خبرگزاری ایسنا |
3 ماه پیش

پیگیر تخصیص منابع مورد نیاز برای واحدهای تولیدی هستیم ایسنا

پیگیر تخصیص منابع مورد نیاز برای واحدهای تولیدی هستیم

ایسنا/آذربایجان شرقیسرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان شبستر در بخش صنعت، گفت: با توجه به‌ این‌ که‌ بسیاری از واحدهای تولیدی شهرستان شبستر در حوزه صنایع غذایی فعالیت می‌کنند بنابر این پیگیر تخصیص منابع مورد نیاز به این واحدها هستیم.

سید مهدی نیازی، روز جمعه، ۱۹ خرداد در نشست با فعالان اقتصادی و اعضای شورای اداری شهرستان شبستر، اظهار کرد: باید با تسهیل مسیر فعالیت تولیدکنندگان، موجب رشد و توسعه در این شهرستان شویم.

وی ادامه داد: اقدامات خوبی در حوزه صنعت، معدن و تجارت در استان انجام شده و تصمیمات خوبی در این زمینه به نقطه مطلوبی رسیده است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: خوشبختانه شرکت مس آذربایجان که آرزوی دیرینه مردم بود با پیگیری‌های وزارت صمت تشکیل شد، امیدواریم از این پس با تکمیل زنجیره صنعت مس شاهد تبدیل آذربایجان شرقی به قطب فعال در این حوزه باشیم.

نیازی با تاکید بر این که باید کار به بخش خصوصی سپرده شود، گفت: مردمی کردن اقتصاد خواسته اصلی مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مستمر با فعالان اقتصادی استان به منظور رفع موانع و مشکلات این حوزه، بیان کرد: سالانه از محل تبصره ۱۸ منابعی به واحدهای تولیدی اختصاص می‌یافت که این منابع در سال گذشته با تاخیر همراه بود به طوری که منابع مورد نیاز در آخر سال به بنگاه‌های اقتصادی اختصاص یافت.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص موضوع تفویض اختیار به استان‌ها و حتی شهرستان‌ها، افزود: موضوع اصلاح ساختار را پیگیری می‌کنیم ولی در این زمینه یک نفر به عنوان معین در شهرستان‌ها وجود دارد تا موارد مورد نیاز در شهرستان‌ها انجام شود.

نیازی با اشاره تعاملات انجام شده با بانک مرکزی در زمینه رفع مشکلات ارزی، ادامه داد: با تدوین مشوق‌های جدید باید فضای مناسبی برای سرمایه گذاری ایجاد شود که البته در این زمینه تسهیلات خوبی برای نوسازی و بازسازی ماشین آلات صنعتی در نظر گرفته شد.

وی در خصوص حمایت از سرمایه گذاران با تامین زیرساخت‌ها و تامین منابع بانکی، خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود شاهد رشد و توسعه اقتصادی در این استان باشیم.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، در این جلسه که با حضور جمعی از فعالان اقتصادی شهرستان شبستر برگزار شد برخی از صنعتگران و تولیدکنندگان مشکلات خود را مطرح و مقرر شد این موارد بررسی و پیگیری شوند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شهروند خبرنگار ما تصاویری از برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت هفته وحدت در روستای تلخو استان بوشهر به نمایش گذاشت.

یک ربع پیش

فردی که نسبت به روغن استفاده شده در سرخ کردن سیب زمینی ساندویچ فروش اعتراض کرد توسط آشپز عصبانی مورد هدف گلوله قرار گرفت.

1 ساعت پیش

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه باند چهار نفره سارقان سیم و کابل در بسطام متلاشی شد، گفت: یکی از سارقان برای انجام سرقت پسر را قربانی بریدن سیم می‌کرد.

نیم ساعت پیش

دلبری یک آهو برای فیلمبردار را ببینید.

1 ساعت پیش

استاندار سمنان گفت: راستای تحقق شعار سال ، در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید ، تامین منابع سرمایه ثابت و اعطای تسهیلات به کارخانه بزرگ صنعتی ایران تایر با حضور رئیس جمهور تصویب و در خصوص مشکلات برخی واحدهای معدنی استان نیز تصمیم گیری شد.

1 ساعت پیش

رییس کل دادگستری استان سمنان گفت: عزم جدی دستگاه قضایی، راه‌اندازی کارخانه سیمان بیارجمند را در مسیر ساماندهی قرار داده و رفع نارضایتی و مشکلات سهام‌داران این کارخانه در دستور کار است.

نیم ساعت پیش

مانور ایمنی در کار در معدن زغال سنگ البرز شرقی طزره دامغان برگزار شد.

1 ساعت پیش

مرحوم هاشمی‌رفسنجانی در خاطراتش از روز ششم سال ۷۹، هم از حصر آیت‌الله منتظری نوشته هم درباره حکم دادگاه «نوارسازان» و کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری.

1 ساعت پیش

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مسابقات تیراندازی در سمنان برگزار شد و برترین‌های آن مشخص شدند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...