خبرداغ |
6 روز پیش

تقویت مشارکت اجتماعی بانوان با ایجاد بسترهای لازم در کیش

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، شناسایی ظرفیت ها و ایجاد بسترهای لازم جهت عرضه محصولات صنایع دستی و غذاهای بومی این منطقه را زمینه ساز تقویت مشارکت اجتماعی بانوان کیش عنوان کرد.

تقویت مشارکت اجتماعی بانوان با ایجاد بسترهای لازم در کیشبه گزارشخبرداغبه نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، پنجشنبه 31 تیر در بازدید از اداره امور زنان کیش با تاکید بر تحقق حکمروایی محلی موثر در این منطقه، گفت: با شناسایی ظرفیت های کارآفرینی و توانمند سازی بانوان هنرمند جزیره، مشارکت اجتماعی بانوان کیش تقویت می شود.

آهنگران مشارکت حداکثری بانوان در مسائل اجتماعی و برگزاری جلسات هم اندیشی طبق برنامه ریزی مستمر را اقدامی موثر برای عرضه محصولات صنایع دستی بومیان این منطقه در سطح جزیره کیش برشمرد.

به گفته آهنگران سازمان منطقه آزاد کیش با صدور مجوز بهره برداری از فعالان متقاضی در حوزه بوم گردی این منطقه حمایت می کند.

سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که خانه بومیان کیش با هدف مهارت آموزی و استفاده از هنر سنتی بومیان؛ خانه بانوان بومی را راه اندازی کرده است، افزود: دو غرفه در کنار خانه بانوان بومی، برای عرضه محصولات تولیدی در حال آماده سازی است تا بتواند دانش سنتی هنر صنایع دستی بومیان را حفظ کند.

پورعلی اظهار داشت: هر کدام از بانوان این مجموعه بر اساس تخصص های خود در جامعه بانوان کیش، نقش آفرینی می کنند.

وی اجرای برنامه کیش پژوهی جهت معرفی هویت تاریخی جزیره و بومیان، مطالعه و تولید کتاب، فیلم، مستندسازی و تهیه عکس را اقدامی ارزشمند و توجه به هویت تاریخی این منطقه و نقش مهم بانوان در این زمینه عنوان کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش علت اصلی برجسته شدن نقش بانوان جزیره را تغییر ناوگان صیادی و نقش آفرینی بومیان در امر تجارت و گردشگری عنوان کرد که در حال حاضر گردشگری روستای باغو و خانه بومیان به صورت شبکه ایی؛ ارتباط مستقیم با بانوان بومی این منطقه دارد.

عالمه خسروی رئیس اداره امور زنان کیش با بیان این که فعالیت های این اداره با شناسایی ظرفیت های بانوان جزیره در مناسبت های مختلف معرفی می شود، گفت: مشارکت حداکثری بانوان در فعالیت های مختلف این اداره نسبت به سال گذشته رو به افزایش است.

خسروی تهیه بانک اطلاعاتی از بانوان کیش در سطوح مختلف جامعه را یکی از اقدامات موثر اداره امور زنان کیش برشمرد و اظهار داشت: برقراری ارتباط با اقشار مختلف جامعه" بانوان وکلا، نشریات فعال در حوزه بانوان، رابطین دانشگاه ها، آموزش و پرورش، مشاورین، روانشناسان، بانک ها، بورس و بیمه" از جمله اقدامات این اداره است.

وی ضریب نفوذ اداره امور زنان میان بومیان کیش در سطوح مختلف را مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت: بانوان بومی کیش به ویژه نسل جدید آگاهی لازم نسبت به فعالیت های مختلف اداره امور زنان دارند و این اداره قبل از شیوع بیماری کرونا برنامه های متنوع فرهنگی به ویژه" نمایشگاه غذاهای محلی و صنایع دستی " برای بانوان در این منطقه برگزار کرده است.

رئیس اداره امور زنان کیش بر ضرورت احداث غرفه مدرن سنتی برای عرضه غذاهای بومی کیش، اشاره داشت و افزود: استفاده از غذاهای بومی بانوان کیش هنگام پذیرایی از میهمانان در مراسم های مختلف سبب شناسایی ظرفیت های بانوان در این منطقه خواهد شد.

شایان ذکر است تمام تزئینات داخلی ساختمان امور زنان کیش توسط بانوان هنرمند جزیره و با همکاری این اداره طراحی و اجرایی شده است.

همچنین یکی دیگر از اقدامات ارزشمند اداره امور زنان کیش، بهره گیری از تجارب و ظرفیت های هنری بانوان؛ جهت تامین تجهیزات اداری ساختمان امور زنان از بازیافتی های انبار سازمان منطقه آزاد کیش است که این اقدام مهم در راستای صرفه جویی در هزینه ها بود.#‌اخبار منبع: خبرداغ

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آن‌جا که هشدار هرچه زودتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته‌اند که با ارسال پالس‌های فراصوت بروز چنین خطراتی را هشدار می‌دهد.

5 روز پیش

پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائاتی درباره احکام معاملات، وام، صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غسل منتشر شد.

5 روز پیش

فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در تهران و البرز از امروز (شنبه) اعلام شد.

5 روز پیش

فروغی به فینال تیراندازی در ماده تپانچه 10 متر بازی های المپیک توکیو 2020 راه یافت.

5 روز پیش

مدیر گروه مطالعات اندیشه‌ورزان در یادداشتی، جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را عاملی مؤثر برای ورود پژوهش‌محور محققان و اندیشمندان دانشگاهی به این حوزه دانست.

5 روز پیش

با وجود اعلام قبلی معاون گردشگری برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی از نیمه تیرماه، اما نماینده وزارت امور خارجه می‌گوید: ویزای توریستی به دستور ستاد ملی کرونا همچنان صادر نمی‌شود و متوقف است.

5 روز پیش

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تعطیلات عید سعید قربان 28 گشت ویژه راهداری و ترابری استان به منظور تشدید نظارت ها در شبکه راههای استان خدمات ارائه دادند.

5 روز پیش

لبنان از دستگیری یک تبعه آمریکایی که اقدام به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی می‌کرده خبر داد. وی در فرودگاه بیروت دستگیر شده است. 

5 روز پیش

دختر نوجوانی که در جریان یک درگیری دخترانه در یکی از بوستان‌های اصفهان قمه‌کشی کرده بود ضمن تعهد به تکرار نکردن این رفتار باید دوره‌های آموزشی و تربیتی را بگذراند.

5 روز پیش

دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد و افزایش ۴۸ برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است.

5 روز پیش

زن جوان که به‌دنبال اختلاف خانوادگی دچار افسردگی و اعتیاد شده بود خودش را از پشت‌بام خانه به پایین پرت کرد. به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل ساکنان یک ساختمان با شنیدن صدای مهیبی به کوچه دویدند و ناگهان با پیکر در هم شکسته و خونین زن جوان همسایه رو به رو شدند که روی زمین افتاده بود. با اعلام ماجرا به امدادگران اورژانس و مأموران پلیس دقایقی بعد تیم جنایی در محل حاضر شد، امدادگران اورژانس مرگ وی را تأیید کردند و بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد.

5 روز پیش

طبق زمان‌بندی اعلام شده قاعدتا باید حقوق همه‌ی گروه‌های بازنشستگی واریز شده باشد و تا چند روز آینده نیز باید وام ۱۰ میلیون تومانی برای بیش از ۲۰ هزار بازنشسته پرداخت شود.

5 روز پیش

هر روز بر میزان استفاده از روبات‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی بشر افزوده می‌شود. حالا دیگر روبات‌ها در صنایع، کشاورزی، ساخت‌وساز، مراقبت‌های پزشکی، جراحی و... مورد استفاده قرار می گیرند و هرچند تلاش می‌شود تا روبات‌های ساخت بشر ارتباط نزدیکی با انسان‌ها داشته باشند اما هنوز هم به‌نظر می‌رسد تا رسیدن به این مرحله راه درازی در پیش باشد.

5 روز پیش

دو دختر 60 و 65 ساله پدر سرطانی خود را به قتل رساندند.

5 روز پیش

شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان با اشاره به واقعه‌ای منحصربه فرد در تاریخ اسلام گفت: کجا سابقه داشته در یک امتی یا یک شهری ۲۰۰ شهید ببرند و یک روزه تشییع جنازه کنند و ۳۰ کیلومتر طول تشییع‌کننده‌ها باشد.

5 روز پیش

بیشتر...