کشته شدن نیروی پلیس در حمله جدایی طلبان در نیجریه all tv logo

کشته شدن ۵ نیروی پلیس در حمله جدایی طلبان در نیجریه
بین‌المللبین‌الملل

کشور‌های آفریقای مرکزی و غربی به دلیل فقدان حکومت مرکزی قدرتمند که بتواند امنیت داخلی را تامین کند گرفتار فعالیت شبه نظامیان و گروه‌های تروریستی متعددی هستند که گاه و بی گاه اقدام به حمله به مواضع نیرو‌های دولتی و مردم می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی پلیس نیجریه امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد در حمله افراد مسلح به نیرو‌های پلیس در جنوب شرقی نیجریه و در ایالت ایمو دستکم ۵ پلیس کشته شدند.

در بیانیه منتشر شده در این باره آمده است: گروه‌های مسلح اقدام به حمله به پایگاه پلیس و ساختمان‌های دولتی در جنوب شرقی نیجریه کردند. این حمله احتمالا از سوی شبه نظامیان جدایی طلب "بیافرا" انجام شده است.

مقامات محلی با تایید حمله انجام شده می‌گویند به دلیل آنکه اکنون تحقیقات در این زمینه در حال انجام است نمی‌توانیم جزئیات بیشتری از این حادثه را منتشر کنیم.

گروه‌های جدایی طلب در بیافرا سال هاست که فعال هستند. تنها در سال ۱۹۶۷ و جنگ‌هایی که درپی تلاش این گروه برای استقلال این منطقه انجام شد و ۳ سال به طول انجامید بیش از یک میلیون نفر به دلایل مختلف از جمله گرسنگی جان خود را از دست دادند.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللبین‌الملل#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: زن در جامعه ایران نقطه قوت فرهنگ ایران و اسلام است و جهان در تلاطم نافهمی جایگاه انسان است.

یک ربع پیش

در پی متهم شدن روسیه به نقض حریم هوایی سوئد، سفیر این کشور به وزارت خارجه سوئد فراخوانده شد.

یک ربع پیش

نماینده مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که در پرونده فساد با تمام افراد متخلف برخورد خواهد شد.

یک ربع پیش

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: بهتر است کینه و دشمنی را کنار بگذارند و مهمترین چیز فوتسال باشد.

یک ربع پیش

مدیرکل محیط زیست مازندران، گفت: 20 متخلف شکار و صید در مازندران دستگیر شدند.

یک ربع پیش

اولین مناظره تلویزیون شب گذشته روی آنتن رفت فارغ از بحث‌های سیاسی و تحلیل سؤالات اقتصادی کارشناسان و پاسخ نامزدها، چند نکته درباره عملکرد صداوسیما وجود داشت که شاید از مهمترین آن‌ها بتوان به کثرت پرسش‌های کارشناسان و میزانسن نامناسب اشاره کرد.

یک ربع پیش

علیرضا زاکانی، کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز به تبریز رفت؛ وی پس از ورود به تبریز، به گلزار شهدای وادی رحمت تبریز و مزار امام‌ جمعه شهید، آیت‌الله آل هاشم رفت.

4 دقیقه پیش

عضو حزب اعتدال و توسعه گفت: تجربه انتخابات مجلس، تجربه خوبی برای ما نبود. در انتخابات مجلس بسیاری از حوزه‌هایی که رای‌گیری به صورت الکترونیکی برگزار می‌شد، یک پاشنه آشیل و نقطه‌ضعف برای انتخابات بود.

یک ربع پیش

مدیرکل راهداری البرز، گفت: تردد وسایل نقلیه از کرج و آزادراه تهران - شمال به سمت استان مازندران ممنوع شد.

یک ربع پیش

بیشتر...