سلامت نیوز |
۱ هفته پیش

چگونه می توان از خواص سیر برای فشار خون سرماخوردگی بهره مند شد سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزیاتو، خواص سیر برای سلامتی از ترکیبات طبیعی فراوان درون آن نشأت می گیرد، به ویژه آلیسین که عامل بوی تند سیر است.

پژوهشی در سال ۲۰۱۸ نشان داد این خواص در ترکیبات گوگردی ای ریشه دارند که گیاه سیر از خاک جذب می کند و این ترکیبات حین آماده سازی غذا و هضم آن به حدود ۵۰ ترکیب گوگردی مختلف که درون سلول ها فعال هستند، تجزیه می شوند.

این ترکیبات به ویژه میزان تولید مولکول های سیگنال دهنده ی گازی را افزایشی می دهند، مولکول هایی که نقشی اساسی در ارتباطات سلولی دارند. پایین بودن میزان این مولکول ها به بروز مشکلات جدی ای همچون بیماری های قلبی منجر می شود.

پژوهشی در سال ۲۰۲۰ نشان داد بیمارانی که فشار خون بالایی داشتند و به مدت ۳ ماه مکمل سیر ۶۰۰-۹۰۰ میلی گرمی مصرف کرده بودند، فشار خون آن ها کاهش یافته بود و مصرف این مکمل ها اثری شبیه به مصرف داروهای مهارکننده ی ACE (آنزیم مبدل آنژیوتانسین) داشت.

به عقیده ی محققان، آلیسین تولید نیتریک اکسید، ماده ای که عروق خونی را منبسط می کند، را افزایش می دهد و مانع از فعالیت ACE (آنزیم مبدل آنژیوتانسین) می شود؛ همین امر باعث سست شدن عروق خونی و کاهش فشار خون می شود.

همچنین تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده آلیسین و دیگر ترکیبات درون سیر خاصیت ضد ویروسی دارند.

با این حال، کارشناسان می گویند تنها دو آزمایش انسانی قابل اتکا در رابطه با این خاصیت سیر وجود دارد که یکی از آن ها نشان داد کسانی که به مدت ۳ ماه ۱۸۰ میلی گرم آلیسین مصرف کرده بودند، در مقایسه با گروهی که شبه دارو دریافت کرده بودند، کمتر به سرماخوردگی مبتلا شده بودند.

آزمایش دوم نشان داد مصرف ۲/۵۶ گرم عصاره ی سیر کهنه باعث بهبود عملکرد سلول های ایمنی بدن شده بود، امری که می تواند از شدت بیماری در هنگام ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوانزا بکاهد.

کارشناسان می گویند از قرار معلوم سیر به تقویت دستگاه ایمنی بدن کمک می کند و خواص ضد ویروسی دارد و ممکن است باعث کاهش شدت سرماخوردگی شود، اما با مصرف اندکی سیر به همراه غذا نمی توان از این خواص برخوردار شد.

به گفته ی کارشناسان، برای این منظور باید روزانه تقریباً یک حبه سیر خام مصرف کنید. این میزان معادل حدوداً ۹۰۰ میلی گرم سیر (۳ تا ۸ میلی گرم آلیسین) است.

این امر اما با صرف ریختن مقداری سیر در غذا میسر نمی شود.

به گفته ی کارشناسان، آلیسین تنها زمانی تولید می شود که سیر خرد یا له شود.

تحقیقات نشان داده به محض قرارگیری سیر در معرض حرارت، تولید آلیسین متوقف می شود. بنابراین بهتر است بعد از خرد کردن سیر، ۱۰ دقیقه ای صبر کنید تا از تولید حداکثری آلیسین مطمئن شوید.

از پخت طولانی مدت سیر هم باید خودداری کرد. تحقیقی در سال ۲۰۱۸ نشان داد آلیسین سیر پخته و سیر تفت داده، به ترتیب ۱۶ درصد و ۳۰ درصد کمتر از آلیسین سیر خام است. علاوه بر این بهتر است از نگهداری سیر درسته درون روغن یا آب هم خودداری کنید، چرا که بر اساس شواهد، این کار هم باعث کاهش سطح آلیسین می شود.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فهوم سندرم فرزند وسط از این ایده ناشی می شود که ترتیب تولد بر نحوه رشد کودکان تأثیر می گذارد. اگرچه این امر شهودی است، و برخی از مطالعات قدیمی‌تر پیوندی را نشان می‌دهند، تحقیقات جدیدتر اغلب نمی‌توانند ارتباط قوی بین ترتیب تولد و شخصیت پیدا کنند

۱ هفته پیش

بهترین غذاهای غنی از فیبر برای کودکان نوپا و کودکان؛ به علاوه روش‌های خوشمزه برای سرو آن در اینجا لیست شده است.

5 روز پیش

آیا پورن می تواند بر شما تأثیر منفی بگذارد یا اثرات جانبی منفی بر سلامت جنسی و روان شما و سلامت جامعه ما داشته باشد؟ پاسخ کوتاه بله است ولی پاسخ طولانی تر نیاز به توضیح و مطالعه دارد.

12 ساعت پیش

ارگاسم خشک حالتی است که درآن مرد به اوج لذت جنسی می رسد اما انزالی رخ نمی دهد، لذا هیچ مایعی از آلت تناسلی مرد خارج نمی شود. این قضیه برای مردان می تواند بسیار نگران کننده باشد.

13 ساعت پیش

از آنجا که بدن به شکل پیچیده‌ای کار می‌کند همه رفتارها و عادت‌های ما، روی عملکرد آن تاثیر می‌گذارد. یکی از این رفتارها، آداب حمام کردن است. کارشناسان در این مورد، رعایت چند نکته ساده را برای بهبود سلامت کلی بدن توصیه می‌کنند.

12 ساعت پیش

نشانه هایی که به شما نشان می دهد نوزادتان به اندازه ی کافی غذا می خورد.

1 روز پیش

عارضه گردن رو به جلو یا قوس گردن به این معنی است که جمجمه حدود یک اینچ به سمت مهره آتل (اولین مهره گردنی) خم شده باشد.

2 روز پیش

هرکدام از زوج ها باید تلاش کند تا زبان عشق همسر خود را بشناسد و با آن زبان با او ارتباط برقرارکند. زبان‌های عشق شامل وقت گذاشتن برای یکدیگر، کلام تاییدآمیز، خدمت به یکدیگر و تماس فیزیکی است. ناآشنایی با این موضوع، احتمال خوشبختی در زندگی‌مشترک را پایین خواهد آورد.

2 روز پیش

والدین به فرزندان خود می‌آموزند که در برابر برخی خطرات مانند آتش‌سوزی یا عبور از خیابان بترسند و محتاط باشند. داشتن کمی اضطراب، کودکان را از خطرات بالقوه دور نگه می‌دارد. اما گاهی‌اوقات کودکان از هر موقعیت یا برخی اجسام که خطرناک و تهدیدکننده نیستند، می‌ترسند. با این ترس‌های کودکان چه باید کرد؟

6 روز پیش

بیشتر...