خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به اصحاب فرهنگ هنر رضوی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:
پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به اصحاب فرهنگ و هنر
«رضا کلاه‌کج» در گفتگو با خبرنگارخبرگزاری رضویدر اهواز، با اشاره به نخستین نشست کارگروه اشتغال، کسب کار و تسهیلات فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان که با حضور معاونان و روسای ستادی در محل دفتر معاون توسعه مدیریت و منابع این اداره کل برگزار شد، افزود: در این نشست، ضمن ارائه گزارش در خصوص تسهیلات اعطایی به متقاضیان در سال گذشته، بر ضرورت تسریع بررسی طرح‌ها تاکید کرد.
وی در ادامه به تشریح مفاد این نشست پرداخت و تصریح کرد: در این نشست، پیرامونِ اجرایی شدن برنامه تولید و اشتغال و حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر تسهیلات حمایتی کم‌بهره مشاغل خانگی طی سال‌های اخیر در حال پرداخت است.
وی افزود: از این رو، در سال گذشته از محل اعتبارات استانی ۶۳ میلیارد ریال بابت اجرای ۸۰ طرح پشتیبان و مستقل در قالب تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شد.

کلاه‌کج همچنین خبر داد: با توجه به پیش‌بینی و ابلاغ اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور در سال ۱۴۰۰ برای اعطای تسهیلات حمایتی در حوزه فرهنگ و هنر در سال گذشته از طریق سامانه کارا پنج طرح به مبلغ ۱۹۰ میلیارد ریال برای اشتغال‌زایی ۹۵ نفر در کارگروه استان مصوب شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: متقاضیان و هنرمندان واجد شرایط می‌توانند پس از ثبت‌نام در سامانه‌های مشاغل خانگی یا کارا متناسب با حوزه فعالیت فرهنگی و هنری پس از اخذ تاییدیه از معاونت‌های مربوطه از مزایای تسهیلات حمایتی بهره‌مند شوند.
به گزارش خبرنگارخبرگزاری رضوی، وی یادآور شد: همچنین در این نشست هماهنگی، در پایان مقرر شد طرح‌های توجیحی متقاضیان پس از تایید توسط معاونت‌های مربوطه در جلسه کارگروه بررسی و برای پرداخت به اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان ارجاع داده شوند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با سفر دو روزه اخیر آیت‌الله رئیسی به استان کرمان، پرونده دور نخست سفرهای استانی دولت مردمی بسته شد؛ آن هم درست در یک‌سالگی دولت.

1 ساعت پیش

ایران آنلاین-ضارب سلمان رشدی اتهام های وارده را رد کرد : :

1 ساعت پیش

رودخانه سیمره که سال های سال است خروشش خواب را از دیده گان مناطق مسیرش ربوده بود امسال بحران خشکسالی یقه اش را گرفت و هم اکنون پائین تر از روستای چم شیرعرب رودبار از توابع شهرستان سیروان کاملا خشک شده است و هم اکنون آبزیان آن نفس های آخر را می کشند.

1 ساعت پیش

ایران آنلاین-مهاجم جدید استقلال به تهران رسید : :

1 ساعت پیش

ایران آنلاین-فیلم/پهپادها و ۴۰ خودرو نظامی صهیونیست به‌دنبال عاملان تیراندازی : :

1 ساعت پیش

ایران آنلاین-فیلم/تیراندازی مقاومت در قدس اشغالی/ ۸ صهیونیست مجروح شدند : :

1 ساعت پیش

ایران آنلاین-افراد ناسپاس علیه جبهه مقاومت موضع‌گیری می‌کنند : عضو هیات رییسه مجلس: :

1 ساعت پیش

ایران آنلاین-تصادف مرگبار اتوبوس با یک دستگاه ون در تهران : :

1 ساعت پیش

استاندار یزد با بیان اینکه اجرای پروژه‌های تأمین آب در این استان با شتاب در حال اجراست، گفت: با بهره‌برداری از خط پدافندی آب به منظور تأمین آب مورد نیاز در پیک مصرف و شرایط اضطراری، امکان انتقال 60 میلیون مترمعکب آب در استان یزد مهیا می‌شود.

1 ساعت پیش

بیشتر...