خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

رئیس سیا: ایران تصمیمی برای برنامه هسته ای تسلیحاتی ندارد رضوی

رئیس سیا: ایران تصمیمی برای برنامه هسته‌ای تسلیحاتی ندارد
به گزارشخبرگزاری رضوی، ویلیام بِرنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) شامگاه شنبه در مصاحبه با برنامه «در مقابل ملت» در شبکه خبری «سی‌بی‌اس» به اظهار نظر درباره پاره‌ای از مسائل جهانی مانند جنگ روسیه و اوکراین، روابط پکن با مسکو و برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
برنز در این مصاحبه با تکرار ادعای کمک چین به روسیه در جنگ اوکراین، گفت آمریکا مطمئن است که چین در حال بررسی ابعاد ارائه تجهیزات نظامی مرگبار به روسیه برای کمک به نیروهای آن در عملیات نظامی ویژه است.
وی به «مارگارت برنان» مجری شبکه سی‌بی‌اس توضیح داد که باوجود عدم تصمیم نهایی چین در این‌باره، آمریکا امیدوار است بتواند پکن را از انجام این «قمار بسیار خطرناک و غیرعقلانی» بازدارد.
رئیس سازمان جاسوسی آمریکا ضمن اشاره به کمک جامعه اطلاعاتی این کشور به اوکراین برای هدف قرار دادن اهداف روسی و مقابله با عملیات نظامی ویژه در منطقه دونباس، سران مسکو را به دلیل «داشتن فرضیاتی بسیار اشتباه یکی پس از دیگری» سرزنش کرد.
به نوشته وبگاه سی‌بی‌اس، برنز همچنین در پاسخ به این سوال که آیا سران جمهوری اسلامی ایران تصمیم به پیگیری ساخت سلاح اتمی دارند، اظهار داشت: «تا جایی که ما می‌دانیم، اعتقادی نداریم که سران ایران تصمیمی برای از سرگیری برنامه تسلیحاتی [اتمی] که در پایان سال ۲۰۰۳ تعلیق کرده بودند، گرفته باشند».
وی اما با تکرار ادعای غنی‌سازی ۸۴ درصدی اورانیوم در ایران، افزود: «اما دو پایه‌ی این ابزار (برنامه هسته‌ای)، یعنی غنی‌سازی - که مشخصا بسیار پیشرفت کرده و اگر بخواهند فقط در عرض چند هفته می‌توانند به غنی‌سازی ۹۰ درصدی برسند - و سامانه‌های موشکی که قابلیت حمل سلاح اتمی را دارند نیز بسیار پیشرفت کرده‌اند».
پیش از این، اتحادیه اروپا در بسته دهم تحریم‌های خود علیه روسیه، نام چند نهاد و شرکت ایرانی را به بهانه حمایت نظامی از مسکو در لیست تحریم‌های خود قرار داده بود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

انتشار تصویر تبلیغ عطر گوگوش، خواننده مشهور ایرانی در شبکه‌های اجتماعی موجی از انتقادها را در فضای مجازی برانگیخت تا آنجا که واکنش این هنرمند معروف را به دنبال داشت.

1 روز پیش

کاربران تیک تاک سال گذشته اولین ویدیو از مجموعه ویدیوهای مگی هوسوار (Maggie HusVar) را تماشا کردند.

1 روز پیش

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از قتل یک زن 40 ساله به دست همسرش در شرق تهران خبر داد.

1 روز پیش

خبرگزاری تسنیم به برخی شایعات درباره کشته شدن یک جوان در کرمانشاه با تیراندازی ماموران نیروی انتظامی واکنش نشان داد.

1 روز پیش

ویدئویی از برگزاری برنامه نوروزی شهرداری تهران در برج میلاد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

1 روز پیش

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول گروه صنعتی ایران‌خودرو ضمن تاکید بر ادامه تولید خودرو پارس اعلام کرد: دو محصول پارس و آریسان۲ موفق شدند آزمون ایمنی عابر پیاده را با موفقیت پشت سر بگذارند.

1 روز پیش

بسیاری از ستاره های هالیوود برای دستیابی به شهرت و موفقیت از لذت های زندگی خانوادگی دست می‌کشند.

1 روز پیش

مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی مبلغی معادل یک ماه مستمری در قالب عیدی پرداخت می‌شد، اظهارات سخنگوی شبکه ملی تشکل‌های مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت حاکی از آن است که هنوز عیدی مددجویان پرداخت نشده است.

1 روز پیش

خبرگزاری فارس با انتشار تصاویری از جشن و پایکوبی برخی مسافران نوروزی در قالب تور گردشگری از بازداشت عوامل هنجارشکنی در منطقه شهیون دریاچه سد دز در دزفول خبر داد.

1 روز پیش

بیشتر...