ورزش سه‌ |
1 ماه پیش

فوری: پرونده فغانی در جام جهانی ۲۰۲۲ بسته شد ورزش سه

کد خبر : 1857933 |16 آذر 1401 ساعت 17:49 |168.7K بازدید |82دیدگاه

تیم داوری ایران از قطر برمی‌گردد

فوری: پرونده فغانی در جام جهانی ۲۰۲۲ بسته شد

کار علیرضا فغانی در جام جهانی 2022 تمام شد و این داور می تواند به همراه کمک هایش، قطر را ترک کند.

فوری: پرونده فغانی در جام جهانی ۲۰۲۲ بسته شد

به گزارش "ورزش سه"، پس از دیدار جنجالی اروگوئه و پرتغال، دخالت بدموقع اتاق VAR و تغییر تصمیم درستی که علیرضا فغانی گرفته بود، حالا کار این داور کهنه کار و باتجربه ایرانی در جام جهانی تمام شده است و او می تواند به همراه دیگر دستیاران خود قطر را ترک کند.

در دقایق پایانی و وقت های تلف شده دیدار اروگوئه و پرتغال بود که برونو فرناندز پشت محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت شد و توانست توپ را از خوزه ماریا خیمنز عبور دهد. اما مدافع اتلتیکو مادرید که تعادلش را از دست داده بود، روی زمین افتاد و توپ نیز به دست تکیه گاه او برخورد کرد.

علیرضا فغانی ابتدا تصمیم درستی گرفت و دستور به ادامه بازی داد. اما با دخالت اتاق VAR و بازبینی صحنه، داور ایرانی نظر خود را تغییر داد و یک خطای پنالتی به سود پرتغال گرفت تا نتیجه بازی 2 بر صفر شود و لحظاتی بعد نیز بازی به پایان رسید.

اما اوضاع زمانی برای فغانی بدتر شد که اروگوئه فقط به دلیل تفاضل گل کمتر، از دور رقابت ها کنار رفت. آنها رقابت نزدیکی با کره جنوبی داشتند و در تفاضل گل مساوی با حریف آسیایی، به دلیل گل زده کمتر از جام خداحافظی کردند. چنانچه آن خطای پنالتی در دیدار برابر پرتغال به ضرر اروگوئه اعلام نمی شد، یاران سوارز می توانستند راهی مرحله یک هشتم نهایی شوند.

پس از حذف سلسته از جام جهانی، فغانی مورد انتقاد رسانه های اروگوئه قرار گرفت. در بسیاری از مسابقات فوتبال در کشورهای اروپایی، مشابه این صحنه تکرار شده بود که طبق قوانین و به دلیل اینکه مدافع تعادل خود را از دست داده، برخورد توپ به دست تکیه گاه او پنالتی اعلام نمی شد.

همین اشتباه تأثیرگذار باعث شد تا کمیته داور فدراسیون فوتبال تصمیم بگیرد که پایان کار علیرضا فغانی و دیگر کمک هایش یعنی محمدرضا منصوری و محمدرضا ابوالفضلی را اعلام کند و تیم داوری ایرانی می توانند قطر را ترک کنند.

بدین ترتیب رویای قضاوت فینال جام جهانی برای علیرضا فغانی و دستیارانش از بین رفت و آنها دیگر قضاوتی در این پیکارها نخواهند داشت.

تیم ملی اروگوئه
علیرضا فغانی
جام جهانی 2022 قطر
جام جهانی
فوتبال
گزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

تیم ملی اروگوئهتیم ملی اروگوئه

مشاهده برنامه و نتایج تیم ملی اروگوئه، بازی بعدی تیم ملی اروگوئه و ویدئو خلاصه بازی های تیم ملی اروگوئه#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...