تیتر برتر |
۳ هفته پیش

کدام استانها در وضعیت حاد کرونا قرار دارند اسامی 12 استان سایت تیتربرتر TitreBartar com

تشریح آخرین وضعیت کرونا در نیمه دوم فروردین 1400

به گزارشتیتربرتر؛ موج جدیدشیوع کرونابه گفته کارشناسان با دربرگیری و مرگ و میر بیشتری طی هفه اخیر در ایران شکل گرفته از همین رو از امروز (شنبه) محدودیت‌های کرونایی ۱۰ روزه بر اساسرنگ‌بندیشهرها اعمال می‌شود و بدین ترتیب در شهرهای با وضعیتقرمز کرونافقط مشاغل گروه یک می‌توانند فعالیت کنند و کارکنان اداره‌ها و سازمان‌ها باید با ۵۰ درصد نیرو فعال باشند.

از ابتدای شیوع کرونا در کشور (اسفند ۹۸) تا کنون دو میلیون و ۲۹ هزار و ۴۱۲ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده ۶۴ هزار و ۳۹ هموظن جان خود را از دست داده اند.

آخرین وضعیت موج چهارم کرونا در کشور

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در نشست خبری امروز 21 فروردین گفت: همه استان‌ها باموج سنگین ابتلامواجه هستند و اکثر بیمارستان‌ها شلوغ شده است. از طرفی استان‌هایی هم داشتیم که تازه از موج قبلی رهایی پیدا کرده بودند و وارد موج جدید شدند.

وی ادامه داد: قبل از تحویل سال و از نیمه اسفندخرید‌های شب عید،دورهمی‌هاودید و بازدید‌هاسبب شد، اُفت در شاخص رعایت شیوه نامه‌ها صورت بگیرد و به زیر ۶۰ درصد سقوط کرد، از طرف دیگر در تعطیلات نوروز دورهمی ها، عید دیدنی‌ها و مهمانی‌ها همچنین تعدد مراسم پر تراکم در عزاداری‌ها و عروسی‌ها عامل دیگری بود که باعث شد این موج شکل بگیرد.

درگیری شدید 12 استان با موج چهارم کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکیدبر اینکه  وجود ویروس جهش یافته انگلیسی که الان سوش قالب در کشور ما است و مدلی که الان استان‌ها دارند درگیر می‌شوند، گفت: در ۱۲ استاناردبیل،بوشهر،خراسانشمالی و جنوبی،زنجان، اذربایجانغربی و شرقیفارس ، کرمان،لرستان،همدان،مرکزیوقماستان‌هایی هستند که شیب بسیار تند است و باید به شدت مراقبت کرد.

وی افزود: استانهایی هم داریم که تازه از موج قبلی گذشته بود و دارند موج جدیدی را تجربه می کنند.گیلان،مازندرانوخوزستانو سایر شهرستانهای دیگر در این استان هم درگیر هستند. استانهاییزد،کهکیلویه و بویر احمد،گلستانوسیستان و بلوچستانوهرمزگاندر ابتدای موج هستند و شاید بشود با رعایت شیوه نامه ها کنترل کرد.

وضعیت شهرها از نظر رنگ بندی کرونایی

وی گفت: در مجموع257شهرقرمز،129شهرنارنجیو51شهرزردداریم و تنها 11 شهر ابی باقی مانده است.رعایت شیوه نامه ها به حدود 56 درصد رسیده است که عدد بسیار پایینی است. از امروز به مدت 10 روزطرح مدیریت هوشمند محدودیت هااجرا می شود. در شهرهای قرمز به جز مشاغل گروه 1 بقیه تعطیل هستند در نارنجی تنها 1 و 2 می توانند فعالیت کنند در زرد هم تنها 1 و 2 و 3 می توانند فعالیت کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون پرهیز از حضور در جمع ضروری است مکان های سربسته رستوران ها بسیار مهم است. اگر فردی در یک خانواده درگیر شود افراد دیگر را هم درگیر می کند.امیدوارم با رعایت دقیق شیوه نامه ها از خسارات و مبتلایان کم کنیم. ما در آبان و اذر این تجربه را داشتیم. در سایر کشور ها هم این موضوع است و موج جدید دارد دیگر کشور ها را نیز درگیر می کند.

عامل شیوع موج کرونا از نظر رئیس جمهور

حسن روحانی رییس‌جمهوری امروز شنبه‌ در شصت و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: در زمینه مساله کرونا متاسفانه سه خیز و موج را پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: از ماه اسفند تمام تلاش‌های ما بر این بود که واردموج چهارمنشویم اما متاسفانه وارد موج چهارم شدیم. این موج چهارم عوامل متعددی دارد.

روحانی با اشاره به عوامل شیوع موج چهارم کرونا گفت: متاسفانه برغم همه تلاش ها امروز وارد موج چهارم کرونا در کشور شده ایم و مهمترین عامل ایجاد این وضعیت ورودویروس انگلیسیاز کشور عراق از طریقمرزهای خوزستان و ایلامبه کشور بوده است.

وی افزود:عامل دوم، تردد و تجمع فراوان در شب عید است.عامل سوم، مراسم عید نوروز است.عامل چهارم، عروسی‌هایی بود که در ماه رجب و شعبان برگزار شد.عامل پنجم، سفرها بدون رعایت پروتکل‌ها بود.

گردآورنده: الهام خلیلی خو#‌جامعه #‌خبری منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اعلام نتایج چهارمین دور مذاکرات وین در 17 اردیبهشت 1400,در چهارمین دور از رایزنی ها برای احیای برجام در وین چه گذشت؟,گزارشی از چهارمین دور مذاکرات برجام در وین,,واکنش‌ها به برگزاری چهارمین مذاکرات وین در 17 اردیبهشت 1400,واکنش بایدن به نتایج چهارمین دور مذاکرات وین,برگزاری دور پنجم مذاکرات برجام در وین,,,

2 ساعت پیش

چرا روزی را به نام قدس گرامی میداریم,

15 ساعت پیش

سامانه دوم راه اندازی نشود 4300 لیتر در ثانیه کمبود آب شرب خواهیم داشت

17 ساعت پیش

پیش بینی سهام عدالت در خرداد 1400,ارزش سهام عدالت در 15 اردیبهشت 1400,سود دوم سهام عدالت چه زمانی پرداخت می شود,جزئیات سهام جدید برای سهام داران عدالت, شرکت سرمایه‌گذاری امید ایرانیان چیست

17 ساعت پیش

آشنایی با خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,مشخصات خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,امکانات خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,سرعت خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,طراحی خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,کابین خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,

17 ساعت پیش

رهبر معظم انقلاب اسلامی در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس با اشاره به تغییر جدی موازنه قوا به نفع دنیای اسلام و جبهه مقاومت، و در مقابل، افول آشکار قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی، عادی‌سازی روابط با چند دولت ضعیف را مانع حرکت رو به زوال رژیم اشغالگر ندانستند و با تأکید بر اجرای مطالبه منطقیِ همه‌پرسی از همه ساکنان اصلی فلسطین برای تعیین نظام سیاسی این کشور، خطاب به مجاهدان فلسطینی گفتند: مبارزه مشروع و اخلاقی خود با رژیم غاصب را به قدری ادامه دهید که ناچار به قبول این مطالبه مترقی شود.

20 ساعت پیش

جدیدترین نرخ تورم در سال 1400,نرخ تورم در سال 1400,تورم در اولین فصل بهار 1400,رشد پول موتور افزایش تورم,انحراف از هدف تورمی,خطر سرکوب نرخ سود

دیروز

قیمت دلار تا خرداد 1400 چقدر کاهش پیدا می کند,پیش بینی قیمت دلار در خرداد 1400,بررسی قیمت دلار تا انتخابات 1400,نرخ جدید قیمت دلار در 16 اردیبهشت 1400,حباب قیمت دلار چقدر است,بازارساز و ماموریت آرام‌سازی,بررسی قیمت دلار در اردیبهشت 1400,اولین تاثیر مذاکرات وین بر قیمت دلار,ضرر مالداران دلار چقدر است,حضور فروشندگان عادی در بازار

دیروز

جزئیات تصویب حق مسکن 450 هزارتومانی کارگران در سال 1400,افزایش حقوق کارگران در سال 1400,ماجرای تصویب حق مسکن 450 هزارتومانی کارگران,افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰ به چه میزان است,مسئولیت بررسی افزایش حقوق کارگران با چه کسی است

دیروز

 دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، از بررسی موضوع "تامین مالی از محل اوراق اجاره مبتنی بر سهام " در جلسه اخیر این کمیته تخصصی خبر داد .

دیروز

معاملات بورس تهران در هفته منتهی به ۱۵ اردیبهشت ماه با افت ۲.۹ درصدی شاخص کل سپری شد. نماگر سهام در پایان هفته در محدوده یک میلیون و ۱۷۲ هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم‌وزن نیز که در تمامی روزهای هفته منفی بود، در مجموع هفته افت ۱.۰۳ درصدی را ثبت کرد.

دیروز

به‌گفته دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی، در حالی که تولید محصولات پتروشیمی در سال ۹۹ رشدی ۱۰ درصدی داشته، صادرات این محصولات افزایشی۱۳ درصدی را به ثبت رسانده است.

دیروز

در هفته‌ای که گذشت شاهد رویدادها و اظهارنظرهای مختلفی در حوزه بورس کالای ایران بودیم که مهم‌ترین موضوع به عرضه‌های سنگ آهن، پذیرش و عرضه موفق کنسانتره سنگ آهن چادرملو و جذابیت طرح‌های عرضه مسکن در بورس کالا اختصاص داشت.

دیروز

تصمیم جدید رئیسی برای انتخابات 1400,آیا رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شود,آخرین واکنش رئیسی به شرکت در انتخابات 1400,آخرین اخبار دباره انتخابات ریاست جمهوری 1400

دیروز

سوپرایز جدید دوج کوین برای بازار ارزهای دیجیتال در سال 2021,پیش بینی جدید دوج کوین,زمان پایان روند صعودی دوج کوین نسبت به بیت کوین,تصمیم جدید ایلان ماسک برا دوج کوین

دیروز

بیشتر...