خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

تمایل هند به سرمایه گذاری در بخش انرژی آب افغانستان تسنیم


تمایل هند به سرمایه‌گذاری در بخش انرژی و آب افغانستان

وزارت انرژی و آب هیئت حاکمه افغانستان از تمایل سرمایه گذاران هندی در بخش پروژه‌های آبی در این کشور خبر داد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ایخبرگزاری تسنیم، «مطیع‌الله عابد»، سخنگوی وزارت انرژی و آب حکومت طالبان با اشاره به دیدار معاون این وزارتخانه به هیئت هندی اعلام کرد که برخی از سرمایه گذاران کشور اطمینان داده‌اند که در بخش آب به ویژه در اجرای پروژه‌های آبی در افغانستان سرمایه گذاری کنند.

وی افزود: «در این دیدار سرمایه‌گذاران هندی درباره سرمایه‌گذاری در بخش منابع آبی علاقه‌مندی نشان داده‌اند و از سوی وزارت انرژی و آب افغانستان نیز از آن استقبال شده است».

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان نیز پیش‌تر گفته بود: «افغانستان زمینه‌های خوب سرمایه‌گذاری را دارد. سرمایه گذاران هم بدون هیچ استثنائی می‌توانند در اینجا سرمایه‌گذاری کنند و نیز قوانین آسانی برای سرمایه‌گذاری در افغانستان وضع شده است. امنیت نیز تأمین است بنابراین سرمایه‌گذاران هراسی نداشته باشند».

برخی از کارشناسان امور آب در افغانستان معتقدند در مسیر اجرای پروژه‌های حوزه مدیریت آب و تولید انرژی، همکاری شرکت‌های خارجی با شرکت‌های داخلی ضروری است.

حضور کاردار هند در نشست کابل/ دهلی در مسیر ارتقای روابط با طالبان
روابط افغانستان و هند گرم می‌شود؟
استقبال دولت موقت طالبان از بازگشت دیپلمات‌های هندی به افغانستان

«نجیب الله سدید» کارشناس مسائل افغانستان به طلوع نیوز گفته است: ابتدا قوانین سرمایه‌گذاری را برای سرمایه گذاران خارجی آسان‌تر و جذاب‌تر کنیم و نکته دوم اینکه کشور ما باید ثبات سیاسی داشته باشد، زیرا ثبات سیاسی باعث می‌شود سرمایه‌گذاران خارجی احساس رضایت و اطمینان کنند و سرمایه گذاران آینده باشند.

پیش از این نیز وزارت انرژی و آب حکومت افغانستان از ایجاد یک کمیته با هدف جلب و جذب سرمایه در بخش‌های آب و انرژی خبر داده بود.

انتهای پیام/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مهدی ترابی در مورد محرومیت علیرضا بیرانوند در دیدار بعد مقابل ذوب‌آهن گفت: یک دروازه‌بان جوان خیلی خوب داریم که شما او را ندیده‌اید. قطعا می‌تواند در آن بازی به ما کند و مطمئن باشید از عملکردش شگفت‌زده می‌شوید.  

یک ربع پیش

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اطلاعات پلیس تهران از شناسایی و دستگیری ۲ نفر از اراذل و اوباش که اقدام به رعب و وحشت با سلاح سرد در غرب تهران کرده بودند، خبر داد.

یک ربع پیش

امروز همزمان با سفر استاندار کردستان به شهرستان دهگلان، ۴۲ واحد مسکن ملی و ۲ طرح عمرانی و خدماتی بهره برداری شد.

یک ربع پیش

سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌کند قندهای آزاد را به کمتر از 10 درصد از مصرف انرژی روزانه کاهش دهید، اما بین قند طبیعی که در عسل، شربت، و آب میوه موجود است، با آنهایی که توسط منابع دیگر تولید می‌شود، تفاوتی نمی‌گذارد.

یک ربع پیش

شجاع خلیل‌زاده مدافع تیم فوتبال تراکتور در میکسدزون خبری پس از باز با پرسپولیس با یکی از خبرنگاران درگیری لفظی پیدا کرد.

یک ربع پیش

بر اساس اعلام مرکز آمار شاخص قیمت مصرف کننده در بهمن ماه نسبت به ماه قبل ۱.۴درصد رشد کرد.

نیم ساعت پیش

فرمانده سپاه چابهار گفت: حضور مردم در پای صندوق‌های رای یعنی پشتیبانی از نظام و کشور است و وقتی مردم در رأی‌گیری حضور دارند؛ یعنی به این نظام اعتقاد داشته و پشتیبان کشورشان هستند برای همین حضور مردم باعث ایجاد قدرت و توسعه کشور می‌شود.

یک ربع پیش

کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) مصوبه کابینه این رژیم درباره مخالفت با تشکیل کشور فلسطین به‌صورت یکجانبه را با اکثریت آرا تصویب کرد.

یک ربع پیش

استاندار کرمانشاه با یادآوری رویکرد اقتصاد گردشگری دولت گفت : منطقه اورامانات با داشتن ویژگی‌های منحصر بفرد می‌تواند به قطب گردشگری مهم استان تبدیل شود و تمرکز مدیریت استان به پاوه و دیگر مناطق اورامی از سال آینده بیشتر می‌شود.

یک ربع پیش

بیشتر...