خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

سرمایه گذاری ۸۸ میلیاردی بخش خصوصی در حوزه ارتباطات زیرساخت همدان ایسنا

سرمایه‌گذاری ۸۸ میلیاردی بخش خصوصی در حوزه ارتباطات زیرساخت همدان

ایسنا/همدانمدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان گفت: بخش خصوصی در حوزه ارتباطات زیرساخت نزدیک به ۸۸ میلیارد تومان در همدان سرمایه‌گذاری کرده است.

عباس صادقی‌پوریانی سه‌شنبهT ۲۴ بهمن در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه در دهه فجر پروژه‌های با اعتبار نزدیک به ۴۲۲۰ میلیارد ریال در حوزه ارتباطات استان به بهره برداری رسیده است، اظهار کرد: اعتبار این پروژه‌ها شامل ۱۲۸۰ میلیارد ریال اعتبارات دولتی و ۲۹۴۰ میلیارد ریال اعتبارات بخش خصوصی و اپراتورها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۴۰۰ میلیارد ریال برای پروژه‌های ۲۲ روستای استان هزینه شده است، تصریح کرد: در پروژه‌های دهه فجر، همراه اول ۸۴ پروژه با اعتبار ۱۴۰۰ میلیارد ریال، ایرانسل هشت پروژه با اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال، رایتل پنج پروژه با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال و مخابرات ۶۱ پروژه با اعتبار ۷۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا کرده‌اند.

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره وضعیت پوشش تلفن و اینترنت همراه در همدان، بیان کرد: ۱.۷۴ سیم کارت به ازای هر فرد در استان فعال است و از این تعداد ۱.۲ سیمکارت به ازای هر نفر از اینترنت پهن‌باند استفاده می‌کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانداری همدان با بیان اینکه استان همدان ۱۰۷۲ روستا دارد که تا ابتدای امسال، ۸۲۱ روستا به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل شده است، خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا سال ۱۴۰۳، جمعیت همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان همدان، دست‌کم به شبکه اینترنت همراه نسل سه (۳G) متصل شوند.

صادقی با بیان اینکه در دولت سیزدهم اتصال ۱۰۷ روستای دیگر استان همدان با اعتبار ۳۰۰۰ میلیارد ریال به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت به ما ابلاغ شده است، تأکید کرد: از این تعداد در سال‌جاری تجهیزات مربوط به ۲۹ روستا نصب و بهره‌برداری شده است و تا خرداد ۱۴۰۳ نیز تجهیزات ارتباطی روستای باقی مانده نصب می‌شود.

وی یادآور شد: با اجرای پروژه‌های ابلاغی از سوی دولت، بیش از ۹۸ درصد روستاهای استان با اعتبارات بودجه ۱۴۰۲ به اینترنت پهن باند مجهز می‌شوند.

صادقی‌پوریانی با بیان اینکه گسترش شبکه فیبر نوری مهمترین پروژه ارتباطی دولت سیزدهم است، تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تا پایان دولت شرایط استفاده از اینترنت فیبر نوری برای ۲۰ میلیون نفر از جمعیت شهری ایجاد خواهد شد به طوریکه شبکه اصلی این طرح به شکلی ایجاد می‌شود که خط انتقال به فاصله ۳۰۰ متری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته عملیات اجرای شبکه فیبر نوری در سال‌جاری در شهر همدان آغاز شده است و پروژه سایر شهرهای استان نیز از سال ۱۴۰۳ عملیاتی می‌شود، اظهار کرد: پروژه فیبر نوری شهر همدان را یک شرکت با مشارکت شهرداری همدان اجرا می‌کند که در سال ۱۴۰۱ حدود ۶.۵ کیلومتر از پروژه اجرا شده بود و در سال ۱۴۰۲ نیز تاکنون ۵۰ کیلومتر اجرا شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانداری همدان درباره زیرساخت‌های مورد نیاز برگزاری انتخابات نیز یادآور شد: زیرساخت‌های لازم فراهم شده است به طوریکه همدان از گذشته تاکنون در تأمین زیرساخت‌های انتخابات رتبه برتر را دارد در ضمن استان همدان هیچ شعبه‌ای ندارد که در آزمون اولیه برگزاری انتخابات به شبکه الکترونیکی ملی دسترسی نداشته باشد.

صادقی‌پوریانی با تأکید بر فعالیت کسب و کارهای دیجیتال نیز تصریح کرد: در حوزه کسب و کارهای حوزه دیجیتال تلاش داریم سهم اقتصاد دیجیتال به بیش از ۱۵ درصد برسد.

وی با بیان اینکه دولت تسهیلات خوبی به این حوزه تخصیص داده است و هر فردی در این حوزه فعالیت کند، تسهیلات ویژه‌ای به او واگذار می‌شود، از پرداخت ۴۲۰ میلیارد ریال تسهیلات خبر داد و افزود: تاکنون ۴۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان این حوزه واگذار شده و جزئیات آن در پایگاه اینترنتی ایران توان آفرین منتشر شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانداری همدان در پایان تصریح کرد: به کسب و کارهایی که بیش از ۱۰۰۰ دنبال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی داخلی داشته باشند همچنین فعالان حوزه الکترونیک، تسهیلات ویژه‌ای واگذار می‌شود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیت‌الله رئیسی در پیامی از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قدردانی کرد.

یک ربع پیش

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تمدید یک هفته‌ای برای دریافت سود سهام عدالت متوفیان در سال 1402 خبر داد.

یک ربع پیش

سازمان ملل از انتصاب یک دیپلمات آمریکایی به عنوان معاون نماینده این سازمان در امور لیبی خبر داد.

یک ربع پیش

بارزترین جلوه بی‌عدالتی وجود مدارس خصوصی در نظام آموزشی است، اگر برخورداری اقتصادی تعیین کننده برخورداری آموزشی باشد، فاجعه است و مدارس خصوصی چنین اتفاقی را رقم زده‌اند.

یک ربع پیش

مهدی ترابی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان حضور یافت.

یک ربع پیش

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی از تداوم سرما و یخبندان در 24 ساعت آینده در استان خبر داد.

یک ربع پیش

آیت‌الله رئیسی در پیامی از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قدردانی کرد.

یک ربع پیش

‌با شمارش صندوق‌های شهری و روستایی، ‌نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف انتخابیه مشخص شد.

یک ربع پیش

فرمانداران شهرستان کاشان و اردستان آرائی قطعی حوزه انتخابیه خود را اعلام کردند.

یک ربع پیش

بیشتر...