خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

بیش از ۱۴۰۰ روستا درگیر سیلاب اخیر بودند خبرآنلاین

بیش از ۱۴۰۰ روستا درگیر سیلاب اخیر بودند

ایسنا نوشت: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در سیل اخیر ۱۴۳۳ روستا درگیر شدند، اما هنوز میزان خسارت قطعی برآورد نشده است.

محمدحسن نامی روز شنبه ۱۵ مرداد در بدو ورود به استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۲۴ استان،۱۴۳۳ روستا، ۱۳۳ شهر و ۲۵۸ بخش در سطح کشور درگیر سیلاب شدند که میزان خسارت هنوز مشخص نشده چراکه بایستی کارشناسان جهادکشاورزی برآورد خسارات باغات، زمین های کشاورزی، استخرهای پرورش ماهی، کندوها، احشام و... را انجام دهند و احتمالا این کار دو هفته زمان ببرد.

وی افزود: همچنین کارشناسان بنیادمسکن انقلاب اسلامی نیز باید خسارت مسکن و راه و شهرسازی خسارت راه ها و پل ها بخصوص پل های روستایی و سایر بخش ها نیز توسط مسئولین مربوطه برآورد شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر مدیریت خوب در اکثر استان ها و همچنین استان مرکزی تصریح کرد: آنچه مهم است، مدیریت خوبی بود که در بیشتر استان‌ها انجام شد، در استان مرکزی اطلاع رسانی و مدیریت خوبی صورت گرفت و مردم مطلع بودند، در برخی استان‌ها نیز هدایت اجباری وجود داشت که آنها را از مسیر سیل خارج کند ولی برخی افراد حاضر نبودند منازل و خودروهای خود را ترک کنند بویژه در مناطقی که عشایر وجود داشتند و در کف دره‌ها حضور داشتند، که البته به سمت بالا هدایت شدند.

نامی خاطرنشان کرد: مدیریت خوب باعث شد که خسارت زیادی وارد نشود، برای ما جان یک انسان هم مهم است.

وی افزود: در این سیل تاکنون ۷۸ نفر جان خود را از دست داده اند که البته آمارهایی نیز داده می‌شود که به نوعی درست نیست و خیلی‌ها تلاش می کنند افرادی که در جاهای دیگر برای آنها مشکل پیش آمده را در این آمار بگنجانند که به همین دلیل خیلی در ارائه آمار دقت می شود.

وی بیان کرد: آمار کشته ها زمانی با دقت اعلام می شود که پزشکی قانونی تایید کند که فرد در سیل یا تخریب سیل فوت شده، چراکه دقت در آمار اهمیت بالایی دارد.

نامی ادامه داد: یک هفته پیش در غرب اروپا سیلی ایجاد شد که طبق آمار اعلام شده ۱۸۴ نفر فوتی و بیش از ۱۵۰۰ نفر مفقود شده اند و BBC تنها یکبار این آمار را اعلام کرد، اما خبر متروپل حدود ۳۰۰ بار مرور شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: خوشبختانه صدا و سیما و خبرگزاری ها با دقت و درایت اخبار را منتقل کردند. آنچه مهم است اینست که اخبار تهدیدها و خطرات به موقع به مردم منتقل شود. در بسیاری از مواقع خواسته های مردم نیز به مسئولین منتقل شده است.

نامی با بیان اینکه هدف از حضور در استان مرکزی این است که از خسارت ها مطلع شویم، گفت: برای ساکنان خانه هایی که تخریب شده، اسکان موقت در نظر گرفته می شود و تا زمانی که مسکن مناسب و با مقاومت بالا برای مردم ساخته شود، هزینه کرایه مسکن آنها پرداخت خواهد شد و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

تخصیص کمک‌های بلاعوض بهسیل‌زدگانبرای جبران بخشی از خساراتسیل

به‌جایسیلباید از ساخت مهمانسرا در امامزاده داوود تعجب کرد/ ربطسیلبه تغییرا اقلیمی فرار از مسئولیت است

47231#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۳۳۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و ۵۵ بیمار نیز فوت کردند.

6 ساعت پیش

انتخاب به نقل از مهر نوشت: رئیس اداره میراث فرهنگی رباط کریم از کشف بقایای یک ساختمان اداری بزرگ با تاریخی در حدود ۵۶۰۰ سال قبل توسط کاوشگران در اطراف محله پرندک رباط کریم خبر داد.

دیروز

ایسنا نوشت: سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از برخورد یک دستگاه اتوبوس با دو دستگاه سواری در محور نهبندان به زاهدان خبر داد.

5 ساعت پیش

ایرنا نوشت: رییس هیات نجات غریق استان مازندران از پیدا شدن اجساد سه نفر که روز گذشته در آبهای ساحلی استان غرق شدند ،خبر داد .

7 ساعت پیش

آنچه می شنوید تحلیل دکتر ناطقی الهی از رخداد زلزله گیلان، نگرانی ها و هشدارهای وی نسبت به زلزله های آینده خصوصا زلزله احتمالی تهران است.

22 ساعت پیش

فارس نوشت: افکارسنجی جدیدی که تحت عنوان «نظر مردم درباره مهریه و مداخله قانون در آن» توسط مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر شده است موید تغییر نگاهی قابل توجهی از سمت افراد جامعه به مقوله مهریه است.

9 ساعت پیش

فارس نوشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه در مسئله کرونا از کشورهای پیشرفته‌ نیز قوی‌تر عمل کردیم، گفت: قوی‌ترین حوزه سلامت منطقه را داریم و از نظر نیروی انسانی متخصص و متعهد وضعیت خوبی در کشور حاکم است.

دیروز

خانواده به عنوان اصلی‌ترین نهاد اجتماعی شناخته می‌شود و بستری برای شکل‌گیری رفتار و اعمال اعضای آن در جامعه است. طبیعتا هرچه مشکلات موجود در خانواده به شکل بهتر و مناسب‌تری رفع شود، یک خانواده سالم‌تر و به دنبال آن، جامعه‌ای سالم‌تر خواهیم داشت.

7 ساعت پیش

ایسنا نوشت: مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان از قرار گرفتن کیفیت هوای دو شهر استان در وضعیت "خطرناک" خبر داد.

5 ساعت پیش

بیشتر...