خبرگزاری تسنیم |
2 ماه پیش

نواز شریف: اعتبار جهانی پاکستان به بهبود روابط با کشورهای همسایه بستگی دارد تسنیم


نواز شریف: اعتبار جهانی پاکستان به بهبود روابط با کشورهای همسایه بستگی دارد

نخست‌وزیر سابق پاکستان تأکید کرد اعتبار جهانی این کشور به بهبود روابط با کشورهای همسایه از جمله افغانستان، هند و ایران بستگی دارد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ایخبرگزاری تسنیم، «نواز شریف» نخست‌وزیر سابق پاکستان در نشستی در لاهور گفت اعتبار جهانی پاکستان به روابط دوستانه با کشورهایی که این کشور با آن‌ها مرز مشترک دارد، بستگی دارد.

نواز شریف افزود پاکستان نمی‌تواند انتظار داشته باشد در صحنه جهانی جدی گرفته شود، درحالی‌که کشورهای همسایه از آن ناراحت باشند.

به گزارش «اکسپرس تریبون»، نخست‌وزیر پیشین پاکستان در ادامه تصریح کرد بهبود روابط با هند، افغانستان و ایران و تقویت روابط با چین در دستور کار حزبش قرار دارد.

سفیر پاکستان: در توافق با کشورهای همسایه دولت طالبان را به رسمیت خواهیم شناخت
کابل: اجازه استفاده از خاک افغانستان علیه کشورهای همسایه را نمی‌دهیم
پاکستان قصد ندارد همسایه خوبی برای افغانستان باشد

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که روابط افغانستان و پاکستان در این اواخر به شدت پرتنش شده است و مقامات کابل می‌گویند اسلام‌آباد برای تحت فشار قرار دادن آنها برای پذیرش خواسته‌هایشان از اخراج مهاجران به عنوان اهرم فشار استفاده می‌کند.

انتهای پیام/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گروه‌های کمکی بین‌المللی با انتقاد از طرح دولت جو بایدن برای ارسال کمک‌های هوایی به نوار غزه، می‌گویند که چنین اقدامی «ناکارآمد» خواهد بود و انجام اقدامات معنادار مانند اجبار رژیم صهیونیستی برای رفع محاصره این باریکه را به حاشیه خواهد راند.

یک ربع پیش

فرماندار تبریز گفت: تبریزی ها در این دوره از انتخابات مشارکت ۲۸.۳۸ درصدی داشتند که این رقم در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو ۲۹.۱۷ درصد است.

یک ربع پیش

یکی از دادستان‌های محلی بورکینافاسو امروز (یکشنبه) گفت، در جریان حملاتی به روستاهایی در شمال این کشور که اخیرا انجام شده، حدود ۱۷۰ نفر اعدام شدند.

یک ربع پیش

یکی از مقامات ارشد حماس گفت که اگر رژیم صهیونیستی خواسته‌های فلسطین را در مذاکرات جاری بپذیرد، آتش‌بس در غزه ممکن است «طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت» آینده برقرار شود.

12 دقیقه پیش

با استفاده از نقاط کوانتومی، کارایی سلول‌های خورشیدی به بیش از ۱۸ درصد رسید. این دستاورد یک پیشرفت فناورانه در توسعه سلول‌های خورشیدی است که می‌تواند جهشی در مسیر تجاری‌سازی نسل جدیدی از سلول‌های خورشیدی ایجاد کند.

8 دقیقه پیش

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت: ۱۱۵ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که ماهیانه ۱۴۴ میلیارد تومان مستمری به حساب این خانواده‌ها واریز می‌شود.

یک ربع پیش

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و استاندار در پیام مشترکی از حضور حماسی مردم استان در انتخابات یازدهم اسفند قدردانی کردند.

5 دقیقه پیش

طبق اعلام گمرک، گمرک فرودگاه پیام به گمرکات تخصصی ترخیص خودرو اضافه شد.

یک ربع پیش

دانشگاه سانفرانسیسکو قرار است اولین بانک بافت جهان را با نمونه‌های اهدایی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ راه‌اندازی کند. این اقدام به دنبال تحقیقاتی انجام می‌شود که نشان می‌دهد این ویروس می‌تواند همچنان در سراسر بدن باقی بماند و حتی راهکار علت این اختلال ناتوان‌کننده را برملا کند.

یک ربع پیش

بیشتر...