اکران پویانمایی بچه زرنگ برای کودکان حاشیه شهر زاهدان all tv logo

اکران پویانمایی بچه زرنگ برای کودکان حاشیه شهر زاهدان
سیستان و بلوچستانزاهدان

محمدرضا سالاری گفت: در سومین جشنواره ملی تولیدات پویانمایی و برنامه‌های عروسکی ایران، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مشارکت و نقش بسیار پررنگی دارد کارناوال عروسکی، عروسک‌های غول‌پیکر از سایر استان‌های کشور به سیستان و بلوچستان آورده می‌شود تا شاهد نمایش بسیار خوبی در این جشنواره باشیم.

وی ادامه داد: حضور تماشاخانه سیار در قالب تریلی با ایجاد وضعیت سمعی، بصری و قابلیت ویدئو وال در حاشیه این جشنواره حضور پیدا می‌کند تا با اجرای نمایش در گوشه‌گوشه این استان از این نمایش‌ها بهترین بهره را ببرند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تصریح کرد: در جشنواره ملی تولیدات پویانمایی و برنامه‌های عروسکی ایران برنامه‌ریزی شده است تا با استفاده از ظرفیت بومی و شهرستانی کارگاه‌های سفالگری، نقاشی، بازی و سرگرمی طراحی چهره برپا شود.اکران پویانمایی بچه زرنگ برای کودکان حاشیه شهر


وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پای‌کار آمده است تا با پویانمایی بچه زرنگ هویت پوشالی که دشمنان با شخصیت‌های ابر قهرمانی ایجاد کردند را از بین ببرد و با این نمایش کوتاهی‌هایی که در زمینه هویت‌سازی در پویانمایی بوده است پوشش داده شود و هویت‌سازی کودکان با این پویانمایی تغییر پیدا کند.
سالاری تشریح کرد: از ۲۴ تا ۲۶ بهمن‌ماه در سینما هلال زاهدان برای کودکان حاشیه شهر پویانمایی بچه زرنگ اکران خواهد شد.

وی ادامه داد: از ۱۳ تا ۱۵ اسفندماه جشنواره استانی نمایش در قالب تئاتر، عروسکی، نمایشنامه‌نویسی در سه بخش برگزار می‌شود همچنین جشنواره سرود در بین مراکز کل استان برگزار می‌شود آثار از سطح شهرستان‌ها در حال جمع‌آوری است و توسط داوران تهرانی منتخب این آثار و به مرحله ملی جشنواره راه پیدا کند.


حضور تریلی سیار جشنواره ملی پویانمایی تا اول اسفندماه


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان عنوان کرد: بعد از اختتامیه جشنواره ملی پویانمایی، تریلی سیار تا ۱ اسفندماه برنامه‌ریزی شده است که در ۱۲ محله حاشیه شهر اجرای نمایش عروسکی داشته باشد.

وی افزود: از ۱۲ بهمن‌ماه قصه‌های انقلاب در قالب تئاتر سه‌نفره به‌صورت بسیار مفرح و شاد تا ۲۵ بهمن‌ماه به صحنه اجرا رفته و با زبان و بیانی کودکانه به‌صورت غیرمستقیم به‌وسیله فعالیت‌های فرهنگی و هنری به کودکان در زمینه انقلاب اسلامی آموزش می‌دهد.

سالاری مطرح کرد: پیک‌های امید در مجموعه سیار با حضور در فضاهای مختلف برنامه‌های گوناگونی را برای کودکان ارائه می‌کند.

وی ادامه داد: در ۳۲ مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور کودکان و خانواده‌هایشان زنگ انقلاب زده شده و غرفه‌های دست‌ساز کودکان به عرصه نمایش گذاشته می‌شود همچنین در مراکز مختلف قالب و روایت انقلاب با زبان کودکانه به کودکان آموزش داده می‌شود.

گفتمان دفاع مقدس همواره موردتوجه است


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اظهار کرد: گفتمان دفاع مقدس و مقاومت است یکی از موضوعاتی است که همواره موردتوجه این مجموعه بوده و به جهت گسترش و اشاعه فرهنگ، ایثار و شهادت در قالب کمیته کودک و نوجوان با همراهی بنیاد حفظ آثار از مجموعه نمایشی حفظ آثار دفاع مقدس زاهدان بازدید شده است.

وی افزود: تقدیر از بانوان مجاهد است از برنامه‌های دیگر است، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دو سرمایه اصلی دارد یکی کودکان و نوجوانان دیگری مربیان با تخصص و مهارت در موضوعات ۶۲گانه در این راستا از سه بانوی انقلابی خواهر شهید، همسر جانباز و همسر شهید مدافع سلامت به جهت الگوسازی تقدیر و تشکر انجام می‌شود.

سالاری در پایان گفت: در این ایام کتاب کودک با قلم نویسنده بومی سیستان و بلوچستان با تصویرگری بسیار مطلوب معرفی شده است تا بتوانیم اثرگذاری مطلوبی در حوزه کودک و نوجوانان سیستان و بلوچستان داشته باشیم.

باشگاه خبرنگاران جوانسیستان و بلوچستانزاهدان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماهنگ ما می آییم با موضوع انتخابات امروز رونمایی شد.

یک ربع پیش

آمریکا از صدور بیانیه‌‌ای علیه اسرائیل که به دنبال محکوم کردن رژیم صهیونیستی بخاطر شلیک به سمت فلسطینی‌ها در اطراف یک کاروان امدادرسان در شمال غزه بود جلوگیری کرد.

یک ربع پیش

نشست بین‌المللی دیپلماسی آنتالیا با حضور مقامات کشورهای مختلف از جمله ایران در ترکیه آغاز به کار کرد.

یک ربع پیش

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت خراسان شمالی گفت: یکی از راه‌های تعیین سرنوشت خود همین شرکت در انتخابات است که می‌توانیم با رای خود آینده کشور را تعیین کنیم.

یک ربع پیش

در حالی که رژیم صهیونیستی با گسترش دایره حملات خود به جنوب لبنان تلاش داشت ساکنین این مناطق را وادار به ترک خانه و کاشانه خود نماید، مقاومت و ایستادگی اهالی جنوب لبنان سبب شده تا این مسئله به فشار مضاعفی بر ارتش اسرائیل مبدل شود.

یک ربع پیش

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، گفت: افرادی را انتخاب کنیم که توان تحول آفرینی داشته باشند و بتوانند مجلس قوی تشکیل دهند و به دنبال خدمت به نظام اسلامی و مردم باشند.

یک ربع پیش

مردم سراسر استان چهارمحال و بختیاری در شهرستان‌ها با حضور پرشور خود پای صندوق‌های رای، نشان دادند که پای نظام و انقلاب ایستادند.

یک ربع پیش

رأی‌گیری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت 08:00 امروز در استان کردستان آغاز شده و در حال جریان است.

یک ربع پیش

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت: مردم با حضور حداکثری خود در ساعات اولیه انتخابات مشت خود را بر دهان استکبار و دشمنان نظام جمهوری اسلامی زدند.

یک ربع پیش

بیشتر...