اقتصاد آنلاین |
1 روز پیش

حتی یک مورد قطعی برق به دلیل کمبود تولید نداشته ایم اقتصاد آنلاین اقتصاد آنلاین اقتصادآنلاین

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، آرش کردی، مدیرعامل شرکت توانیر اظهار داشت" هفته بسیار گرمی پیش‌رو داریم و نیازمند کمک و همراهی هموطنان هستیم.

وی افزود: برنامه‌های مدیریت مصرف امسال در بخش ادارات سختگیرانه اجرا می‌شود به طوری که در ساعات اداری ۳۰ درصد باید مصارف خود و پس از ساعات اداری باید ۶۰ درصد مصرف خود را کاهش دهند.

کردی با بیان اینکه "در مجموعه وزارت نیرو این میزان را سختگیرانه‌تر اجرا کردیم، به طوری که در ساعات اداری، در ساختمان‌های اداری وزارت نیرو ۴۰ درصد کاهش مصرف داشته‌ایم"، گفت: ادارات تاکنون همراهی خوبی داشته‌اند ولی قابلیت خوبی برای مدیریت بار و مصرف در بخش ادارات وجود دارد.

وی ادامه داد: در دو هفته گذشته برق اندکی بیش از ۱۰۰ شرکت و دستگاه دولتی را قطع کرده‌ایم؛ ادارات در صورتی که دیزل ژنراتورهای تولید برق داشته و مورد استفاده قرار دهند، هیچ محدودیتی نخواهند داشت و حتی اضافه تولید برق آنها خریداری می‌شود.

کردی درباره بخش خانگی نیز گفت: بخش خانگی نصف مصرف برق کشور را در دوران اوج مصرف به خود اختصاص می‌دهد و اگر مشترکان در این بخش تنها ۱۰ درصد کاهش مصرف داشته باشند بدون هیچ مشکلی از تابستان عبور خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ۳۰ هزار مگاوات سهم مشترکان خانگی از مصرف برق در فصول گرم سال است، خاطرنشان کرد: مشترکان اگر تنها ۱۰ درصد  کاهش مصرف داشته باشند، در کل کشور  ۳ هزار مگاوات مصرف کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل توانیر در خصوص نحوه مصرف برق مشترکان در کشور نیز گفت: ۸۰ درصد از جمعیت خانگی کشور زیر الگو یا در سطح الگو برق مصرف می‌کنند که این تعداد می‌توانند از مشوق‌های صنعت برق که به میزان ۵۰۰ تومان به ازای هر یک کیلووات ساعت کاهش مصرف است، بهره‌مند شوند؛ این میزان پاداش دقیقا ۵ برابر هزینه برق مصرفی است که وزارت نیرو از مشترکان دریافت می‌کند.

وی افزود: مشترکان در این طرح حتی می‌توانند از صنعت برق طلبکار شوند که در این صورت در قبوض ماه‌های بعدی آنها لحاظ می‌شود.

مدیرعامل توانیر درباره گروه‌های پرمصرف نیز اظهار داشت: حدود ۲۰ درصد از مشترکان بیش از الگو مصرف می‌کنند که در میان این گروه، ۲ درصدی هستند که بیش از دوبرابر برق مصرف می‌کنند.

وی ادامه داد: در مجموع از بین ۳۰ میلیون مشترک خانگی ۲۵ میلیون مشترک ۶۰ درصد و ۵ میلیون مشترک ۴۰ درصد از برق کشور را مصرف می‌کنند.

کردی با تقدیر از مردم در سراسر کشور به دلیل همراهی با صنعت برق گفت: هموطنان اگر در ساعت اوج مصرف  استفاده از وسایل برقی را به نیمه شب یا ساعت خنک روز منتقل و دمای کولرهای گازی  را روی ۲۵ درجه و کولرهای آبی را روی دور کند قرار دهند،  ۱۰ درصد کاهش مصرف، به راحتی و بدن آنکه رفاه و آسایش آنها کاهش یابد، قابل دسترسی است.

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه "تاکنون بخش‌های صنعت و کشاورزی به خوبی با صنعت برق همراهی کرده‌اند که جای تقدیر دارد"، گفت: با وجود افزایش مصرف و رسیدن پیک مصرف به ۶۴ هزار مگاوات در سال جاری، امسال حتی یک مورد قطعی برق به دلیل کمبود تولید نداشته‌ایم.

منبع:تسنیم


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

طبق اعلام روزنامه الرای قطر، دو بازیکن سابق پرسپولیس زوج خط دفاعی الاهلی در فصل جدید لیگ ستارگان خواهند بود.

5 ساعت پیش

واکنش سازمان هواپیمایی به بلیت ۹ میلیون تومانی پرواز نجف

4 ساعت پیش

اعتماد نوشت: برای ارزیابی عملکرد اقتصادی دولت سیزدهم باید دید تاثیر تصمیمات اقتصادی دولت به چه صورت در کف جامعه، نظم و نظامات بازارها، تولید کشور و...بازتاب پیدا کرده است.

5 ساعت پیش

گفتگو و گزارش از کنسرت بزرگ «فرزاد فرزین» به همراه سورپرایز تولد برای این خواننده مطرح و سرشناس کشورمان را با اجرای پدرام ابدان از #خبر۲۴ ببینید.

5 ساعت پیش

چالش کارگران بازنشسته با دولت بر سر افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز ادامه دارد. بازنشستگان معترض از نزدیک بودن نظر هیات تطبیق مقررات مجلس به نظر خود خوشحالند و منتظرند تا هیات دولت مستمری بازنشستگان سایر سطوح را به میزان ۳۸ درصد افزایش دهد.

4 ساعت پیش

سخنرانی رئیس جمهور در نشست کشورهای بریکس و محتوای بیانیه پایانی این اجلاس با آنکه نمادی مهم از غیر واقعی بودن ادعاهای مربوط به منزوی بودن ایران بود، نشان داد سیاست خارجی دولت فعال است.

5 ساعت پیش

اعلام جزئیاتی تازه از وام بازنشستگان از سوی وزیر اقتصاد

2 ساعت پیش

علی اکبر عیوضی گفت: خواسته‌ی بازنشستگان، خاتمه‌ی ماجرا و احیای مصوبات مزدی شورایعالی کار قبل از پایان تیرماه است؛ یعنی قبل از زمانی که قرار است مستمری‌ها واریز شود.

4 ساعت پیش

رژیم موقت صهیونیستی از اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره احتمال آغاز مذکرات با ایران در روزهای آینده ابراز نگرانی کرد.

5 ساعت پیش

بیشتر...