هجوم آورد و با ایجاد نوروپاتی باعث پیدایش ضعف در اندام‌های مختلف فرد شود.
این پزشک متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: علاوه بر عوارض مذکور که بیماری کرونا در سیستم اعصاب محیطی بدن فرد به جا می‌گذارد، عوارض دیگری هم تا مدتها در بدن او باقی خواهد ماند.
آقا میری گفت: در ابتدای شیوع بیماری کرونا موضوع ماندگار شدن این ویروس برای جامعه پزشکی باور پذیر نبود و درمان بیماری‌های غیر حاد بسیاری از بیماران را با امید به پایان کرونا به تعویق می‌انداختیم تا موضوع بستری آن‌ها در بیمارستان‌ها ریسک ابتلا به بیماری کرونا را افزایش ندهد.
این پزشک متخصص مغز و اعصاب تاکید کرد: به تاخیر انداختن درمان بیماران در معرض خطر سکته مغزی مشکلات آن‌ها را افزایش می‌دهد و در حال حاضر پذیرش و درمان این بیماران را در بیمارستان‌های تخصصی از سر گرفته‌ایم.

آقامیری همچنین اضافه کرد: در خصوص بیماران مبتلا به بیماری ام اس نیز باید بگویم که برخی از داروهایی که برای درمان و دفع حملات آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، موجب ضعف ایمنی بیمار شده و بنابراین ریسک ابتلا به بیماری کرونا در این بیماران افزایش پیدا می‌کند و به همین علت از پذیرش آن‌ها در بیمارستان خودداری می‌کنیم.
او تاکید کرد: همکاران پزشک من در بیمارستان‌ها بیماران مبتلا به حملات حاد ام اس را با شرایط سخت پذیرش کرده و درمان آن‌ها را دنبال می‌کنند.
این پزشک متخصص مغز و اعصاب یادآور شد: خوشبختانه در زمینه بیماران تشنجی و عصبی_عضلانی، در حال حاضر با مشکلات کمتری نسبت به سایر بیماری‌ها مواجه هستیم و ضعف ایمنی کمتری برای بیمار به دنبال دارند.
 منبع: خبر 24


مطالب پیشنهادی

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

روحانی به مردم: از روز شنبه مرحله سخت مبارزه با کرونا شروع می‌شود /آن روز که فهمیدیم کرونا در قم نشر یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود - خبرآنلای

روحانی گفت: آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند که متوجه شدیم. آن روز که ما فهمیدیم هم در قم شیوع یافته و هم از قم عبور یافته است.

عباس عبدی به اصلاح‌طلبان: اصرار نکنید به هر قیمتی در قدرت باشید

عباس عبدی درباره ادعای اصولگرایان درباره جذب آرای خاکستری در انتخابات گفت: آخر در تهران با حدود ۲۲ درصد مشارکت چه چیزی را باید پیروزی نامید؟ اصولگرایان شکست فاحشی را در این انتخابات خوردند، نه فقط اصولگرایان، چون در این شکست مهم نیستند، که ساختار دچار خسران شد.

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار پارلمان

ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده لوایح مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از پول ملی) و اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار دارند.

جایگزین آب آهک در مربای کدو | جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست

جایگزین آب آهک در مربای کدو و جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست و خواص کدو حلوایی و مربای کدو حلوایی چگونه طبخ می شود را در پرشین وی بخوانید

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز | علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و درست کردن آن

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و علت چسبیدن ته دیگ پلوپز چیست و طرز تهیه یک ته دیگ برشته و خوشمزه و نکات درست کردن ته دیگ را در پرشین وی بخوانید

از منافقین سیاسی تا قوی سیاه احمدی‌نژاد و خاتمی در میزگرد عطریانفر و ایمانی

حالا که تکلیف بسیاری از لیست های انتخاباتی اصلاح طلبان و اصولگرایان مشخص شده و کمتر از یک هفته تا برگزاری انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده، یک فعال سیاسی اصولگرا و یک چهره اصلاح طلب به آسیب شناسی شرایط موجود، وضعیت آراء خاکستری، لیست‌های دو طیف سیاسی و ...پرداختند.

پیام تسلیت روحانی، جهانگیری و لاریجانی به تولیت آستان قدس رضوی

رئیس جمهوری در پیامی درگذشت همشیره مکرمه حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی را تسلیت گفت و از درگاه ایزدمنان برای آن فقیده سعیده غفران و رضوان الهی مسالت کرد.

سلیمی‌نمین:هوچی‌گری،هم در جریان اصولگرا هست هم اصلاح‌طلب

عباس سلیمی‌نمین می‌گوید: آن چیزی که امروز جامعه را نسبت به عملکردها سرخورده و بی اعتماد کرده سیاست‌ورزی بیمار است. در سیاست ورزی بیمار، افراد و گروه‌ها به جای اینکه خودشان را اثبات کنند، نیروی مقابل را تخریب می‌کنند، هوچی‌گری می‌کنند و تهمت می‌زنند.

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

دستورات مهم روحانی درباره اجرای فاصله‌گذاری هوشمند مقابله با کرونا

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

جهش تولید را در روزهای کرونایی فراموش نکنیم

سال ۹۸ بسیار سخت و با اتفاقات غیرقابل پیش بینی تمام شد. نه بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله قابل پیش بینی بودند و نه بیماری کرونا که ناگهان آمد و گریبان همه را گرفت.

نکات آشپزی | نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند

نکات آشپزی و آشنایی با نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند و ترفندهای خانه داری و نکات مهم آشپزی و ترفندهای مهم اشپزی را در پرشین وی بخوانید

نکات تهیه بستنی | هر آنچه را که باید در مورد نکات تهیه بستنی و خوردن ان بدانید

نکات تهیه بستنی و آشنایی با نکات تهیه بستنی و خواص بستنی و نحوه درست کردن بستنی و چگونه بستنی درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

سرنوشت نامعلوم ۲ خواسته سیاسی روحانی؛ افزایش اختیارات و همه‌پرسی

بارها از اختیاراتی ویژه برای ریاست جمهور حرف زده، اختیاراتی که معتقد است اصل ۱۱۳ قانون اساسی به آن اشاره دارد اما تفسیرها اشتباه است، حتی معتقد به رفراندوم و رجوع به آراء مردمی در آن مسائلی که بن بست ایجاد می شود، است اما هیچکدام از دو خواسته سیاسی روحانی طی ۶ سال گذشته راه به جایی نبرده است.

مطالب مرتبط