خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

کاندیداهای اصلاح طلب شهر کرج رد صلاحیت شده اند ایسنا

کاندیداهای اصلاح‌طلب شهر کرج رد صلاحیت شده‌اند

ایسنا/البرزعضو شورای مرکزی حزب جوانان ایران اسلامی و دبیر این حزب اصلاح طلب در استان البرز با اشاره به رد صلاحیت داوطلبان اصلاح‌طلب انتخابات شورای شهر کرج گفت: منصفانه نیست که بهترین نیروهای سیاسی و دلسوز نظام را با انگ و ادعای غیر منطقی و سیاسی مثل عدم التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه و عضویت در احزاب و سازمان های منحله و ...از حقوق شهروندی و اجتماعی خود محروم کنند.

آرمین شریفی راد در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد از رد صلاحیت کاندیداهای منتسب به جریان اصلاح‌طلب گفت: متاسفانه کاندیداهای شناخته شده و منتسب به جریان اصلاحات در استان البرز و شهر کرج که برای حضور در ششمین دوره انتخابات شورای شهر وارد عرصه رقابت شده بودند توسط هیئت‌های اجرایی و نظارت رد صلاحیت شده‌اند.

وی افزود: جریان اصلاحات بر اساس رسالت و وظیفه ذاتی خود همواره در تلاش بوده تا با حضور موثر در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی راهگشای مشکلات کشور شده و در راستای احقاق حقوق شهروندان گام‌های موثری بردارد که قطعاً رد صلاحیت‌های این دوره مانع از اجرای موفق رسالت آنها خواهد شد.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان در ادامه رد صلاحیت‌های سیاسی را زنگ خطری برای مشارکت عمومی مردم دانست و گفت: اصلاح طلبان در ادوار مختلف نشان داده‌اند که از پایگاه رأی بالایی در بدنه اجتماع برخوردارند و عدم حضور جدی آنها در عرصه‌های مختلف انتخاباتی موجب ریزش چشمگیر آرای مردمی شده است.

وی افزود: انتظار ما از مراجع رسیدگی کننده به اعتراض کاندیداهای رد صلاحیت شده این است که همچنان مانع حضور جدی کاندیداهایی شوند که بر اساس مستندات قانونی قصد سوء استفاده از موقعیت خود را در شورای شهر دارند و در مقابل با نگاهی غیر سیاسی و همدلی بیشتر افراد متخصص و پاکدستی که صرفاً با نیت خدمت به مردم  وارد عرصه انتخابات شده‌اند را تایید صلاحیت کنند تا موجب ایجاد شور و نشاط بیشتر در میان فعالان سیاسی و مردم شوند.

دبیر حزب جوانان ایران اسلامی در البرز ضمن اشاره به چرایی رد صلاحیت کاندیداهای پاکدست و متعهد منتسب به جریان اصلاحات گفت: منصفانه نیست که بهترین نیروهای سیاسی و دلسوز نظام را با انگ و ادعای غیر منطقی و سیاسی مثل عدم التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه و عضویت در احزاب و سازمان های منحله و ...از حقوق شهروندی و اجتماعی خود محروم کنند و مصالح عمومی را وجه المصالحه ی منافع جناحی کنند.

وی تاکید کرد: چنانچه بازنگری جدی و بی طرفانه در رابطه با رد صلاحیت شدگان صورت نپذیرد همانند انتخابات مجلس یازدهم از معرفی کاندیدای غیر اصلاح طلب جهت حضور در انتخابات شورای شهر خودداری خواهیم کرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ستاره استقلال هدف نقل و انتقالاتی باشگاه الغرافه قرار گرفته است و شاید همکاری مجددی با استراماچونی پیش روی وی قرار گیرد.

14 دقیقه پیش

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: به دلیل شرایط کرونایی، اکثر امتحانات دانش‌آموزان غیرحضوری خواهد بود و تنها امتحان 29 هزار دانش‌آموز اردبیلی حضوری برگزار می‌شود.

2 ساعت پیش

مدرس دانشگاه های اردبیل گفت: اگر تغییرات و تحولاتی در سیاست های داخلی و خارجی صورت بگیرد مشارکت مردم در انتخابات ۲۸ خرداد افزایش پیدا می کند.

2 ساعت پیش

مسئول مناسب‌سازی سازمان بهزیستی استان تهران با اشاره به سامانه معبر که برای طرح مشکلات معلولان در راستای مناسب‌سازی معابر، اماکن عمومی و محیط‌های شهری و ساختمان‌های اداری راه‌اندازی شده می‌گوید: بیشترین پیامک‌های دریافت شده از سوی مردم مربوط به مشکلات محیط‌های شهری مانند پل‌ها، رمپ و هم‌سطح‌سازی خیابان‌ها بوده است.

3 ساعت پیش

حفظ آرامش، خبر کردن آمبولانس و خوردن آسپرین در هنگام وقوع حمله قلبی می تواند تا حدود زیادی به شما کمک کند تا از حمله قلبی نجات پیدا کنید.

3 ساعت پیش

لیمو (از مرکبات) محصولی معجزه‌آسا برای کشتن سلول‌های سرطان است ؛ که ۱۰۰۰۰ بار قوی‌تر از شیمی درمانی است.

3 ساعت پیش

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور از تشکیل دو کمیته برای بررسی مشکلات رزیدنت ها و بررسی خودکشی های اخیر، خبر داد و گفت: دستیاران شیفت بندی های سنگینی دارند؛ رزیدنت‌هایی داشتیم که در طول شیفت بیهوش شدند و زیر سرم نجاتشان دادند.

3 ساعت پیش

عضو تیم تخصصی مشاوره ازدواج و زوج انجمن ازدواج و خانواده کشور از خانواده‌های امروزی به عنوان "میکرو خانواده" یاد کرد و گفت: در خانواده‌های امروزی افراد دچار انقطاع خانوادگی شده‌اند و بیشتر تمایل دارند بر لذت‌ها و دوستان خود تمرکز کنند و با آنها وقت بگذرانند. خانواده نظیر هر پدیده دیگری در حال عبور از مرحله گذار است و می‌توان گفت در حال تجربه یک فروپاشی جدی در قالب طلاق، زندگی مجردی، ازدواج سفید، مهاجرت‌های تک ساحتی و… است و اینگونه شکل جدیدی از خانواده ارائه می‌شود.

4 ساعت پیش

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تبعاتی که سفرهای نوروزی برای شرایط کرونایی کشور داشت تاکید کرد: در تعطیلات پیش رو عید فطر از هرگونه سفر رفتن و تردد غیرضروری پرهیز کنیم.

4 ساعت پیش

شاخص دلار در آستانه ورود به ۹۱ واحد قرار گرفت.

4 ساعت پیش

نوع جرم گوش در افراد بسته به ساختار ژنتیکی آن‌ها متفاوت است. جرم گوش در آسیایی‌ها و غیر آسیایی‌ها نیز متفاوت است.

4 ساعت پیش

لوکیشن های تکراری در یاور احضار : خانه آصف مائده یکی بود

4 ساعت پیش

شاخه‌های نظامی جنبش جهاد اسلامی و حماس در پاسخ به حملات جنایتکارانه دشمن صهیونیستی به شمال نوار غزه، ده‌ها موشک و راکت به سمت تل آویو و عسقلان و دیگر شهرهای اشغالی شلیک کردند.

4 ساعت پیش

شاخه‌های نظامی جنبش جهاد اسلامی و حماس در پاسخ به حملات جنایتکارانه دشمن صهیونیستی به شمال نوار غزه، ده‌ها موشک و راکت به سمت تل آویو و عسقلان و دیگر شهرهای اشغالی شلیک کردند.

4 ساعت پیش

وزنه بردار دسته ۹۶ کیلوگرم ایران با از دست دادن امتیاز مسابقه گزینشی المپیک کلمبیا، سهمیه المپیک توکیو را نیز از دست داد.

4 ساعت پیش

بیشتر...