خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

آیا پوتین سرطان خون دارد خبرآنلاین

آیا پوتین سرطان خون دارد؟

به احتمال زیاد پوتین درگیر یک بیماری جدی بوده و ممکن است استروئید مصرف کند، که حتی می تواند دلیل رفتار بی حوصله و نامنظم اخیر او نیز باشد.

به گزارشخبرآنلاین، «مارک گالوتی» کارشناس مسائل امنیتی معاصر در روسیه در مقاله ای برایپایگاه اسپکتیتورنوشت:

ناگهان همه ما متخصص تشخیص می شویم. کلیپ‌هایی از پوتین با صورت پف کرده، بریده بریده ادا کردن کلمات حین صحبت کردن، دستان لزران منجر به انواع گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت سلامتی او شده است. مطمئناً به نظر می رسد که او از برخی بیماری ها رنج می برد. با این حال، ما باید مراقب باشیم که با این گمانه‌زنی‌ها هیجان زده نشویم.

پوتین زندگی کاملا خصوصی دارد و این در خصوص وضعیت سلامتی او نیز صدق می کند. برای مردی که بیشتر وجه شخصیتی خود را بر پایه جودو، هاکی روی یخ و اسب سواری ساخته بدیهی است که بیماری و پیری موضوعات حساسی تلقی می شوند.

با این وجود، مدت هاست که مشخص شده که پوتین از مشکلات مکرر کمر رنج می برد و به نظر می رسد بیش از یک بار تحت عمل جراحی قرار گرفته است. اخیراً صحبت هایی مبنی بر ابتلای او به پارکینسون بر اساس تکان هایش مطرح شده است. شواهدی مبنی بر اینکه او بارها توسط متخصص ارشد سرطان مورد معاینه قرار گرفته است و گمانه زنی ها درباره سرطان تیروئید را افزایش داده است. اخیراً و ظاهراً برخی از «الیگارش ها» مدعی شده اند که او «به شدت مبتلا به سرطان خون است».

به احتمال زیاد او درگیر یک بیماری جدی بوده و ممکن است استروئید مصرف کند، که حتی می تواند دلیل رفتار بی حوصله و نامنظم اخیر او نیز باشد. در واقع، با توجه به نبود نظارت و موازنه در این سیستم، تهاجم به اوکراین ممکن است اولین جنگ از "پرخاشگری" باشد.

>>>بیشتر بخوانید:

پوتین در حال خودکشی!/عکس

پوتین دست به دامن پتوی پشمی شد!/عکس

بهت و حیرت پوتین از شنیدن یک خبر!

نشانه‌هایی که از وخامت حال پوتین خبر می‌دهند

تکلیف روسیه پس از فوت احتمالی پوتین چیست؟

با این حال، بخشی از جذابیت گمانه زنی در مورد سلامت پوتین نیز نشان دهنده امید ناامیدانه برای یک امداد غیبی است. موفقیت‌های کنونی اوکراینی‌ها در میدان جنگ هر چه که باشد، به نظر می‌رسد که این درگیری ماه‌ها و شاید سال‌ها طول بکشد. قیمت بالای انرژی، پناهجویان، هزینه صادرات تسلیحات که به سمت اوکراین می رود و توازن مورد نیاز برای حفظ ائتلاف غرب سبب شده تا مدیریت همه این چالش ها در طول زمان حتی دشوارتر شود.

ایده تسلیم شدن پوتین به برخی بیماری ها، مانند موضوعات دیگر از حدس و گمان های بیش از حد بحث برانگیز، یعنی کودتا در کاخ، اغلب امیدی برای پاسخ سریع و جادویی به مشکلات غرب است.

با این حال باید مراقب تفکر جادویی هم بود. به نظر می رسد نظرات غالب پزشکی این است که پوتین هر چه داشته باشد، احتمالاً منجر به مرگ یا ناتوانی قریب الوقوع نخواهد شد. ممکن است او آنقدر بیمار باشد که بی پرواتر باشد و کمتر نگران خطرات درازمدت باشد، اما نه آنقدر مریض که سریعاً از عرصه خارج شود.

این نیز در حال حاضر به احتمال زیاد رژیم را سرسخت تر می کند. نوع اقتدارگرایی شخصی پوتین آسیب پذیر به نظر می آید. حتی اگر هیبت انگیز به نظر برسد، ممکن است در برابر شوک های سیستمیک و چالش های غیرقابل پیش بینی آسیب پذیر باشد. در نهایت، اگر فشار افزایش یابد، احتمال فرار نخبگان بیشتر می شود. اما ما هنوز به آنجا نرسیده ایم.

در این میان، نگرانی‌ها در مورد اثرات بالقوه بی‌ثبات‌کننده و مشروعیت‌زدایی در پی وضعیت سلامتی پوتین تنها نخبگان را تشویق می‌کند تا وفاداری خود را با صدای بلندتر به تزار فریاد بزنند و سرکوب را افزایش دهند.

دور باطل سوء ظن سازمانی متقابل، که بهترین تضمین نظام در برابر کودتا و توطئه است. گارد کرملین به تماشای شبح ها می نشیند، شبح ها به سربازان نگاه می کنند، سربازان مراقب گارد ملی هستند و غیره.

قانون اساسی برای زمانی که رئیس جمهور در سمت خود فوت می کند یا قادر به انجام وظایف خود نیست، تبصره ای دارد. نخست وزیر به طور موقت وارد کار شده و انتخابات جدید ظرف سه ماه برگزار می شود. با این حال، نخست‌وزیر میخائیل میشوستین، علیرغم همه شهرتی که دارد، احتمالاً در موقعیتی نیست که بتواند در حد و اندازه های پوتین در کرملین ظاهر شود. در واقع، با کاهش شهرت وزیر دفاع سرگئی شویگو مشخص نیست که آیا کسی می تواند رهبری را به عهده بگیرد.

اگرچه می توان به مسیر بلندمدت روسیه به سمت مسیر لیبرال خوشبین بود، اما ترس از این است که در حال حاضر پایان نابهنگام پوتین ممکن است منجر به کشمکش خطرناکی برای قدرت در مسکو یا ظهور یکی از نسل "هومو سوویتیکوس" شود.یک رهبر به سبک شوروی مشتاق است ثابت کند در جایی که پوتین شکست خورده است، می تواند موفق شود و این احتمالاً منجر به تشدید جنگ در اوکراین می شود.

۳۱۱۳۱۱#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نظر کارشناسان داوری درباره صحنه های مشکوکم دیدار استقلال تهران و آلومینیوم اراک را ببینید.

2 ساعت پیش

​به دنبال انتشار برخی خبرها در مورد شنیده شدن صدای "تیراندازی در میدان هفت تیر" تهران، مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

4 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس در حمایت از یحیی گل محمدی و مخالفت با کناره گیری سرمربی سرخپوشان را ببینید.

2 ساعت پیش

صحبت های مدیرعامل پرسپولیس درباره حرف های سهرابی مدیرعامل تراکتور نسبت به مقصر بودن گل محمدی و بازیکنان پرسپولیس در اتفاقات تلخ تبریز را ببینید.

4 ساعت پیش

فرایند بررسی اعتراض‌ها جاماندگان دریافت یارانه 300 و 400 هزار تومانی از هفته آینده آغاز می شود.

4 ساعت پیش

توضیح مدیرعامل تراکتور درباره دلیل پر بودن ورزشگاه یادگار امام تبریز در دیدار مقابل پرسپولیس را ببینید.

3 ساعت پیش

رییس دادگستری خوزستان گفت: تعداد بازداشت شدگان حادثه ریزش برج متروپل آبادان به ۸ نفر رسید و برخورد قاطعی با تمامی کسانی که نقش مستقیم و غیرمستقیمی در این حادثه داشتند صورت خواهد گرفت.

4 ساعت پیش

صحبت های فرهاد مجیدی در اولین کنفرانس خبری پس از کسب قهرمانی در لیگ برتر و کنایه به برنامه فوتبال برتر را ببینید.

2 ساعت پیش

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: «دولت نیازمند بحث کارشناسی فرابخشی برای اجرای مصوبه اعلامی افزایش حقوق بازنشستگان است»

4 ساعت پیش

بیشتر...