1 روز پیش
2 بازدید

مقامات و شخصیت‌ها درگذشت امام جمعه سابق کرمان را تسلیت گفتند | ایران آنلاین

مقامات و شخصیت‌ها درگذشت امام جمعه سابق کرمان را تسلیت گفتند

جمعی از مقامات، احزاب و شخصیت‌های سیاسی کشور در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت مرحوم آیت‌الله سید یحیی جعفری امام جمعه سابق کرمان را تسلیت گفتند.

آیت الله سید یحیی جعفریروز گذشته (شنبه) به دلیل ایست قلبی در ۸۹ سالگی در بیمارستان مهرگان کرمان چشم از دنیا فرو بست. وی متولد سال ۱۳۱۰ روستای گور در کوهبنان کرمان بود. امام جمعه و نماینده پیشین ولی فقیه در استان کرمان سوم آذر ۹۶ از این سمت کناره‌گیری کرد. او از سال ۱۳۵۹، از سوی حضرت امام خمینی (ره)، به سمت امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمان منصوب شده‌ بود. به همین مناسبت جمعی از مقامات، احزاب و شخصیت‌های سیاسی کشور امروز در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت این عالم را تسلیت گفتند.

اخلاق، انصاف و اعتدال رمز محبوبیت و موفقیت و نفوذ کلام در جایگاه امامت جمعه

مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به مناسبت درگذشت آیت الله سید یحیی جعفری نماینده پیشین ولی فقیه در استان کرمان اظهار داشت: رحلت عالم وارسته و بافضیلت، نماینده امام و رهبری و امام جمعه سابق کرمان، ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر و مصیبتی سنگین برای استان کرمان است.

وی تصریح کرد: آن استاد فرزانه و روحانی مردمدار عمر پرثمر خود را در راه ترویج دین و تحکیم شریعت و همراهی با امام و انقلاب و مردم سپری کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت افزود: اخلاق، انصاف و اعتدال رمز محبوبیت و موفقیت و نفوذ کلام او درجایگاه امامت جمعه بود، مصیبت فقدان آن روحانی مجاهد را به مردم شریف استان کرمان، حوزه های علمیه وخصوصا بیت شریف و فرزندان گرامی و عموم بستگان معزز تسلیت عرض نموده و از خداوند کریم برای آن عزیزسعید غفران و رحمت واسعه و برای بازماندگان ارجمند سلامتی و شکیبایی مسئلت دارم.

روحانی مبارز، انقلابی و مجاهدی سرافراز

علی شیرازی نماینده ولی فقیه در سپاه قدس در پیامی در پی ارتحال ملکوتی مرحوم آیت‌الله جعفری، یار دیرین سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با ابراز تاسف از ضایعه درگذشت روحانی مبارز، انقلابی و مجاهد سرافراز، امام جمعه سابق کرمان که باعث اندوه فراوان شد اظهار داشت: اینجانب این مصیبت بزرگ را به حوزه‌های علمیه، مردم عزیز استان کرمان و به همه بستگان آن مرحوم تسلیت می‌گویم.

وی تصریح کرد: از خداوند بزرگ خواهانم آن عزیز سفر کرده را با اولیاء الهی و شهدای گرانقدر انقلاب و جنگ هشت ساله، خصوصا با یار دیرینش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی محشور فرماید و به بازماندگان آن مرحوم صبر و اجر عنایت کند.

منشاء خدمات ارزشمندی برای مردم استان کرمان

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه در پیامی رحلت عالم گرانقدر، آیت الله سید یحیی جعفری را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: آن مرحوم طی سال‌ها امامت جمعه کرمان و نمایندگی ولی فقیه استان با حکم امام راحل(ره) منشاء خدمات ارزشمندی برای مردم آن دیار بود.

وی در این پیام از درگاه خداوند متعال برای وی مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.

مسوولیت سه دهه نمایندگی رهبر انقلاب اسلامی در استان کرمان

محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای اسلامی شهر تهران با ابراز تاسف و تاثر از رحلت آیت الله جعفری، از شخصیت‌های برجسته استان کرمان اظهار داشت: این عالم ربانی و مردمی، الگویی در ساده‌زیستی، خیرخواهی و وحدت برای استان کرمان بود که تا زمان رحلت امام خمینی مسئولیت نمایندگی وی و قریب سه دهه نیز مسئولیت نماینده رهبر انقلاب در استان کرمان را بعهده داشت و کارنامه‌ای پربار را در خدمت به مردم بویژه محرومان برجاگذاشت.

وی در این پیام از سوی خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی این ضایعه را به بازماندگان تسلیت گفت و برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی را آرزو کرد.

عمری را در راه تحکیم و تعالی انقلاب و ترویج ارزشهای اسلامی، اخلاقی و آموزه های دینی گذراند

در پیام تسلیت عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به مناسبت درگذشت آیت الله حاج سید یحیی جعفری آمده است: خبر درگذشت نماینده سابق ولی فقیه و امام جمعه کرمان که عمری را در راه تحکیم و تعالی انقلاب و ترویج ارزشهای اسلامی، اخلاقی و آموزه های دینی سپری نمودند موجب تألم و تأسف فراوان گردید.

اینجانب فقدان این روحانی برجسته را صمیمانه حضور مردم شریف و عزیز استان کرمان و آن بیت مکرم تسلیت و تعزیت عرض نموده، از درگاه پروردگار قادر متعال برای آن عالم متقی رحمت و علو درجات و برای بازماندگان گرامی صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

سعادتمند زیست و سعادتمند به دیدار معبود شتافت

سید محمد خاتمی رییس دولت اصلاحات در پیامی رحلت انسان بافضیلت و عالم بااخلاق و خدمتگزار و پرهیزگار دین و انقلاب مرحوم حضرت آیت الله حاج سید یحیی جعفری را به همه اصحاب فضل و فضیلت و اخلاق و بخصوص مردم شریف کرمان که فضایل این بزرگوار را از نزدیک درک کرده‌اند بالاخص به خاندان جعفری و همه بستگان آن عزیز تسلیت گفت.

وی در این پیام همچنین از پیشگاه حضرت حق جل و علا برای آن فقید سعید آمرزش و علو درجات و برای بازماندگان معززشان صبر و اجر و سلامتی مسالت کرد و تصریح کرد: سعادتمند زیست و سعادتمند به دیدار معبود شتافت. رضوان خدا بر او مبارک باد.

پیام تسلیت سیدحسن خمینی در پی درگذشت آیت‌الله جعفری

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی یادگار امام راحل در پیامی به مناسبت درگذشت آیت‌الله سید یحیی جعفری نماینده سابق ولی فقیه در کرمان، امام جمعه سابق و رییس شورای حوزه‌های علمیه این استان اظهارداشت: درگذشت عالم مجاهد و ارزشمند حضرت آیت‌الله سید یحیی جعفری موجب تأثر آشنایان و علاقمندان به وی شد.

وی تصریح کرد: خدای متعال وی را که در طول عمر با برکت خود منشأ خدمات بسیار و کانون التفات مردم استان کرمان بود، در جوار رحمت واسعه خود مشمول لطف و کرامت خود گرداند.

یادگار امام در این پیام ضمن آرزوی علو درجات برای آن فقید سعید، این ضایعه را خدمت خانواده و مردم استان کرمان تسلیت گفت.

مشی مداراگونه با همه جریانات سیاسی در استان کرمان

محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی با ابراز تاسف از درگذشت ارتحال عالم جلیل‌القدر و مجاهد خستگی‌ناپذیر آیت الله سید یحیی جعفری امام جمعه سابق کرمان اظهار داشت: آیت الله جعفری روحانی فاضل، دردمند و مصلح بودند که در وحدت و وفاق میان انقلابیون قبل از پیروزی انقلاب در استان کرمان نقش چشمگیری داشتند و بعد از انقلاب نیز در تقویت اخوت و برادری بین جریانات مختلف سیاسی استان پیشگام بود.

وی افزود: آیت‌الله جعفری سال‌ها در کسوت امامت جمعه در ترویج معارف نورانی اسلام اهتمام ویژه‌ای داشت و با مشی مداراگونه خود با همه جریانات سیاسی در استان کرمان رابطه صمیمانه‌ای داشت و هیچگاه از تریبون‌های در اختیار به نفع یک جریان استفاده نکرد.

عارف در این پیام این ضایعه را به رهبر معظم انقلاب، عموم علاقمندان، شاگردان و خانواده آیت‌الله جعفری و نیز به طلاب علوم دینی، خصوصا مردم شریف، متدین و قدرشناس استان کرمان تسلیت گفت و از درگاه خداوند تبارک و تعالی برای آن عالم ربانی و جلیل‌القدر رحمت و مغفرت و برای بازماندگان معزز آن سفر کرده صبر جمیل و اجر جزیل را مسألت کرد./ایرنا#‌اخبار
منبع: ایران آنلاین


مطالب پیشنهادی

کنایه‌های قطعی رهبری به آمریکایی‌ها /دولتی ماسک دولت دیگر را می‌برد و برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند /یک سناتور گفته غرب وحشی زنده شد - خبرآ

مقام معظم رهبری فرمودند: خوشبختانه احساس تفکر اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار قوی و راسخ است.

نمایندگانی که با پارلمان خداحافظی کردند/بازگشت قدیمی‌ها به بهارستان

پرونده انتخابات مجلس یازدهم در مرحله اول بسته شد و اکثریت پارلمان آینده برای ۴ سال در اختیار اصولگرایان قرار گرفت.

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

رهبر انقلاب به سخنان کدام مقام آمریکایی در سخنرانی امروز خود اشاره کردند؟

تسنیم نوشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی امروز به مصاحبه فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا اشاره کردند که از زنده شدن غرب وحشی بعد از شیوع کرونا در آمریکا سخن گفته بود.

سرنوشت نامعلوم ۲ خواسته سیاسی روحانی؛ افزایش اختیارات و همه‌پرسی

بارها از اختیاراتی ویژه برای ریاست جمهور حرف زده، اختیاراتی که معتقد است اصل ۱۱۳ قانون اساسی به آن اشاره دارد اما تفسیرها اشتباه است، حتی معتقد به رفراندوم و رجوع به آراء مردمی در آن مسائلی که بن بست ایجاد می شود، است اما هیچکدام از دو خواسته سیاسی روحانی طی ۶ سال گذشته راه به جایی نبرده است.

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

جهش تولید را در روزهای کرونایی فراموش نکنیم

سال ۹۸ بسیار سخت و با اتفاقات غیرقابل پیش بینی تمام شد. نه بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله قابل پیش بینی بودند و نه بیماری کرونا که ناگهان آمد و گریبان همه را گرفت.

لطفا کرونا را بهانه تسویه حساب سیاسی نکنید

این روزها شاهد برخی تسویه حساب‌های سیاسی با بهره‌گیری از فضای ملتهب ناشی از گسترش ویروس کرونا هستیم.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

موفقیت حقوقی و مهم ایران در از بین بردن توقیف ۱.۶ میلیارد دلار /رسیدگی روند درخواست از صندوق بین‌المللی پول از سوی رئیس جمهور

رئیس جمهور درگفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی به بررسی روند درخواست وام از صندوق بین المللی پول، پرداخت.

پخت خورش خوشمزه | نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن آن

پخت خورش خوشمزه و نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن خورش و روش های خوشمزه کردن غذا و چگونه خورشت خوشمزه درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

نصیحت مشفقانه به منتخبان جدید خانه ملت

من به تازگی راجع به کارنامه سال ۹۸ فکر می کردم، از سیل در روزهای ابتدایی سال شروع شد، ابتدا پنج استان را به خود درگیر کرد و سپس به ۲۵ استان رسید.

میرسلیم: چرا برخی هنوز شاهنشاهی فکر می‌کنند و فخر می‌فروشند

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه و نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم با تاکید براینکه بازسازی اعتماد عمومی نیازمند تعامل بین عقلای سیاست است، می‌گوید:«وای به حال جامعه ای که عقلا و علما و نخبگان سیاسی آن به جای تعامل برای کشف مسائل و چاره جویی مشکلات و کوشش برای دستیابی به کمال، هرکدام به انزوا بخزند»

این شَبَحِ ارتش ایران، قاتل شناورهای چند میلیون دلاری در خلیج فارس است + عکس

باشگاه خبرنگاران نوشت: نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد.

مطالب مرتبط