ایران آنلاین |
1 ماه پیش

جن ساکی: شرایط دشوار کره شمالی ناشی از اقدامات رهبر آن هاست ایران آنلاین

جن ساکی: شرایط دشوار کره شمالی ناشی از اقدامات رهبر آن‌هاست

"جن ساکی"، سخنگوی کاخ سفید با تأکید بر آنکه هیچ اقدام یا تحریمی از سوی آمریکا مردم کره شمالی را هدف نگرفته، گفت: شرایط دشوار کره شمالی نتیجه اقدامات رهبر این کشور است.

 به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وی همچنین اظهار کرد آمریکا به همکاری باسازمان‌های بین‌المللیبه منظور تأمین کمک‌های بشردوستانه برای مردم فقیر کره شمالی، ادامه می‌دهد.

ساکیدر جلسه مطبوعاتی روزانه اظهار کرد: جا دارد بگویم هیچ یک از اقداماتی که به تحریم‌ها تعبیر می‌شود، مردم کره شمالی را هدف نگرفته است. آن‌ها به خاطر اقدامات رهبرشان در شرایط و اوضاع فعلی هستند.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که "کیم جونگ-اون"، رهبر کره شمالی از کشورش خواست برای دوره‌ای دشوارتر از "رویکرد سخت" آماده شوند. این اصطلاح اشاره به دوره دشواری‌های اقتصادی کره شمالی در دهه ۱۹۹۰ دارد که این کشور از فقر و گرسنگی شدید رنج می‌برد.

ساکی گفت، آمریکا با وجود وقفه طولانی در مذاکرات خلع سلاح با کره شمالی، به همکاری برای تأمین کمک‌های بشردوستانه به این کشور سرکش، ادامه می‌دهد.

وزارت خارجه آمریکا: هنوز در مرحله نهایی بازبینی دقیق سیاست کره شمالی هستیم

در همین حال "ند پرایس"، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت آمریکا در حال انجام همه اقدامات ضروری برای بازبینی دقیق سیاست خود در قبالکره شمالیاست.

پرایس بار دیگر تکرار کرد که این بازبینی در مراحل نهایی خود قرار دارد، در عین حال تأکید کرد چنین بررسی دقیقی محتاج صرف زمان است.

وی در پاسخ به اینکه آیا در روند بازبینی وقفه ایجاد شده یا خیر، گفت: اوایل این جلسه در مورد بررسی دقیق تصمیمات مهم در یک زمینه کاملاً متفاوت، صحبت کردیم و به نظر من آن موضوع، این مورد را هم شامل می‌شود.

وی افزود: برنامه هسته‌ای کره شمالی، برنامهموشک بالستیکاین کشور، البته که یک چالش بسیار مهم نه فقط برای آمریکا، بلکه برای متحدان ما در هند و اقیانوس آرام و همچنین شرکای ما است. بنابراین، مسلماً ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم کارهایی انجام شود.

پرایس گفت، بازبینی در ابتدا آمریکا را ملزم به درک کامل تلاش‌هایی می‌کند که در گذشته برایخلع سلاح کره شمالیانجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: و ما قبلاً هم گفته‌ایم که به طور گسترده، از جمله با مقامات دولت قبلی درباره رویکرد، استراتژی و تاکتیک‌های آن‌ها، به رایزنی پرداخته‌ایم./ ایسنا#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رژیم اشغالگر با بمباران اردوگاه «الشاطئ» و کشتار شماری از فلسطینیان از جمله چند کودک و زن، جنایت دیگری را در غزه مرتکب شده است.

1 ساعت پیش

وزیر آموزش و پرورش دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را ابلاغ کرد و بر اساس آن ثبت نام سال تحصیلی جدید در تمام دوره ها، الکترونیکی است.

1 ساعت پیش

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در تشریح تدابیر اتخاذ شده جهت مراسم حج امسال با توجه به اظهاراتی از سوی مقامات عربستان، گفت: وزیر بهداشت قول دادند که در صورت برگزاری مراسم حج و اعزام حجاج ایرانی، تامین واکسن کرونا برای حجاج را بدون نوبت انجام داده و واکسن برایشان تامین شود.

1 ساعت پیش

این روزها سایه خشکسالی بر زندگی مردمان اکثر نقاط کشور به‌ویژه مناطق خشک و نیمه‌خشک کشور سنگینی می‌کند، براساس آمارها و شواهد بارش‌ها در سال زراعی جاری بیش از ۳۰ درصد در چهارمحال و بختیاری کاهش داشته است و به گفته مسئولان تابستان سختی از نظر تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت در پیش خواهد بود.

1 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: اولویت اول ما در بحث انتخابات ایجاد انسجام، وحدت و امید آفرینی و توجه به متن انتخابات به منظور مشارکت حداکثری مردم و انتخاب فردی اصلح است.

1 ساعت پیش

عضو سابق هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه ما در کشور، مشکل ساختار در حوزه اخلاق در پژوهش داریم گفت: یعنی مرجع رسیدگی به مشکلات فساد اخلاق در پژوهش در ایران متفاوت با سایر نقاط دنیا است. در ایران، این نهاد، زیرمجموعه‌ای از دانشگاه‌ها و یا زیرمجموعه‌ای از وزارتخانه‌های علوم و بهداشت است که این خود، عامل فساد واقعی و رانت اصلی است زیرا در همه‌ جای دنیا به جز ایران، مرجع قضایی و انتظامی رسیدگی به اخلاق در پژوهش، جایی خارج از آن دانشگاه و آن وزارتخانه است.

2 ساعت پیش

بازیکنان و از همه بدتر برخی از پیشکسوتان دو تیم پرسپولیس و استقلال، با به راه انداختن یک درگیری خشن و پر از صحنه‌های تاسف‌برانگیز، ضعف‌های اخلاقی و حرفه‌ای فوتبال ایران را به رخ تماشاگران کشیدند.

2 ساعت پیش

پایگاه هوایی «حتسریم» صهیونیست‌ها با موشک های مقاومت هدف قرار گرفت.

2 ساعت پیش

یک جمعیت‌شناس ضمن تحلیلی از وضعیت جمعیت خانوارهای ایرانی در کشور طی سال‌های گذشته، به طرح جمعیت و تعالی خانواده اشاره می‌کند و می‌گوید:  موادی که در این طرح آمده، در راستای رفاه خانواده است و بخشی از آن جنبه‌های مالی دارد؛ اما اینکه آیا این مواد بتواند جواب دهد و به افزایش موالید و باروری کمک کند، بعید می‌دانم. زیرا به قدری بار مالی این طرح زیاد است که امکان اینکه صد درصد محقق شود، بسیار ضعیف است. اگر این طرح به صورت بسته سیاستی اجرا شود ممکن است جواب دهد، اما اینکه جنبه‌هایی که بار مالی ندارند را اجرا کنیم و جنبه‌هایی که بار مالی دارند را مسکوت بگذاریم، جواب نمی‌دهد.

2 ساعت پیش

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از اجرای بسته حمایتی جدید برای توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در این صندوق خبر داد و گفت: این بسته جدید حمایتی دربردارنده ۳ نوع تسهیلات است.

3 ساعت پیش

دستگیری رئیس هیئت مدیره استقلال به اتهام موارد مالی، سوژه کارتونی از محمدرضا میرشاه‌ولد شده است.

3 ساعت پیش

دلیل فریادهای نیمکت نشینان استقلال بر سر مدافعان این تیم پس از گلزنی پرسپولیس مشخص شد.

3 ساعت پیش

گل محمدی بالاخره طعم پیروزی در دربی را چشید.

3 ساعت پیش

مغانلو با وجود ناکامی در گلزنی تأثیرگذاری خود را نشان داد.

3 ساعت پیش

وزارت اوقاف غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی مسجد «قلیبو» در شمال غزه را با خاک یکسان کرده است.

3 ساعت پیش

بیشتر...