خبر 24 |
2 سال پیش

تقابل سنتی دیدنی چشم بادامی ها بلندقامتان در جیانگمین خبر24

تقابل سنتی و دیدنی چشم بادامی‌ها و بلندقامتان در جیانگمین
به گزارشخبر24، تیم ملی والیبال کشورمان امروز در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران به مصاف تیم ملی کرده جنوبی می‌رود، شاگردان کولاکوویچ برای رسیدن به المپیک باید حتما برنده بازی امروز باشند تا به فینال برسند و پس از آن جواز حضور در مسابقات المپیک را کسب کنند.

سرو قامتان ایرانی تا به اینجای کار نمایش خوب و قابل قبولی در این رقابت‌ها داشته اند و در هر ۳ دیدار گذشته شان برابر چین تایپه، قزاقستان و چین موفق شده اند با نتایج مشابه ۳ - ۰ برنده باز باشند و نمایش خوبی هم داشته باشند، این در حالی است که حریفشان یعنی کره جنوبی به زحمت توانست از گروهش بالا بیاید، آن‌ها مقابل استرالیا با نتیجه ۳ -۲ شکست خوردند و در ادامه برابر چین و قطر هم با نتایج ۳ - ۰ و ۳- ۲ برنده شدند تا به عنوان تیم دوم گروهشان به نیمه نهایی برسند. مصاف تیم‌های ملی والیبال ایران و کره جنوبی به عنوان ۲ تیم خوب آسیا همیشه جذاب بوده است، البته تیم ملی کشورمان سال‌ها است که بالاتر از آسیاست و حریفان نتوانسته اند کار آن را با مشکل مواجه کنند.

چشم بادامی‌ها سابقه زیادی در المپیک دارند و تاکنون ۸ مرتبه جواز حضور ادر این رقابت‌ها را کسب کرده اند، البته آن‌ها ۲۰ سال است که نتوانسته اند جواز حضور در المپیک را بگیرند و در همان آخرین حضورشان که در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی استرالیا هم به عنوان نهمی رسیدند.

تیم ملی والیبال ایران - کره جنوبی / تقابل سنتی و دیدنی چشم بادامی‌ها و بلندقامتان در جیانگمین

بهترین عنوان کره ای‌ها در این رقابت‌ها، عنوان پنجمی سال ۱۹۸۴ است که موفق شدند در جایگاه پنجم بایستند، البته آن‌ها افتخارات زیاد دیگری هم دارند که می‌توان از جمله آن‌ها به ۹ حضور در مسابقات قهرمانی جهان، ۸ حضور در مسابقات جام جهانی و کسب عنوان پنجمی در یک دوره آن، ۲ دوره حضور در جام قهرمانان و کسب عنوان چهارمی در سال ۲۰۰۱، ۲۰ حضور در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال، ۴ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۱۰ مدال برنز رقابت‌های قهرمانی آسیا و همچنین ۳ مدال طلا، ۷ مدال نقره و ۴ مدال برنز بازی‌های آسیایی اشاره کرد.

تیم ملی والیبال کره جنوبی در مجموع افتخارات بیشتری نسبت به تیم ملی کشورمان دارد و به طور مثال در یک مقایسه ساده می‌توان دید که ما تنها یک دوره به المپیک رفته ایم، این در حالی است که چشم بادامی‌ها ۸ مرتبه جواز حضور در آن را کسب کرده اند. با این حال این روز‌ها ۲ تیم وضعیت حتی نزدیکی هم ندارند و تیم ملی والیبال کشورمان با اقتدار بالاتر از کره جنوبی است و در عرصه‌های بین المللی می‌درخشد.

خوشبختانه کولاکوویچ برای بازی امروز مصدومی هم ندارند وبازیکنان هم طراوت و شادابی خوبی دارند که می‌تواند در نتیجه انتهای بازی بسیار موثر باشد، تیم ملی کشورمان در آخرین مصافی که با کره جنوبی داشت موق شد در تهران و در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیا با نتیجه ۳ -۱ برابر این تیم برنده باشد.

تیم ملی والیبال ایران - کره جنوبی / تقابل سنتی و دیدنی چشم بادامی‌ها و بلندقامتان در جیانگمین

چشم بادامی‌ها در طول سال‌های مختلف هم بازی‌های زیادی با تیم ملی کشورمان داشته اند که نتایج آن به شرح زیر است:

نتایج مسابقات تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی در سال‌های گذشته:

انتخابی المپیک ۱۹۶۴، ایران صفر – کره جنوبی ۳
بازی‌های آسیایی ۱۹۶۶، ایران ۱ – کره جنوبی ۳
بازی‌های آسیایی ۱۹۷۰، ایران صفر – کره جنوبی ۳
بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴، ایران صفر – کره جنوبی ۳
قهرمانی آسیا ۱۹۷۹، ایران صفر – کره جنوبی ۳
قهرمانی آسیا ۱۹۸۹، ایران صفر – کره جنوبی ۳
قهرمانی آسیا ۱۹۹۱، ایران صفر – کره جنوبی ۳
جام جهانی ۱۹۹۱، ایران صفر – کره جنوبی ۳
بازی‌های آسیایی ۱۹۹۴، ایران صفر – کره جنوبی ۳
قهرمانی آسیا ۱۹۹۵، ایران صفر – کره جنوبی ۳
قهرمانی آسیا ۱۹۹۷، ایران صفر – کره جنوبی ۳
قهرمانی آسیا ۱۹۹۹، ایران صفر – کره جنوبی ۳
بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲، ایران صفر – کره جنوبی ۳
بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲، ایران صفر – کره جنوبی ۳
قهرمانی آسیا ۲۰۰۳، ایران صفر – کره جنوبی ۳
انتخابی المپیک ۲۰۰۴، ایران ۳ – کره جنوبی صفر
قهرمانی آسیا ۲۰۰۵، ایران ۱ – کره جنوبی ۳
بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶، ایران ۱ – کره جنوبی ۳
قهرمانی آسیا ۲۰۰۷، ایران صفر – کره جنوبی ۳
انتخابی المپیک ۲۰۰۸، ایران ۱ – کره جنوبی ۳
جام کنفدراسیون آسیا ۲۰۰۸، ایران ۱ – کره جنوبی ۳
جام کنفدراسیون آسیا ۲۰۰۸، ایران ۳ – کره جنوبی ۲
انتخابی قهرمانی جهان ۲۰۱۰، ایران ۳ – کره جنوبی ۲
قهرمانی آسیا ۲۰۰۹، ایران ۳ – کره جنوبی ۲
قهرمانی آسیا ۲۰۱۱، ایران ۳ – کره جنوبی ۱
انتخابی المپیک ۲۰۱۲، ایران ۳ – کره جنوبی صفر
قهرمانی آسیا ۲۰۱۳، ایران ۳ – کره جنوبی ۱
قهرمانی آسیا ۲۰۱۳، ایران ۳ – کره جنوبی صفر
بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴، ایران ۳ – کره جنوبی ۱
قهرمانی آسیا ۲۰۱۵، ایران ۱ – کره جنوبی ۳
جام کنفدراسیون آسیا ۲۰۱۶، ایران ۳ – کره جنوبی صفر
انتخابی قهرمانی جهان ۲۰۱۸، ایران ۳ – کره جنوبی صفر
قهرمانی آسیا ۲۰۱۹، ایران ۳ - کره جنوبی ۱منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شایعات می‌گویند که کنسول پلی استیشن 5 پرو اواخر سال ۲۰۲۴ راهی بازار می‌شود. هنوز اطلاعات بیشتری درباره این کنسول بازی منتشر نشده است.

۱ هفته پیش

سامسونگ رسما از گوشی F14 رونمایی کرد. این گوشی باتری ۶۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی دارد و از دوربین اصلی با حسگر ۵۰ مگاپیکسلی استفاده می‌کند.

4 روز پیش

ردمی A2 و ردمی A2+ معرفی شدند. این گوشی‌های ارزان قیمت از مشخصات نسبتا خوبی برخوردارند و در رنگ‌بندی‌های مختلف عرضه می‌شوند.

4 روز پیش

امروز اولین رندرهای پیکسل 8 پرو فاش شد. رندرهایی CAD این گوشی نشان می‌دهند که پیکسل 8 پرو همچنان از همان زبان طراحی خاص گوگل استفاده می‌کند. این گوشی در حالی که شباهتی به پیکسل ۷ پرو دارد، از ویژگی‌های جدیدی هم در طراحی بهره می‌برد. در رندرهای پیکسل 8 پرو مشخص شده که این […]

۲ هفته پیش

سامسونگ مدلی مخصوص کسب و کارها و شرکت‌ها از S23 و S23 Ultra منتشر شده که Enterprise Edition نام دارد. گلکسی S23 و S23 Ultra نسخه Enterprise Edition از نظر سخت‌افزاری شبیه به نسخه‌های معولی S23 و S23 Ultra می‌مانند و تنها یکسری ویژگی‌های نرم‌افزاری مخصوص کسب و کارها به همرها دارند. البته باید بگوییم […]

۲ هفته پیش

پس از فاش شدن اطلاعات مختلف، بالاخره دو گوشی A54 و A34 سامسونگ رسما معرفی شدند. این گوشی‌های میان‌رده سامسونگ که طرفداران زیادی هم دارند، ویژگی‌های جذابی را پیش روی کاربران قرار می‌دهند. گوشی A54 سامسونگ از صفحه نمایش ۶٫۴ اینچی Super AMOLED با وضوح تصویر Full HD و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز بر ثانیه […]

۲ هفته پیش

شرکت کوالکام از تراشه اسنپ دراگون 7+ نسل ۲ رونمایی کرد. این تراشه عملکرد بسیار بهتری در مقایسه با نسل قبلی دارد.

۱ هفته پیش

انتظار می‌رود که گلکسی واچ ۶ در کنار نسل جدید گوشی‌های تاشدنی سامسونگ راهی بازار شود. اتفاقی که احتمالا در مرداد ماه رخ می‌دهد. در حالی که هنوز چند ماه تا معرفی این محصول باقی مانده، شایعات به ویژگی‌های جدید این ساعت هوشمند اشاره می‌کنند. به نظر می‌رسد که امسال شاهد ۴ مدل گلکسی واچ […]

۱ هفته پیش

بازی Modern Warfare 2 هفته آینده منتشر خواهد شد اما پیش از آن نتایج بنچمارک این بازی با کارت گرافیک RTX 4090 منتشر شده است.

۲ هفته پیش

بیشتر...