ورزش سه‌ |
4 روز پیش

کلید شکست پرسپولیس دست این بازیکن بود ورزش سه

سرخ‌ها دنبال آدرس اشتباه بودند؛

کلید شکست پرسپولیس دست این بازیکن بود

مارسلو بروزویچ، هافبک سابق تیم فوتبال اینتر، بازیکن شاخص مصاف النصر و پرسپولیس بود.

کلید شکست پرسپولیس دست این بازیکن بود

به گزارش "ورزش‌ سه"، تا میانه‌های پنجره تابستانی نقل و انتقالات فوتبال اروپا مشخص نبود که بروزوویچ قرار است در اینتر بماند یا پس از ۸ سال حضور مداوم قصد دارد راه جدایی از شهر میلان را در پیش بگیرد.

این هافبک جنگنده کروات زمانی به اردوی تیم اینتر در آپیانو اضافه شد که نراتزوری چندین سال بود از روزهای اوجش فاصله گرفته بود و برای بازگشت به جمع مدعیان اروپا نیاز به بازیکنانی داشت تا پتانسیل این تغییر و بهبود مهم در وجودشان باشد. یکی از بازیکنانی که مدیران باشگاه برای انجام این ماموریت سخت در نظر داشتند،مارسلو بروزوویچبود.

مارسلو از سال ۲۰۱۵ پس از 3 درخشش در دینامو زاگرب به عنوان یکی از استعدادهای فوتبال کرواسی به اینتر پیوست و ۳ سال بعد اینتر توانست پس از سال‌ها دوری از لیگ قهرمانان اروپا بار دیگر به این رقابت‌ها بازگردد و سرانجام چند ماه پیش در شرایطی که بروزویچ را از ابتدا در ترکیب داشت، در فینال لیگ قهرمانان اروپا برابر منچسترسیتی قرار گرفت.

در همین برهه هم بود که تیم ملی کرواسی در سال ۲۰۱۸ توانست با اتکا به ستاره‌هایی همچون مودریچ و بروزویچ به فینال جام جهانی هم برسد. آنها در جام جهانی 2022 هم تا نیمه نهایی با همان ترکیبی که چندین سال است در تیم ملی با دالیچ شکل گرفته، پیش رفتند ولی درنهایت مغلوب آرژانتین و نبوغ مسی شدند.

اهمیت بروزوویچ در ترکیب اینتر و کرواسی به حدی بوده که موفقیت‌های این دو مجموعه را نمی‌توان بدون این هافبک تصور کرد. او در تیم‌های خود شروع کار بازیسازی را برعهده دارد. در اینتر و کرواسی وظیفه خروج از پرس نیز به او سپرده می‌شد و او بود که با جابجایی این فرصت را به بازیکنان می‌داد تا خط اول پرس را بشکنند و سپس از فضای ایجاد شده برای طراحی حمله از چپ و راست اقدام می‌کرد. ضمن اینکه بخش عمده‌ای از توانایی‌هایی بروزو هم جایی نمایان می‌شود که او وقتی تیمش توپ را از دست می‌دهد، با جایگیری مناسب و تکل‌های خود اجازه طراحی حملات را از حریفان می‌گیرد.

1928052

در مصاف با پرسپولیس هم بروزوویچ تمام این وظایف را برعهده داشت و حتی جایی که لازم بود کارت زرد را به جان خرید تا از پیشروی امیری جلوگیری کند. او نمونه یک بازیکن کروات زحمت‌کش است که تمام وجودش را برای موفقیت تیمش به کار می‌گیرد و تا آخرین نفس برای آن می‌جنگد.

شاید در مصاف باالنصرکمترین نگاه‌ها به هافبک سابق اینتر بود؛ اما در واقع او بود که وقتی ستاره‌های هجومی تیمش در گلزنی و ایجاد موقعیت ناکام بودند، به قلب خط دفاعی پرسپولیس نفوذ کرد و با یک پاس کات‌بک زمینه‌ساز گل اول مسابقه شد، تا در ادامه بازی به شکل راحت‌تری برای زردپوشان عربستانی جریان پیدا کند.

بروزو البته اگر با مدیران باشگاه اینتر برای پایین آوردن دستمزدش همراهی می‌کرد، شاید این فصل هم یکی از نفرات اصلی نراتزوری بود، اما تصمیم گرفته در آغاز چهارمین دهه زندگی خود به عربستان برود و حالا النصری‌ باید خوشحال باشند که در کنار ستاره‌هایی همچون مانه، رونالدو، تلس، اوتاویو، تالیسکا و... این هافبک زحمت‌کش کروات را هم دارند.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

په په در فهرست پورتو برای بازی برابر ژیل ویسنته بود ولی در میان تعجب روز بازی اعلام کرد که شرایط بازی ندارد. موردی که کونسیسائو نیز درکش نمی کند.

نیم ساعت پیش

مهدی ممی زاده در ثانیه چهلم از بازی ایران ومغولستان موفق شد گل اول تیمش را وارد دروازه حریف کند.

نیم ساعت پیش

نبیل باهویی با عقد قرارداد یکساله رسما به پرسپولیس پیوست.

نیم ساعت پیش

پل مرسون، بازیکن سابق آرسنال، پیش بینی کرد که تیم سابقش یک برد بسیار ساده را در دربی شمال لندن کسب خواهد کرد.

نیم ساعت پیش

تیم چین صبح یکشنبه اولین طلای بازی های آسیایی هانگژو را در بخش قایقرانی در اسکال سبک وزن زنان به دست آورد.

نیم ساعت پیش

رضا درویش می‌گوید به دلیل سقف قراردادها امکان جذب مهاجمان با کیفیت خیلی بالاتر وجود نداشته است.

نیم ساعت پیش

نماینده وزن ۵۲ کیلوگرم ساندا زنان ایران مقابل حریف خود به برتری دست یافت.

نیم ساعت پیش

تیم ملی امید ایران در آخرین بازی مرحله گروهی به دنبال کسب پیروزی و صدرنشینی است.

نیم ساعت پیش

بعد از سه شکست پیاپی اکنون شهربابکی‌ها از تمام توان خود برای دستیابی به اولین برد فصل در خانه سود خواهند برد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...